Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Egyéni vállalkozó átalakulhat...

Egyéni vállalkozó átalakulhat Betéti Társasággá (Bt. )?

Figyelt kérdés

Régen EV nem alakulhatott gazdasági társasággá, csak egyéni céggé, de úgy hallottam az egyéni cég mint úgy, megszűnt.

Egyszerű lenne alapítani egy Bt-t és átpakolni az EV dolgait oda, de EV-ként nem lehetek Bt beltag, szóval párhuzamosan nem futhat a két cég, viszont állandó szolgáltatás fut az EV alatt, tehát a nap bármelyik percében érkezhet utalás, így szünetmentes cégváltás kell. Átlehet valahogy állni Bt-re EV-ről? Ez a kérdés. Bónusz az, hogy mondjuk ha áttudok állni, akkor a számlaszámot megtudja örökölni a BT?



2016. dec. 19. 16:20
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem nem, pont azért, amiért említettél, a beltagság miatt.
2016. dec. 19. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Van egyéni cég, nem szűnt meg.


Beltag nem lehetsz, de kültag igen. Egyrészről - egyes cégbírók szerint - kültag is lehet ügyvezető, másrészről, ha ez mégsem menne, lehetsz cégvezető, aki önállóan eljárhat. Ilyen esetben viszont betonbiztos beltag kell, mert ügyvezetőként ő is eljárhat harmadik személlyel szemben, nem korlátozhatod ebben.


A számlaszám továbbvitelét nem tudom, de új számla esetén kérheted, hogy bizonyos megbízásokat a bank irányítson át az új számlára. Követelést is apportálhatsz, így a bt. az ügyleteid tekintetében a jogutódod lenne, azokat a cég lekönyvelheti.

2016. dec. 19. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Mivel nincs klasszikus jogutódlás, így nem maradhat sem a számlaszám, sem az adószám.

EV nem alakulhat Bt-vé. Alapíts Kft-t. :)

2016. dec. 30. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!