Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Bútorfelújítás mint üzlet?

Bútorfelújítás mint üzlet?

Figyelt kérdés

Sziasztok, arra lennék kíváncsi, hogy mi a véleményetek, esetleg tapasztalatotok azzal kapcsolatban, hogy akár régebbi akár újabb bútorokat ha az ember felújít (értem ezalatt főleg az esetleges esztétikai hibák javítását, és a komplett festést) akkor a kész termékre lehet e kereslet? Főleg az olyan verzió tetszik nekem, hogy egy igen régi bútordarabot modernebb, szebb, vidámabb külsőbe öltöztetni.

Szerszámok, ambíció, kézügyesség, és mázolásban szerzett tapasztalatom van.



2016. dec. 22. 12:42
 1/2 anonim válasza:
Szerintem, ha ezek a bútorok tényleg szépen meg lennének csinálva, és lényegesen különböznének az eredeti állapottól (pl. festés, esetleg néhány díszítő elem, üveg, tükör alkalmazása), akkor egyedi bútor címszó alatt elképzelhető, hogy lenne rá kereslet. A mai világban a legtöbb terméket (bármit) sorozatban gyártanak, és sokak érdeklődését felkelthetik az egyedi dolgok. Az viszont már más kérdés, hogy pénzügyi szempontból megéri-e csinálni. Pl. honnan szerzel jutányos áron régi vagy újabb felújítandó bútort, ráadásul folyamatos jelleggel. Olyan városban laksz-e, ami elég nagy ahhoz, hogy megfelelő piacod legyen az eladásához? Pozitívum, hogy nem romlandó dologról van szó, tehát megfelelő tárolással semmi gond nincs, ha pl. csak 1-2 év alatt sikerül eladnod egy-egy darabot. Ja igen, a tároláshoz megfelelő méretű raktár is kell.
2016. dec. 22. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

1.) Már minden lengyel legyárt bármit olcsón.. (ha nem is tart sokáig)

2.) Aki renoválást akarna, az biztos az eredeti állapotát szeretné megőrizni mivel régiség

3.) Amire pedig te gondolsz, el nem tudom képzelni hogy ez a 2 példa kívül miért fizetnének neked ha nem régi és újat azonnal vehetnek. Amiket látsz a Youtuben azt mindenki házilag kap ötleteket, csináld magad stílus és pár apróból megvan.

2016. dec. 23. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!