Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Főállás mellett szeretnék egy...

Zsoldos Alex kérdése:

Főállás mellett szeretnék egy vállalkozást, mik a havi kötelező kiadásaim? (Gofri, cupcake, palacsinta).

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy járulékot nem kell fizetnem, van bérleti díj, rezsi, könyvelő, bankszámla, stb.

Engem az érdekelne pontosan, hogy kb. havi 7-800 ezer forint bevételnél mi az, amit havonta, negyed-fél-évente ki kell fizetnem? Melyik lenne számomra a legjobb adózási forma?

Köszönöm szépen a válaszokat és segítséget!



2016. dec. 23. 03:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
KATA
2016. dec. 23. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Kata büféhez????? Öngyilkosság.


Nem tudom miért nem látnak ezen túl az emberek...


Azt se tudjuk hol értékesítene, és mennyit, milyen költséghányaddal és pl. a haccp és és engedélyeztetési költségeket nyelje be mert nem számolhat el költséget???

+, mekkora árréssel számolna de adózzon egyből a teljes bevétel után és fizessen havi 25 ezer járulékot, akkor is, ha veszteséges, mert rosszul választotta meg az adózási formáját.


Büfében 1,2 millió bevétel után van havi kiadásom:


Forgó árukészlet, anyagköltség:700.000 Ft

Bérleti díj: 45.500 Ft

könyvelő 20.000 Ft

2 alkalmazott efoba havi 20.000 Ft + a napi bérük

magam után 65.000 Ft járulék főállásban 119.000 Ft nettó jövedelem után


+

negyedéves áfa ( mikor mennyi, általban 100.000 körül), iparűzési adó negyedévente 23.000 Ft körül

kamarai tagsági díj évente 5.000 Ft

pénztárgép havi 2.500 Ft

bankszámla 1.000 Ft/hó


áfakörös, nem katas, hanem szja szerint adózó e.v.


Ha szja szerint adózol, míg nem leszel mérleg szerint pozitívban és leírod a költségeidet és nem veszel ki belőle pénzt, nem kell járulékot fizetned, hiszen nem is keresel vele pénzt.

2016. dec. 23. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

És miért lenne öngyilkosság a kata?

Főállás mellett csak havi 25 ezer a kata.

2016. dec. 23. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
#3 gondolom mert katásként ló**t se számolhat el költségként.
2016. dec. 23. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
25 ezer viszont nem pénz, hanem lófäsz
2016. dec. 23. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

12* 800.000 ft kissé felette van a jelenlegi 6 millios beveteli hatarnak meg ha esetleg ez fel is emelkedne jovore 12-re sem biztos, hogy jobban jon ki ha nem szamolhat el költséget😀 es a kivet utan romma adozza magat 40 szazalekkal 3 milliora plusz afat is fizetnie kell 6 millio felett es 12* 25.000 jarulekot is. Mindezert cserebe "kap" netto 80 ezret netto berbe.


áfa miatt mar kell ugyanugy bankszamla es könyvelő is, ami szinten nem elszamolhato költség.

2016. dec. 23. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a sok választ és segítséget és azt is, hogy mindenki pozitív, nem lehurrog. Látom megoszlanak a vélemények, lehet miről beszélni, személyesen nekem is mindenki mást ajánlott. Pont ezért tettem fel itt a kérdést, hátha..

Ha jövőre tényleg 12 millió lesz a KATA, akkor is kezdésnek nem ezt ajánlották, mert nem tudok leírni semmit. Viszont ott meg csak 25 ezer lenne havonta az én esetemben.

2016. dec. 24. 11:19
 8/11 A kérdező kommentje:
Még egy igen fontos kérdésem lenne: elég a szakács-cukrász szakmám a nyitáshoz, vagy az üzletvezetői is kell? Mivel kereskedelmibe jártam és végeztem, az alapvető gazdasági számolásokkal, fogalmakkal tisztában vagyok, matekból meg 5-ös voltam világ életemben. Ezzel nem lenne gondom. Köszönöm és Kellemes ünnepeket kívánok mindenkinek!
2016. dec. 25. 09:33
 9/11 anonim ***** válasza:

Szakács-cukrász elég lehet, de nem, árt ha okjbe megcsinálod az üzletvezetőit, akár kereskedelmit, akár vendéglátósat.


Igaz sok újat nem fogsz hallani ugyanúgy számítasz szakmailag elábé, árrés, áfa stb., mint azt anno vendéglátó ismeretekből tanították.


Viszont egyfelől a szakmai képesítést kérni fogják a HACCp-hez, illetve előírják benne, másfelől e.v.ként 90 napon belül törvényességi felülvizsgálatra behív(hat)nak. Ott fel kell tudni mutatni vagy a végzettséget igazoló bizonyítványt, vagy az alkalmazottad szerződését és bizonyítványát, a székhely nyilatkozaton és/vagy azon a bérleti szerződésen felül, ahol ténylegesen is folytatod a tevékenységet. Illetve a székhely/telephely szerinti önkormányzat által kiadott igazolást is a működéshez ( Régebben ezt működési engedélynek hívták, de ma már csak bejelentés köteles a tevékenység, és függetlenül ellenőriznek, az önkormányzat által kiértesített szervek - Tűzoltóság, Ántsz, Nébih - .

2016. dec. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Ez ismét egy velős, sokat mondó válasz volt, köszönöm szépen a segítséget. Nem lesz olyan egyszerű, mint ahogy gondolná az ember, de meg kell próbálni és csinálni kell. Az oks-s képzéseket már én is néztem, hátrányom nem lenne egy ilyen papírból. Azt megkérdezhetem, hogy milyen büféd(büféje) van?
2016. dec. 26. 21:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!