Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Úgy is lehet valaki sikeres...

Úgy is lehet valaki sikeres vállalkozó hogy már egy jól menő ötletet lemásol?

Figyelt kérdés
2016. dec. 30. 13:10
 1/6 anonim ***** válasza:
48%

Lehet.

Ha az egyik burzsoá lemásolja a másik burzsoától, hogy hogyan kell kizsákmányolni a proletárokat, akkor simán.

2016. dec. 30. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Miért ne? Elég sok ötlet van, ami vállalkozások ezreit tartja el. Viszonylag kevés az olyan tevékenységre alapuló vállalkozás, amiből 1-2 cég lefedi a teljes piacot.
2016. dec. 30. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
65%
igen lehet, csak nem a másik ugyanolyan vállalkozó mellé kell nyitni a boltot.
2016. dec. 30. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Abszolút igen. Főleg akkor ha törődsz az innovációval, szóval kitalálsz egy-két olyan tulajdonságot amiben a konkurenciától kicsit másabb, kicsit jobb a te terméked/szolgáltatásod. Nem kell nagy dolgokra gondolni különbség terén.
2017. jan. 1. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Simán. Viszonylag ritka az olyan sikeres vállalkozás, amit még előtte senki nem talált ki.
2017. máj. 14. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha kínában nyitsz egy gyárat, holnapra szemben megjelenik egy másik ugyanolyan. Szerintem inkább találj ki olyat, ami a sajátod. Ha nem a sajátod az ötlet, akkor nem biztos, hogy 100%-ig átlátod. Lehet egy kis bajod a Copyright-tal is, ha egyedi dologról van szó. Arról nem is beszélve, hogy ha te vagy az ötletgazda, az sokkal nagyobb dicsőség. Plusz, (bár tudom, hogy a mai társadalomban ez nem szempont) neked hogy esne, ha valaki a saját ötletedet egyszerűen fogná és eltulajdonítaná? Mit csinálnál? Én az illetőnek, ha lenyúlná az ötletem, onnantól kezdve ott tennék keresztbe, ahol csak tudok.

Persze, ezt nem úgy értem, hogy ha, pl: sminkmárkát akarsz, akkor ne, mert úgyis annyi van a piacon.

Ezt a fentebb leírtakat arra értem, mint amikor a kínaiak lemásolták a blackberry-t és elkezdték árusítani "redberry"-ként.

2018. febr. 23. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!