Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mitől függ, hogy Magyarországo...

Mitől függ, hogy Magyarországon valaki sikeres vállalkozó lesz e vagy sem?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok és a jövőben majd vállalkozni szeretnék mindenképp, addig fejlesztem magam és dolgozok. Viszont a sok negatív komment lehúz, hogy itt lehetetlen vállalkozni és felesleges, túl sok az adó, a multik vannak csak stb.


Azonban sok ismerősöm vállalkozó és sikeres. Nem találták fel a spanyol viaszt mégis megélnek. Ez a negatív rálátás a dolgokra valós tényeken alapul vagy csak a magyar hozzáállás?


2016. szept. 6. 16:48
 1/5 anonim ***** válasza:

persze, hogy sok a lehúzás, mivel a vállalkozó nem akar magának konkurenciát. Én is csak ezt hallgattam, hogy "ne legyél vállalkozó, mert éhen döglesz" azért érdekes, hogy az összes vállalkozónak aki ezt mondta felső kategóriás autója volt meg hitelmentes háza.


Persze az se mindegy milyen területen kezdesz.. olyan kell amire az embereknek szüksége van és hajlandóak érte pénzt is adni.

2016. szept. 6. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
75%

5 éve vagyok vállalkozó, fél éves vállalkozásom volt, amikor egyik napról a másikra hoztak egy rendeletet, így 2012 jan 1-től az addigi 27 ezer ft helyett 49 ezer ft adót kellett fizetnem, plusz 8 ezer könyvelő= 57 ezer. ismétlem, egy kezdő vállalkozásnak 27 ezerről 57-re nőtt a terhe. 2012-es évem szó szerint nyomorban telt el, miközben próbáltam fenntartani a vállalkozást és a gyerekemet. Semmilyen segítséget nem kaptam, mivel előző évben rendes bevételem volt, így lakásfenntartásra, tankönyv támogatásra, semmire nem számíthattam. 2013 márciusában lábon kihordott, betokosodott tüdőgyulladást diagnosztizáltak, majd nemsokára kórházba kerültem, mert vért köhögtem :szó szerint belerokkantam a rossz táplálkozásba, az örökös hajszába.

Amint kijöttem a kórházból, az egyik "főnökömnek", akinek 7 éve dolgoztam, az volt az első reakciója, hogy ha nem bírod, szólj, akkor keresünk mást. Meggyőztem, nem keresett mást.

Most 5. éves vállalkozó vagyok - most jutottam el odáig, hogy normálisan megélünk, de most is örökké lebeg a Damoklész karja, mert állandóan egyik pillanatról a másikra ad hoc rendelkezéseket hoznak, amit vagy le tud követni az ember, vagy nem.


Növekedési hitelt nem kaphatok, mert túl kicsi vagyok (éves bevételem nem érte el az x ft-ot), kb 5 féle reklámozott hitelt próbáltam már felvenni, hogy egy picit előrébb tudjak lépni, de mindig belefutok valamibe, hogy miért nem kaphatok...

Alapvető beállítottságom mosolygós, vidám ember, nálam a pohár félig tele van (nem félig üres), de vállalkozóként nem sok pozitívumot tudok mondani. Persze nem vagyok senkinek a senkije és ez bizony hatalmas baj!


Igen, vannak, akik jókor voltak jó helyen vagy sok éves munkával elérték, hogy felfutott a vállalkozásuk.

2016. szept. 6. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
32%
ha vállalkozol akkor mindenképp automatizálásra koncentrálj, vagy arra, hogy ki tudd szervezni a munkát ideiglenesen is alvállalkozóknak. Az nem adja, hogy te 2 hétig nyaralsz, vagy lebetegszel, akkor nincs bevételed. Az ilyen ember nem vállalkozó, hanem önmaga alkalmazottja!
2016. szept. 6. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

" Az nem adja, hogy te 2 hétig nyaralsz, vagy lebetegszel, akkor nincs bevételed."


Aha, próbálj meg magukra hagyni egy építőipari brigádot 2 hétre, több kárt okoznak mint hasznot, már amikor dolgoznak.

2016. szept. 6. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
3:# vagyis a vállalkozó nálad azt jelenti, hogy semmittevéssel is pénzt keres... ilyen a mesében van a valóságban nincs, szép álmokat királylány
2016. szept. 7. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!