Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Magánórákat szeretnék adni...

Magánórákat szeretnék adni diákoknak. Hogyan csináljam legálisan?

Figyelt kérdés
Voltam bent a NAV-nál, igényeltem magamnak adószámot, vettem nyugta- €s számlatömböt. Viszont maradtak kérdéseim, mert a NAV-nál nem voltak túl segítőkészek. A nyugtákat es számlákat csak meg kell tartanom, vagy el is kell juttarnom a NAV felé? Nyugtát minden esetben kell töltenem, de számlát is? Abbol egy példány a diáké, egy az enyém és a harmadik? Kell könyvelőt 'tartanom' vagy magamnak is meg tudom csinálni az adóbevallást? Elnézést, higy ennyire tudatlan vagyok, de szeretném jól csinálni. Előre is köszönöm a válaszokat!

2017. febr. 15. 08:57
 1/5 anonim ***** válasza:

Mindenképpen keress fel egy könyvelőt, mielőtt bármibe belevágtál.

Egyáltalán milyen adószámot igényeltél? Egyéni vállalkozó vagy? Milyen formában végzed a tevékenységed? Attól függ, hogy milyen adózási lehetőségek közül választhatsz.

2017. febr. 15. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A NAV-nak majd az adóbevallást kell küldeni, amit a kiállított számlák és nyugták alapján kell megírni. Ha kijön hozzád a NAV, akkor megmutatod nekik, a számlatömbből a fekete a tiéd marad, a piros megy a könyvelődnek, a kék pedig a diáknak.


Inkább legyen könyvelőd, nem olyan nagy költség, de sokat segít, mert képben van és nem megy el vele rengeteg időd, hogy kibogarászd mit hogyan kell.

2017. febr. 15. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Azért ez ennél bonyolultabb. A működési formádtól függ, hogy milyen időközönként, milyen bevallásokat kell elkészíteni. Mit, hogyan kell nyilvántartani és elszámolni. Ez több annál, hogy hogyan kell kitölteni egy számlát és kié, melyik példány.
2017. febr. 15. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem egyéni vállalkozó vagyok, csak adószámos magánszemély (7-es adószám), és alapfokú valamint középfokú oktatási tevékenységre kaptam meg. Mondták, hogy olyan időkőzönként adózok ahogy nekem jó ( havonta, félévente) , de legalább évente kötelező.
2017. febr. 15. 16:34
 5/5 A kérdező kommentje:

És azt kihagytam, hogy főtevékenységben nappali tagozatos diák vagyok.


Köszönöm a válaszokat!

2017. febr. 15. 16:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!