Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha magánórákat szeretnék...

Ha magánórákat szeretnék tartani diákoknak akkor ki kell váltanom az egyéni vállalkozóit?

Figyelt kérdés
Nyelvet tanítanék. Sajnos a vonatkozó adójogszabályokkal nem vagyok tisztában. Mennyit kell ezután adózni? Valaki akinek van tapasztalata ilyesmiben tudna esetleg segíteni? Köszi előre is!

2014. szept. 26. 00:02
 1/2 anonim ***** válasza:
Én szerintem simán lehet anélkül korrepetálni vkit. Sőt szerintem úgy csinálják.
2014. szept. 26. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Kedves Kérdező!


1.) nem rendszeres, üzletszerű tevékenység, az ebből szerzett bevételed nem képvisel meghatározó részt a jövedelmedben. Nem kell adószámot kiváltani, önálló tevékenységből származó jövedelem, vele szemben költségeket érvényesíthetsz. 15 % szja, esetleg eho. Számlát nem adhaszt, csak számviteli bizonylatot. (Ráírod egy papírra, hogy melyik nap kitől mennyi pénzt kaptál)

2.) rendszeres bevételszerzés. Bejelentésköteles, vállalkozóként különböző adózási formát választhatsz (Kata, alanyi-tárgyi adómentesség áfa szempontjából, átalányadó,stb.) Adótanácsadó bevonását javaslom.


gyakorlati tanács: amíg az éves bevételed ebből kb. 600.000 Ft alatt van, addig én önálló tevékenységként végezném, hisz ez az összeg az ingó vagyontárgy értékesítéséből származó adómentes jövedelem határa is.


Üdv

Éva

2017. máj. 21. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!