Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Szerintetek hogy kezdjem el a...

Borzos lehel kérdése:

Szerintetek hogy kezdjem el a karrierem?

Figyelt kérdés
Nos, 20éves vagyok, festő szakmám lett. És mivel szinte mindnenkiben felmerül az a kérdés hogy tudnék meg gazdagodni? ez bennem is felmerült, a szakmámban dolgoozok már kicsivel több mint fél éve, idági sikerült egy A4 B5 ös audira össze spórolnom, anyukámmal spóroltunk az itteni házra, szóval már ház is van úgy mond alatta, mellette még 700ezer forint kezdő tőke. és végülis az lenne a kérdésem hogy szerintetek mibe kezdjek bele a 700ezer forintból? tudom hogy nem túl sok de kicsivel kell kezdeni. vannak terveim, pl: auto import/export Németországból/Ausztriából, de ahogy észre vettem egyre kissebb üzleti lehetőség van ebben a dologban, gondolkodtam még a Fa kereskedelem-en hogy Erdélyből hozatni kamionnal fát, itt fel dolgozni majd tovább adni, és a vállalkozáson is gondolkodtam de az a legnehezebb szerintem, mert 20évesen azért nincs akkora ismeretség hogy sok munka legyen. Várom mindekitől a tanácsokat az a fajta vagyok aki mindenben lát pénzt, csak nehéz elkezdeni mindent. mondjatok dolgokat amiben ti is láttok ekkora kezdő tőkével lehetőségeket. a tőzsdét azt nem kell, mert már azt is csinálom 2hónapja, és nagyon nehéz dolog, az mellé szeretnék még valamit.

2017. febr. 15. 21:50
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Azért egy irodai asszisztenst és egy festőt ne tekintsünk már egy kategóriának piacképesség szempontjából . Szaktudas nélkül bármibe is kezdesz, nem fogod átlátni a teljes folyamatot. Magyarán ott húznak le ahol akarnak. Egyenlőre jól vagy itt gyűjtögess es ahogy irtak fejleszd a szakmai tuddasod esetleg nyiss rokonszakmak felé és amikor úgy érzed van elég keresleti igényed válts át vállalkozásra, bővítve a tevékenységi köröket . A teljesen szakma idegen dolgokkal ráérsz utána foglalkozni. Kocsim nekem is csak most lett nem rég mert időm se volt rá nagyon, hogy jogsit csináljak az elmult években . De a jelenlegi havi jövedelmem 70%-abol vettem egy 17 éves 1,4-es cordobat mert kell a vállalkozásomhoz. Igaz amig ez nem elengedhetetlen ahogy eddig is az volt nem ezzel celszeru kezdeni. Ja én is közgázra áttérő jellegű pályaelhagyó voltam megis a szakmunkammal kerestem meg többet, de a felsőoktatási ismeretek is sokat lendítettek a dolgon.Végül meg egy egyedi konstrukcio jott letre ezek ötvözéséből. Szoval szerintem jó igy amit csinálsz csak ne akarj még mindent egyszerre.Majd idővel, tapasztaltabban.
2017. febr. 16. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Bocs hogy először nem a kérdésre válaszolok de szerintem hiba volt először autót venni és utána gondolkodni vállalkozáson. Ha fordítva csinálod és azt a pénzt is befekteted akkor lehet hogy pár év múlva újonnan vehetsz audit, így meg kevesebb maradt tőkének.


És most a válasz:

Ha tényleg gazdag akarsz lenni (nem csak mondogatod hogy jó lenne hanem konkrét célod a meggazdagodás) akkor olvasd el a Gyorsítósáv a milliókhoz című könyvet. Ez a könyv megmutatja hogy hogyan kell gondolkodnod ahhoz hogy sikeres legyél, hogyan gondolkodj úgy hogy észrevedd a piaci réseket és hogyan viszonyulj a pénzedhez és számos más dologhoz amihez a gazdag és sikeres emberek másként viszonyulnak mint a többség. Szóval ha lehet még kapni valahol (de ha nem akkor menj könyvtárba vagy próbáld beszerezni használtan) akkor igyekezz beszerezni és elolvasni.

2017. febr. 17. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Negatív leszek de leírom a megállapításaimat.

Siker abból szokott lenni ha valaki megtalálja azt a piaci rést amire valós igény is van és még nincs aki kiszolgálja vagy nagyon kevesen aknázzák ki azt a területet a piaci igényekhez képest. Vagy egy szintén valós igényre alapul a vállalkozása amit valamilyen szabály vagy törvény miatt csak ő teljesíthet. Telített vagy majdnem telített piacra soha ne lépj be. Ezeket nem belátni hiba.

Minden második ember ugyanígy gyorsan a semmiből gazdag akar lenni mint ahogy te. Ez is egy hiba.

Láthatod hogy mégsem minden második ember gazdag és valószínű hogy a többinek is megvan a magához való esze.

Te már megtaláltad azt amiből te személy szerint jól meg tudnál élni és ez a szakmád a festés. Van is rá igény és mint írtad jól is keresel vele. Nem biztos hogy mással amihez nem értesz amit nem tanultál sikeres lehet. Nem biztos hogy bármi másban olyan sikeres lehetsz mint a festő szakmáddal.

20 évesen az ember szó szerint ifjú titán de van aki vén fejjel is folyamatosan ábrándokat kerget és úgy érzi hogy semmi sem lehetetlen és jönnek a jobbnál jobb ötletek de ez veszélyes hamis reményt ad és egy újabb hiba.

Olyanba ne fogj amihez képzetlen és tájékozatlan vagy mert ez is egy nagy hiba. Ilyen a tőzsde ami az átlagember számára olyan mint a szerencsejáték és nem ajánlatos. Vannak pénzügyi szakemberek akiknek ez a szakmájuk és még ők is bukhatnak rajta.

Mindenki maradjon a saját kaptafájánál.

Ha beakadna egy igazi jó ötlet ami működni kezd azt ne oszd meg másokkal mert ez is hiba. Látod én se teszem.

2017. febr. 18. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
köszönöm, mindenkinek a válaszát, elég sokat segített nekem. és az a jó fizetés az mégsem annyira jó,havi nettó 200ezer forintból szerintem nem lehet feljebb kerülni, szép lassan biztos el lehet valamit indítani, de van kiadás is így nem olyan könnyű. de még bizonyos ideig biztos hogy maradok a munkahelyemen, de azért szép lassan többet szeretnék, így váltani fogok.
2017. márc. 1. 08:39
 15/15 anonim ***** válasza:

"maradok a munkahelyemen"

Ha egy cégnél dolgozol mint alkalmazott akkor a munkáddal megkeresett pénznek csak egy kis részét kapod meg. Ez így műxik. Magyarországon a 200 ezer nettó se rossz (nem tudom hogy a mai 18-20 évesek mit várnak amikor 200e nettó Magyarországon egy ilyen fiatalnak nagyon is jó pénz). Az 300 ezer bruttó. Képzeld el hogy az átlagos informatikusok is kb ennyit keresnek Magyarországon. Akkor mi a gondod?

A 200 ezer nettó azt jelenti hogy a főnököd rajtad ennek a háromszorosát biztos megkeresi (de ő adózik utánad és költ reklámokra stb).

Az lenne egy nagy előrelépés ha kiváltanád a magánvállalkozóit vagy csinálnál egy BT-t KATA adó móddal és akkor minden megkeresett pénz a tiéd lenne. Csak 50 ezret kell befizetned a navnak és az összes maradék pénzt arra költöd amire akarod.

2017. márc. 1. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!