Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Találtam befektetőt egy...

Találtam befektetőt egy webáruház indításához. Milyen szerződés tervezetet küldjek neki?

Figyelt kérdés
Mi ennek az egésznek a megfelelő menete? A befektető csak a tőkét adja minden más az én felelősségem. A profit felét ajánlottam neki. Kérdésem még, hogy ugye napi minimum 8 órában én fogok tevékenykedni a termékekkel, erre munkabért számolhatok fel, vagy azt nem?
2017. febr. 25. 13:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
67%

lol.. már most megmondom, hogy ez halott ügy..


Keress egy jogászt még mielőtt eladod valamelyik szervedet véletlenül az orosz maffiának.

2017. febr. 25. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

"A befektető csak a tőkét adja minden más az én felelősségem. "


Akkor plk. azt is tudod, hogy webáruház üzemeltetéséhez ki kell váltani az egyéni vállalkozóit, és annak a havi minimum adója (ha nincs főállásod) 50 ezer ft?

Nem, nem számolhatsz fel munkadíjat, Te egyéni vállalkozó leszel, ha lesz bevétel, hanem, az adót akkor is kell fizetned. Nem alkalmazott vagy, akinek a munkabért fizetik meg adóznak utána. Mellesleg a haszon másik fele a tied,. bár Neked ebből még költséged is lesz.

Webáruházként ráadásul a vevő 14 napon belül bármikor elállhat a vásárláskor - ilyenkor a visszaküldött termék postaköltségét bukja a webáruház.


Szerintem előbb nézz utána, milyen feltételekkel lehet webáruházat indítani keress egy könyvelőt és csak utána kössél szerződést vkivel.

2017. febr. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
A vállalkozás most is él, az édesanyám nevén van, mert ő nyugdíjas. Havi szint csak a könyvelőnek fizetek 5000 Ft-t meg az iparűzési adó. Nyilván magamat bejelentem majd 4 órásba. Kérdés az volt, hogy ezen felül a munkabért felszámolhatom-e költségként és utána fizessek 50%-ot a profitból, vagy nem.
2017. febr. 25. 15:08
 4/12 anonim ***** válasza:

Alapból nem egyéni lesz hanem 50%-os társas bt vagy kft. Senki nem fog úgy beszállni tőkésként hogy nincs szavazati joga és hogy számolnà el a profitot??


Igy viszont lehetsz akár csak tiszteletdijas vagy részmunkaidős alkalmazott is a cégben kevesebb járulékkal .


De ennyi ismeret es tőke nélkül nem fogsz egy pár ezer forintból indítható projekthez befektetőt találni, vagy az olyan is lesz....

2017. febr. 25. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

A vállalkozás most is él, az édesanyám nevén van... Nyilván magamat bejelentem majd 4 órásba... Kérdés az volt, hogy ezen felül a munkabért felszámolhatom-e költségként és utána fizessek 50%-ot a profitból, vagy nem.


Amennyiben az édesanyád nevén van a vállalkozás és magadat be akarod jelenteni oda, akkor annak a vállalkozásnak kell kifizetnie a Te munkabéredet.

Mivel úgy látom, nem nagyon látod át a pénzügyi, adózási dolgokat, ezért mondok egy példát: tegyük fel, édesanyádnak van havi 100 ezer ft bevétele a vállalkozásból a nyugdíj mellett. Ha Te oda magadat bejelented 4 órára, akkor a VÁLLALKOZÁS fizet utánad 4 órára minimálbért, azaz a Te fizetésed 63.750 ft lesz papíron+ a VÁLLALKOZÁS fizeti utánad a munkáltatói járulékokat,stb., ami összesen kb. 83 ezer ft lenne.

Tehát édesanyád papíron csak 17 ezer ft hasznot termelt, a valóságban a fizetésedből kb. 42 ezer ft nálad marad.

A webáruház üzemeltetője tudja, hogy édesanyádnak amúgy is van egy vállalkozása és oda akarod bejelenteni magad?

És hogy fogod tudni meghatározni a hasznot, ha a pénzügyek összeolvadnak édesanyád vállalkozásával?

És úgy gondoltad, hogy a 4 órás fizetésedet meg az utánad fizetendő járulékokat levonod és a maradék 17 ezer ft "hasznot" felezed a befektetővel? Mert akkor inkább nem írom le, mit fog veled csinálni a befektető... :D

2017. febr. 25. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok és nem véletlenül írtam a 2-es válaszomban, hogy keress egy könyvelőt, mert ez korántsem annyira egyszerű kérdés, mint ahogy Te azt gondolod.
2017. febr. 25. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Ahogy nézem az ideális az lenne, ha Kft alapítanánk és 50% - 50% tulajdonos társak lennénk. Viszont 1 főt minimum be kell jelenteni, és a bejelentés költsége az költség akárhogy is nézem. Ha felveszek egy alkalmazottat akkor nem kérdés, de ha én csinálom nem lehet költség?
2017. febr. 25. 17:20
 8/12 anonim ***** válasza:

Azt tudod, hogy a KFT alapításához 3 millió ft törzstőke kell? Van másfél milliód erre? Mert 50-50 %-os tulajdonrészbe szerintem a befektető csak így menne bele...

Arról nem beszélve, hogy nem tudom, mit árulnál, mennyi hasznod lenne, de az első hónapokban szinte biztos, hogy a saját munkabéred sem jönne ki...

2017. febr. 25. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

10 millió Ft-t kíván befektetni.

A befektetést csak az árukészletre kértem. Minden mást én intézek... Igen 3 millió kell betenni, amit utána ki is lehet venni és mondjuk árukészletre lehet fordítani. De lehet ingatlan, vagy egyéb fedezet is.

2017. febr. 25. 19:41
 10/12 anonim ***** válasza:

Akkor lehet, volt egy házad... Bár ne legyen igazam.

Továbbra is áll, amit írtunk: keress egy jogászt meg egy könyvelőt, mert lehet, hogy igen-igen sok pénzedbe, házadba kerül, ha nem. És ne azon lovagolj itt a gyakorin, hogy a munkabéredet leírhatod-e vagy sem - azt majd megmondja a könyvelő.

Bocs, hogy a végére ilyen "nyers" vagyok, de úgy tűnik, nem érted/érzed, mekkorát bukhatsz rajta (2,5,8 vagyok.)

2017. febr. 25. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!