Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Találtam befektetőt egy...

Találtam befektetőt egy webáruház indításához. Milyen szerződés tervezetet küldjek neki?

Figyelt kérdés
Mi ennek az egésznek a megfelelő menete? A befektető csak a tőkét adja minden más az én felelősségem. A profit felét ajánlottam neki. Kérdésem még, hogy ugye napi minimum 8 órában én fogok tevékenykedni a termékekkel, erre munkabért számolhatok fel, vagy azt nem?
2017. febr. 25. 13:55
1 2
 11/12 xswerdy ***** válasza:

úgy látom, itt senki nem a kérdésre válaszolt.


Tehát ha megegyeztetek a haszon megosztásán, akkor ez is a megállapodásotok része, hogy pontosan hogy kell számolni az 50-50%-ot. Lehet úgy is, hogy a béred az költség, és a maradékot felezitek, de szerintem a társad úgy gondolta, hogy a fizetésedet a Te részedből fizetitek. Hiszen ő adja a tőkét, Te a munkát. Úgy ítélitek meg, hogy a kettő reális aránya 50-50%. Hogy a Te 50%-odnak egy része bér, egy része osztalék, vagy az egész bér (az alapbéren felüli rész az év végi prémium)...

2017. febr. 26. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

xswerdy nevű felhasználó válasza:

"úgy látom, itt senki nem a kérdésre válaszolt."


Kérdező: "Mi ennek az egésznek a megfelelő menete? "

Én pl. folyamatosan erre próbáltam válaszolni, mivel a kérdező még nem indította el a webáruházat és úgy éreztem, ez sem tiszta neki... Először az anyukája vállalkozásába akarta bevinni - mint tapogatózásom során kiderült - majd később az elképzelése (hatásomra) átalakult KFT-vé. Amíg nem találta meg a kérdező a megfelelő vállalkozási formát, addig mit tanácsoljak neki? Hiszen ha az anyukája vállalkozásában csinálja, akkor a befektetőnek nem számolhatja el költségként a munkabért - nemdebár...? :-)

2017. febr. 26. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!