Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mit jelent számomra, ha...

Mit jelent számomra, ha vállalkozás indítása miatt azonnali hatállyal felmondok a munkahelyemen?

Figyelt kérdés

Szerződés szerint két hónap felmondási időm van, ami elég hosszú.

Be szeretném indítani a kis vállalkozásomat, már minden figyelmem annak szentelve, és fel akarok mondani a munkahelyemen.


Mit takar az hogy azonnali hatállyal mondok fel és nem várom meg a két hónapot?

Plusz úgy hogy kisadózásba kezdek. Nem teljesen vagyok tisztában ezekkel. (Nem "most rögtön" fogok felmondani, előbb szeretnék utána járni a dolgoknak, de biztosan nem várok ki két hónapot.)


2017. márc. 20. 18:57
 1/7 anonim ***** válasza:
Az azonnali hatályú felmondást indokolnod kell, törvény által meghatározottakkal...
2017. márc. 20. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Igazad van, hamarabb kérdeztem, mint hogy utána olvastam volna.

Na meg gondolom a "holnaputántól saját vállalkozást indítok főállásban" nem ok az azonnali hatályú felmondásra. Vagy tévedek?

Bár ha ez ilyen macerás lehet kivárom a két hónapot és csak reménykedek hogy az alatt nem fognak rám szállni...

2017. márc. 20. 19:35
 3/7 Badattitude ***** válasza:
60%

Ha ilyen alapvető kérdés még ködös számodra, akkor nehezen termő gyümölcs lesz a vállalkozás. De minden út az első lépéssel kezdődik. Először is, az azonnali hatályú felmondást IDŐBEN és írásban kell beadnod, melyben lényegre törően leírod a kilépési szándékod okát. Persze, nem azt, hogy új vállalkozást akarsz, hanem ami a munkáltatóra vonatkozik. Kevés a fizetés, számodra nem vállalható a munka, körülmények, csak egy nő van ,de az sincs benne egy sunázásban..:D

Ha nem vagy próbaidős, akkor a munkáltató ragaszkodhat a felmondási időhöz. De ha ésszel fogsz hozzá, nem ész nélkül, és elmondod a főnöködnek, hogy kilépnél, ha jóban vagy vele, akkor el is mondhatod a tervedet. Időben, nem egy nappal a kilépés előtt szólsz, akkor méltányolják is, és nem fognak éket verni a kilépésedben. Az egy hónappal előre szólás már eléggé elfogadható, fair.

Az adózás lineáris. Tehát, a NAV-ot nem érdekli, hogy az egyik hónapban munkavállalóként, a következő hónaptól már

kisadózóként adózol. Munkavállalóként nincs tennivalód, mert a munkahelyed elvégzi az adózásodat. A kisadózók adózási rendjével pedig menj egy kört a Nav kirendeltségében, de ne sajnálj pénzt kiadni egy könyvelőnek. Többet nyersz vele, mint ha spórolnál ezen. Egy nagy kalappal !

2017. márc. 20. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
71%

1.- azonnali hatályú felmondást csak nagyon indokolt esetben lehet meglépni - javaslom, olvass utána, mert akár még sok pénzedbe is kerülhet, ha nem szabályosan mondasz fel és beperel a munkáltató (okozott kár, elmaradt haszon, stb.)


2. kisadózó... Ugye azt tudod, hogy ha KATA-s adózó leszel, akkor az első hónaptól kezdve - ha van bevételed, ha nincs - havi 50 ezer ft-ot kell átutalnod a NAV-nak.


Én mindenképpen azt javaslom, hogy ha összeegyeztethető időben, akkor előbb indítsd be a vállalkozásodat és ha már vígan kitermeli a havi 50 ezer ft adót + a megélhetésedet, akkor már nyugodtan felmondhatsz :-)

2017. márc. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
4-es vagyok: főállás mellett, ha beindítod a vállalkozásodat, akkor lehetsz mellékfoglalkozású vállalkozó, ugyanúgy KATA-s kisadózó, csak akkor havi 25 ezret kell fizetned.
2017. márc. 20. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Ezzel a KATA dologgal tisztában vagyok, meg szeretnék majd könyvelővel is beszélni, biztos ami biztos.

A felmondási hogyan-mikorral viszont nem vagyok teljesen tisztában. Azóta rájöttem hogy egyébként hülyeséget kérdeztem, és részemről is az lenne a fair ha időben szólok.


Kiszámoltam, mennyit kell összegyűjtenem még a kezdéshez. Júliusig (vagyis júniusban még végig, és júliustól nem) kellene dolgoznom. Ezzel annyi a "gond" hogy a munkahelyemen az 4 hónap. A próbaidő 3 hónap, a felmondási 2 hónap. Tehát a próbaidő utolsó hónapjában már be kellene nyújtanom a felmondásomat :/

Ez kivitelezhető egyáltalán?

Vagy inkább dolgozzak még júliusban is az a biztos?

2017. márc. 22. 06:22
 7/7 anonim ***** válasza:

"tehát a próbaidő utolsó hónapjában már be kellene nyújtanom a felmondásomat :/"


Nem pontosan értem ezt a 3+2 hónap, június - július dolgot (ehhez mondjuk tudni kéne,mikor kezdtél el dolgozni - most februárban?), de 2 dolgot biztosan tudok:

1.- Próbaidő alatt azonnali hatállyal bármelyik fél indoklás nélkül megszüntetheti a munkaviszonyát. Tehát ha Te jún. 15-én, próbaidő alatt (direkt írtam ezt a dátumot) beadod a felmondásodat, akkor akár jún. 16-án már nem kell menned dolgozni

2.- Munka törvénykönyve szerint, alapesetben 30 nap a felmondási idő - Neked a 2 hónap le van írva a munkaszerződésedben? (látom a kérdésben, csak csodálkozom... persze lehet így írni, csak nem szokták...)

2017. márc. 22. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!