Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Fiatal kezdő vállalkozó nulla...

Fiatal kezdő vállalkozó nulla tőkével hol kaphat támogatást?

Figyelt kérdés
2017. márc. 27. 12:36
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:

Te most trollkodsz vagy tényleg funkcionális analfabéta vagy?


"Munka alapvetően munkahelyen zajlik. Így a munka támogatása egyben munkahely támogatása is."


Nem. Munka ott zajlik ahol pénzt kapsz érte. Ha mellékállásban csinálsz egy webshopot, ahol te szerzed be az árut, te töltöd föl a weblapra és te adod fel a postán ha valaki megvette akkor te dolgoztál és kerestél pénzt, viszont egy árva munkahelyet sem teremtettél, mert egyedül dolgozol. Illetve teremtettél 1 db-ot - saját magadnak. De arra nem adnak támogatást, mert akkor ennyi erővel csak odaadhatnák a pénzt is és jónapot...

Ha úgy csinálsz egy webshopot, hogy munkát adsz egy árubeszerzőnek, egy programozónak és egy csomagoló asszisztensnek te pedig manageled közben a vállalkozást akkor teremtettél 3 munkahelyet, erre adnak támogatást. Ez a munkahelyteremtés lényege...


"De ez hagyján, ennél sokkal súlyosabb dolgokkal sem vagy tisztában. "


Inkább maradjunk annyiban, hogy neked annyi közöd van a közgadaságtanhoz, mint egy zsák lisztnek. Egy vállalkozás indításához TŐKE kell. Annyi, amennyivel kalkuláltan fedezni tudod a működését addig, amíg nem termel nyereséget, ami lehet 1 hónap vagy 10 év a vállalkozás méretétől függően. Az, hogy a tőkét ki hogyan szerzi be magánügy. Lehet hitelezni, lehet gyűjtögetni és lehet munka mellett xarakodni esténként. Ki mennyire magabiztos a tervét illetően...


"Komoly üzleti terv nélküli vállalkozás...

Egy vicc az amivel itt trollkodsz."


Olvasás megy? Ezt írtam:Komoly üzleti tervre, hosszútávú munkahelyteremtésre pedig van. (támogatás)

Ha ebből te azt értetted meg, hogy üzleti terv nélkül lehet eredményesen vállalkozni akkor remélem nem magyar az anyanyelved...


"te a járulékfizetési s egyéb kötelezettségekkel se vagy tisztában.

egy vállalkozásban nincs olyan hogy "zsebpénz gyűjtés...""


Most már biztos vagyok benne, hogy komoly problémáid vannak a magyar nyelvvel...

2017. márc. 29. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 A kérdező kommentje:

"Ha mellékállásban csinálsz egy webshopot,"


Mire jó hogy olyan példát veszel elő amire nem adnak támogatást?


"Ha úgy csinálsz egy webshopot, hogy munkát adsz egy árubeszerzőnek, egy programozónak és egy csomagoló asszisztensnek te pedig manageled közben a vállalkozást akkor teremtettél 3 munkahelyet, erre adnak támogatást. Ez a munkahelyteremtés lényege... "


Látod tudod te mi az amire adnak.

Így viszont még kevésbé értem, hogy az előbbi példádnak mi értelme volt...

A kérdés nem az volt hogy mire nem adnak támogatást és mégcsak az se mire adnak, hanem hogy "hol" adnak.

Érdemes lett volna figyelmesen elolvasni a kérdést értelmetlen vitatkozás helyett.


"Ha ebből te azt értetted meg, hogy üzleti terv nélkül lehet eredményesen vállalkozni akkor remélem nem magyar az anyanyelved... "

Ebből azt értettem meg hogy te vállalkozás kapcsán a komoly üzleti tervet felvetetted majd elvetetted, s mindezt egy olyan témában ahol ez nem is volt kérdés mert a többségnek egyértelmű s eleve csak azokkal érdemes vállalkozásról beszélgetni akiknek szintén egyértelmű. Ott ahol nem is volt ez kérdés, minek ezt felvetni? De beszélgess csak magaddal alapvető dolgokról, ha ez neked tetszik. Akár itt is, engem nem zavar.


Te írtál zsebpénz gyűjtésről is, nem én. De irkálhatsz cifrább értelmetlen működésképtelen példákat is ha neked ez tetszik. Itt ez is elfér.

2017. márc. 29. 14:48
 33/44 A kérdező kommentje:
*komoly üzleti terv hiányát feletted fel, majd el. de nekem továbbra is rejtély, hogy miért. lehet te magad se tudod.
2017. márc. 29. 14:49
 34/44 A kérdező kommentje:

ha valaki választ akar adni egy kérdésre akkor arra való választ ad, nem pedig felsorol olyan működésképtelen dolgokat amik még csak nem is a kérdésre adott válaszok.


neked valamiért ez utóbbi volt a fontos.

2017. márc. 29. 14:51
 35/44 A kérdező kommentje:

Leírom inkább újra az egész hibás részt helyesen mert kétségeim támadtak hogy a csillagos kiegészítő javítást megérted.



""Ha ebből te azt értetted meg, hogy üzleti terv nélkül lehet eredményesen vállalkozni akkor remélem nem magyar az anyanyelved... "

Ebből azt értettem meg hogy te vállalkozás kapcsán a komoly üzleti terv hiányát felvetetted majd elvetetted, s mindezt egy olyan témában ahol ez nem is volt kérdés mert a többségnek egyértelmű s eleve csak azokkal érdemes vállalkozásról beszélgetni akiknek szintén egyértelmű. Ott ahol nem is volt ez kérdés, minek ezt felvetni? De beszélgess csak magaddal alapvető dolgokról, ha ez neked tetszik. Akár itt is, engem nem zavar. "

2017. márc. 29. 15:01
 36/44 anonim ***** válasza:

"A kérdés nem az volt hogy mire nem adnak támogatást és mégcsak az se mire adnak, hanem hogy "hol" adnak. "


Ezt már többen megválaszoltuk neked, hogy régiónként eltérő keretösszegek és kritériumok vannak, be kéne vonszolni a kisfiadnak magát a lakóhelye szerint illetékes megfelelő hivatalba és rákérdezni. De látom ez nem jött át...


"Ebből azt értettem "


Rosszul értetted. Pedig nem egy nehéz többszörösen összetett mondatról beszélünk... Teljesen egyértelmű amit írtam, ha neked nem az sajnos a te hibád.


"mindezt egy olyan témában ahol ez nem is volt kérdés mert a többségnek egyértelmű"


Egy 18 éves 0 tapasztalatú gyerekről beszélsz, aki egy technikumot végez épp, te magad pedig az eddigiek alapján még érettségiig sem vitted. Én kérek elnézést, hogyha nektek ez "egyértelmű" volt. Ráadásul visszajutunk megint oda, hogy pont azt írtam, ami neked egyértelmű, az előbb még meg azt bizonygattad, hogy az ellenkezőjét állítom.


"Te írtál zsebpénz gyűjtésről is"


Oké, akkor a magyar nyelvet gyengébben beszélők kedvéért: Ez egy metafora volt, amivel arra céloztam, hogy aki munka után este akar másodállásban vállalkozni úgy, hogy amúgy semmilyen eladható piaci tudása nincs annak nincs reális esélye arra, hogy felfuttasson egy vállalkozást, csak arra, hogy "zsebpénzt gyűjtögessen vele". Így remélem már a gyengébbek is értik.


Na, most, hogy ezen mind túl vagyunk had adjak neked is egy jó tanácsot:

Hagyd békén azt a szerencsétlen gyereket, ennyi ésszel csak ártani tudsz neki, segíteni nem nagyon. Hátha többre viszi egyedül...

2017. márc. 29. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:

Hol?


A helyi munkaügyi központba kell befáradni a fiadnak. Ott adnak neki személyesen felvilágosítást, hogy mire adnak, mire nem adnak és milyen összegig adnak és ennek mik a feltételei.


[link]

2017. márc. 29. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 A kérdező kommentje:

ezt már az elsők közt leírták...


az előbbinek meg:

ne magadból indulj ki.

az hogy gyakorin valaki kérdez nem azt jelenti hogy nem hagy békén egy gyereket, hanem azt hogy kíváncsi azoknak a válaszára akik értelmes választ is képesek adni.

a spekulációid is elférnek itt de azokra nem vagyok kíváncsi.

de irkáld csak ha neked ez fontosabb más dolgaidnál.


az meg hogy válaszolok egy-egy hozzászólásodra nem azt jelenti hogy mások hozzászólása nem jött át. gondolkozz el ezen egy kicsit ha nem túl nagy teher.

2017. márc. 29. 15:25
 39/44 anonim ***** válasza:
Megnézném a használt cuccok árusításával hogy termeled ki az általad előadott alkalmazottak bérét, plusz a többi kiadást.
2017. márc. 29. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 A kérdező kommentje:
a 32-es hozzászóló lényegében leírta s az a rövid szakasz valóban nem hülyeség, csak hiányos.
2017. márc. 29. 18:36
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!