Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Januárban indítottam egy...

Januárban indítottam egy webáruházat egyéni vállalkozóként és alanyi áfamentesként, de már 7,2 milliós bevételnél tartok? Mit csináljak ilyen esetben ti mit ajánlotok?

Figyelt kérdés
2017. márc. 30. 19:22
 1/4 anonim ***** válasza:
55%

Könyvelő még nem világosított fel? Vagy tipikus "vállalkozó" vagy, aki mindenre kiadja a pénzt, de a könyvelőt nem fizeti meg, közben meg mégis itt tőlük várja a választ? :)


Egyszerű a dolog. Ha átléped, akkor 2 évig ugrott az áfamentesség.

Nem tudsz sokat tenni, bejelented az adóhatóságnak, hogy mi történt(ha átlépted a 8 milliót) 15 napon belül, és szépen átraknak áfásnak.

2017. márc. 30. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Alternatív megoldásra gondoltam. A könyvelő javaslata, hogy csináljak egy lengyel céget, ott kevesebbet kell adóznom és az áfa is csak 8 %. Magyar nyelvű webáruházam lehet és szállíthatok is Magyarországra.
2017. márc. 30. 19:37
 3/4 anonim ***** válasza:

Érdekes webáruház lehet ahol simán megvan a 7,2 milliós bevétel kezdőként, 4 hónap alatt. S nem éri meg a levonhatóval, és magyar rendszerben bevállalni az áfafizetést.

Legyeleknél azért kell egy könyvelő is, aki otthon van az ottani dolgokban.

2017. márc. 30. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
érdekes a könyvelő is... Biznyos limit felett neki lengyel adóalanyként is magyar áfás számlát kell kiállítani a webáruház miatt ,és lesz belföldi adószáma is, tehát itt valami nagyon nem kerek
2017. márc. 31. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!