Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha Alanyi Áfamentestől vásárol...

Ha Alanyi Áfamentestől vásárolók termékeket, de én áfás vagyok és tovább értékesítem, akkor hogy tudok áfát vissza igényelni?

Figyelt kérdés
Példa 700 Ft-ért veszek egy terméket, amit én 1000 Ft-ért adok tovább. 1000 Ft után 270 Ft áfát fizetek meg. Kérdésem, hogy a 700 Ft után tudok visszaigényelni áfát? Vagy ebben az esetben 30 Ft marad a terméken haszon?
2017. ápr. 8. 19:06
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem jó a matekod, mert ha bruttó 1000 Ft-ért adod tovább, akkor 213 Ft áfát kell befizeted, tehát 87 Ft az árrésed. A 700 Ft-ból természetesen nem tudsz áfát visszaigényelni vagy levonni, merg annak nincs áfa tartalna.
2017. ápr. 8. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy az 1000 Ft eladási árat nettóban értette. Úgy 270 Ft az áfa.


700-ért veszed áfamentesen. Áfamentes=nem terhelte áfa. Így mit akarsz visszaigényelni? Azt ami nem is létezik?

Csak fizetendőd lesz, ami ha nettó 1000 Ft az ár, akkor 270 Ft.


Szép vállalkozásod lehet, ha ennyit se tudsz.

2017. ápr. 9. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha nettóban értette, akkor a 30 Ft nem stimmel, bár igazából sehogy sem stimmel... :-)
2017. ápr. 9. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Erre már nem akartam kitérni, mert akkor még nagyobb hülyeség, amit írt. Próbáltam helyette menteni a menthetőt :D


Gondolom a kérdező úgy logikázott, hogy 700-ért veszi, 1000-ért adja, 270 az áfa, az áfát fizeti, így 1000-270=730 a nettó, és így 730-700=30 a nyeresége rajta.

Kíváncsi vagyok, hogy milyen vállalkozás ez és hogyan képes működni, ha ennyire nincs képben semmivel.

2017. ápr. 9. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Eddig még nem vásároltam áfamentestől és hétvége lévén nem értem el a könyvelőmet. Jobb árajánlatot kaptam egy áfamentes vállalkozótól, de így maradok a régi beszerzési helyemnél.
2017. ápr. 10. 19:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!