Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha egyéni vállalkozóként...

Ha egyéni vállalkozóként felveszem a ruhakereskedői tevékenységi kört, akkor elszámolhatom a ruhavásárlásaimat?

Figyelt kérdés
Értékesítőként vagyok egyéni vállalkozó, és a ruhákra költök a legtöbbet. Sajnos nem tudom elszámolni költségként, ezért arra gondoltam, hogy a fent említett módon megpróbálnám. Működhet ez? Van bármilyen akadálya?
2017. ápr. 30. 13:40
 1/6 anonim ***** válasza:
73%

"Értékesítőként vagyok egyéni vállalkozó,"


Nem az a kérdés, hogy milyen tevékenységi körben vagy vállalkozó, hanem, hogy milyen fajta módon adózol? Ha KATA-s vállalkozó vagy, akkor semmiképpen sem számolhatod el, mivel KATA adózásban nincs költség elszámolás.


Ha meg nem KATA-s vagy, akkor kéne lennie könyvelődnek, de akkor is kétséges, szerintem, mert ahhoz, hogy költségként elszámold, el is kellene adni (vétel, eladás)

Ha magadnak megveszed, de nem adod el, akkor nem hiszem, hogy "munkaruha" címen elszámolhatnád - de ezt egy könyvelő biztosan jobban tudja...

2017. ápr. 30. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
66%

- Munkaruhát csak akkor számolhatsz el költségként, ha azon a cég logója látható, olvasható, tehát belevarrt, belevasalt, és mint egyenruha viselendő munka közben

- Védőruha címén kizárólag a nav által meghatározott munkakörökben, és a nav által meghatározott védőruhák, védő eszközök számolhatók el

2017. ápr. 30. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
66%
Azt egyetlen ellenőr sem fogja megkajálni, hogy te itt-ott esetenként vásárolsz ilyen-olyan ruhát, cipőt, egyéb kellékeket azért, hogy a felvésett "divatáru kereskedés" című tevékenységi körödhöz árukészletként vettél 1-1 db-ot!
2017. ápr. 30. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Értem, köszi mindenkinek!


Nem katás vagyok, nyilván akkor nem is költségelnék semmit.


Ellenőrzés mennyire gyakori? Mert eddig nem találkoztam ilyennel, és nekem nem tűnik túl életszerűnek, hogy egyszer csak bekopog hozzám valaki, hogy megnézze az árukészletemet... Bár nyilván nem vagyok jártas a szakmában.

2017. ápr. 30. 14:52
 5/6 anonim ***** válasza:
70%
Nem is... majd a levél megy, hogy szedd össze a kis huci-mucidat 5 évre visszamenőleg, és cuccoljál be vele! Aztán majd elmolyolnak rajta-benne hetekig, te pedig már emlékezni sem fogsz arra, hogy 5 évvel korábban milyen kis huncutságokat követtél el.
2017. ápr. 30. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Elég ha kérnek egy értékesítési számlát, hogy kinek és mikor adtál el ruhaneműt.

Szerintem felejtős, de amúgy a könyvelőd mit mondott?

2017. máj. 9. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!