Kerékpárbolt nyitás?

Figyelt kérdés

Üdv!

21 éves vagyok és van egy fémipari szakmám.3 éve dolgozom benne, de szeretnék más irányba menni. Mindig is bicikliztem(bmx,mtb,oúti) és más sportokat is csináltam.

Egy olyan ötletem támadt, hogy szeretnék egy kerékpárboltot nyitni. Természetesen szervíz is lenne.

Fejér megye egyik kisvárosáról lenne szó. Kb.5000 lakosú és ahogy látom használnak elég sokan bringát.

A 10 km-re lévő városban vannak bringaboltok, de én nem vagyok velük megelégedve.

A kérdésem az lenne, hogy merjek belefogni?

Illetve nagyjából mi az az összeg ami kéne induláshoz?

Milyen sportal kapcsolatos megélhetés van még, ha ez esetleg nem jó ötlet?


Köszönöm, ha végigolvastad és válaszolsz!


2017. máj. 19. 09:28
 1/2 anonim ***** válasza:

Csak szervizből nem lehet megélni ekkora városban, viszont kiegészítésként nagyon jó lehetőség.


Most cseréltettünk a gyerek biciklijén első-hátsó kereket (külsőt, belsőt egyaránt), plusz került a kormány mindkét oldalára műa. fogó (nem bandázs), munkadíjjal együtt volt az egész 7e. Ennek harmada ÁFA, a maradék kb. 70-80%-a alapanyagár, maradt ca. 1500 Ft nyereség. Ebből fizeted még a rezsit (bérleti díjat?), könyvelőt, pénztárgép havi kommunikációs díját.


Mondjuk havonta akarsz 100e-t tisztán. Ha egy-egy munkán vagy kisebb dolog eladásán (pl. sisak, lámpa) 1500 Ft átlag nyereséged van, akkor az havonta ca. 140 eladást/munkát jelent (az adók miatt nem 60-70).


Természetesen ha el tudsz adni egy-egy biciklit is, akkor más a leányzó fekvése, de azt csak te tudod, hogy nálatok van-e sok kisgyerekes (futó bicikli, támkerekes bicikli halmok eladhatók), vagy idősebbekből áll főként a lakosság, akik új bicajt már nem nagyon fognak venni.


Ha van sok kisgyerekes is, akkor a bicikliboltot babakocsi szervizzel (és eladással) toldd meg, és nagyon jól kijösz belőle, ha jól csinálod.

2017. máj. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen !:)
2017. máj. 23. 18:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!