Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha lenne 100-200milliód...

Ha lenne 100-200milliód milyen vállalkozást nyitnál?

Figyelt kérdés
A kérdés adott várnám az életképes ötleteket! Egy kis brainstorming.

2017. máj. 14. 12:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%
semmilyet..Ebből már simán el tudnék élni az életem végiig.. további rész meg nem érdekel!
2017. máj. 14. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%
Semmilyet, felosztanám állampapír/lakás/garázs/bef. alapok között, aztán süttetném magam a tengerparton.
2017. máj. 14. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
61%

1, miért is kellene több?


50 millából már megvan a jó ház és a kocsi, 150 millának a 1-2%ából ezeket már fönt is lehet tartani éves szinten, meg is lehet élni, hisz mire kell költened? kajára, ruhára meg szórakozásra.. Persze ha neked az a szórakozás, hogy 25 lamborghini áll a garázsodba és fizeted rájuk feleslegesen a biztosítást.. az egy nagyobb összeget kíván.. és mellette egy f**ság.



2, vállalkozni veszélyes és kiszámíthatatlan.. szóval abból 200 millából gyorsan 0 Ft lehet, vagy -50 millió, ha nem értesz hozzá, nem vagy eléggé tapasztalt és felkészült... a felkészült és tapasztalt embereket meg meg kell fizetni, amihez szintén kevés ez a pénz.. Kérdés, hogy kockáztatnád e? ha lehet ebből egy jobb életed, ami mondjuk nem a napi 8-5ig tartó kizsákmányoló munkával telik 40 éven keresztül. Jelenleg nekem 66,6 évet kellene munkával tölteni, hogy 100 millióm legyen. Nem kockáztatnám meg egy vállalkozással az elvesztését, ah ez a pénz itt és most a rendelkezésemre állna és meg se kellene dolgoznom érte a jövőben..


3, Persze a lakás és a pénz mellett valamivel ki kell tölteni az ember idejét. Vállalkozás, meg a cég építés engem ekkora vagyonnál már kicsit se érdekelne.. inkább ara mennék, hogy ami érdekel, abból lehet e pénzt csinálni, úgy, hogy ne menjen át munkába, szórakoztasson, stb. Persze,ezt most mondom. Lenne 200 millám, lehet teljesen más dolgok érdekelnének, és sz@rnák rá, hogy lehet a pénzt csinálni, hisz van.!

2017. máj. 14. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
34%

Talán a szallodaipar forgat es termel ekkora összegeket.

Kisebb cegek jo esetben is evi 10-15 millát tudnak csak kitermelni

2017. máj. 14. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

* vagy autoipar, ingatlanipar.


Mindenesetre kis cégekben biztos nem kell gondolkodni

2017. máj. 14. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Csak ingatlan!

Kis alapterületű, jó helyen lévő (Bp-en és vidéki egyetemvárosokban), könnyen és a piaci ár tetején kiadható lakásokat vennék.

Évi 8-10%-os biztos hozam.

A hozamból vennék aztán kocsit, házat, stb, majd a további hozamokból újabb ingatlanokat.

2017. máj. 14. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"50 millából már megvan a jó ház és a kocsi, 150 millának a 1-2%ából ezeket már fönt is lehet tartani éves szinten, meg is lehet élni, hisz mire kell költened?"


150M-nak az 1-2%-a, az havi 120-250e Ft.

Abból te nem fogsz magas színvonalon érni, pláne nem nagy házat, nagy autót fenntartani.

Ha ugyanezt a pénzt ingatlanba fekteted, akkor 8-10-szer ennyi pénzed jön belőle havonta. Az már értelmezhető összeg.

2017. máj. 14. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Vagy, ha nem akarsz lakásokkal foglalkozni, akkor föld, vagy erdő!

Földre 70e Ft ha-onként földalapú támogatás+bérleti díj.

Erdőnél meg 300 euró terméskiesési támogatás ha-onként.


Szerinted miért vásárol a legtöbb tehetős ember annyi földet, amennyit csak tud?

2017. máj. 14. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 debremart válasza:
Építőipar! Veszel egy telket, építtetsz rá jó házat, persze nem vidéken, és azt eladod. Kb 20 millióból építhetsz egy olyan hàzat ami simán ér 70-80 milliót.
2017. máj. 15. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nyisson vállalkozást a halál ha ennyi pénzem lenne.


Én két dolgot gondolnék át. Egyik az hogy jó helyeken vennék jó állapotú lakásokat és kiadnám albérletbe, egyrészt az értékük kb tartaná magát, másrészt havonta lenne belőle annyi hogy simán megélnék belőle és még talán maradna is.


Vagy lekötném ezt a pénzt maximum 20 milliót tartanék meg amiből vennék egy átlagos házat és egy átlagos autót amivel tudnék közlekedni, és a pénz többi részét lekötném és amit hozna még ha ilyen kevés is, de havi 180-200 ezer szerintem bőven elég lenne arra hogy egyedül el legyek életem végéig akár.


Persze mellette alkalmi munkákat vállalnék abba amit szeretek is csinálni csak hogy ne fásuljak be és ne unjam szét magam amikor olyan idők vannak.


Vállalkozásba nem kezdenék bele, csak a macera, idegeskedés, valag papírmunka, és ha már van sok pénzem akkor inkább biztos havi jövedelmet összekotornám magamnak a lekötéssel, és ha akkora gáz van igaz buktam a kamatot de lenne hova nyúljak és akkor meg bőven ráérnék kitalálni hogy mi legyen.

2017. máj. 15. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!