Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Kezdő vállalkozóként honnan...

Kezdő vállalkozóként honnan szereznétek könyvelőt?

Figyelt kérdés
2017. máj. 20. 17:20
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Könyvelőiroda.

Ha több is van a környéken akkor még "árban"is válogathatsz.

A fontos hogy kész igénnyel menj érdeklődni.(Szeretném ha mindent-havi számlazárás,bevétel/kiadás könyvelése-önök végeznék...Vagy csak bevallások,előlegek,járulékok határidők értesítése...

2017. máj. 20. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Kezdő vállalkozó nem nagyon tudja megítélni, mire van szüksége, mit vár el a könyvelőtől.

Bemehetsz öt helyre árat kérdezni, de annyi hokedli-könyvelő van, hogy jaj :( Elvállalja havi 5 ezerért, felelősséget nem vállal, a te neved alatt küldözgeti a bevallásaidat. Közben egy szaklap, egy továbbképzés drága, lehet tippelni, mire nem költ, hogy ő olcsó maradjon...


A legokosabb ismerősöket megkérdezni, ki elégedett a könyvelőjével, és ahhoz menni.


Üdv, egy könyvelő :)

2017. máj. 20. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Igen pont ilyen "hokedni" könyvelőktől tartok.


És pont ez kellene valamiféle felelősség, hogy ne legyen az hogy hülyeségre azt mondja mehet, majd mossa a kezeit hogy nem ő a hibás mert én követtem el.


Sajnos ismerős nincs, ezért merül fel a kérdés...

2017. máj. 20. 19:11
 4/5 A kérdező kommentje:

nekem amúgy elsősorban arra kellene,hogy elmondják egy egy lépésről, hogy legális e vagy el kell felejteni, illetve ahhoz hogy legális legyen, kell valami plusz kötelezettséget teljesíteni.


lehet nem is könyvelő ennek a neve hanem valami más.

olyasmikre gondolok, hogy pl. webáruház létesítésénél kötelező a telefon ügyelet. s ha kezdő egyéni vállalkozóként belekezd de ez kezdőként elkerüli a figyelmét akkor ellenőrzéskor jöhet a gond...


vagy pl. légpuska töltény eladásához mi kell, milyen engedély, melyikhez nem kell (pl. airsoft) töltény. tehát mi számit fegyvernek s mi nem. s akkor mit lehet mindenféle plusz engedély nélkül árulni , s mihez kell engedély netán valami jofi nyilatkozat, hogy ha szabálytalanul kezeli a fegyvert s baleset lesz belőle ki a hibás? mire vagyunk kötelesek? alá kell e iatnunk vele a helyes fegyvertárolás irományát vagy nem, stb.


lehet ez nem is könyvelő hanem vállalkozási tanácsadó vagy valami más?


merthogy adóbevallást pénztárkönyvet stb vezetni, számlát adni egyéni vállalkozói szinten én is tudok.

2017. máj. 20. 19:19
 5/5 anonim ***** válasza:
Vannak könyvelő kereső weboldalak, amik segítenek a választásban, és ahol jól meg tudod adni, hogy mire van szükséged. Pl. ilyen a konyvelok.hu, ahol én is regisztrálva vagyok könyvelőként.
2017. jún. 20. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!