Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mi a véleményetek, lehet...

Mi a véleményetek, lehet pénzt keresni a hálózatépítéssel? Ti belevágnátok egy ilyen jellegű munkába?

Figyelt kérdés

2013. máj. 3. 10:31
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/76 anonim ***** válasza:
56%

lehet.


persze nem minden hálózatépitési üzlet igazi, van amelyik csalás.

2013. máj. 3. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/76 anonim ***** válasza:
52%

Lehet pénzt keresni vele.

Én nem vágnék bele. Ez is pont olyan, mint bármely más vállalkozás, affinitás, hozzáértés kell, hogy jól tudd csinálni. Én pedig tudom magamról, hogy nincs hozzá érzékem. De akinek van, az csinálja nyugodtan.

2013. máj. 3. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/76 anonim ***** válasza:
81%
Vélemény érdekel vagy tapasztalat? Bár ha ennyire bizonytalan vagy, akkor hagyd a fenébe.
2013. máj. 3. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/76 A kérdező kommentje:
A véleményetek érdekel, ami nem egyenlő a bizonytalansággal!
2013. máj. 3. 11:55
 5/76 anonim ***** válasza:
84%

Ha az emberek véleményét kérdezed, akkor bizony bizonytalan vagy. Tényleg remélem, hogy egyszer megérted, hogy miért bizonytalan az aki mások véleménye alapján hoz meg egy ilyen döntést.

Esetleg olvasd el A sziklaszilárd önbecsülés című könyvet. Abból megtudhatod.


Sok sikert!


De ha a tények érdekelnek az emberek 95%-át most jelen pillanatban nem érdekli és szerintük hülyeség. Fél év múlva ebből a 95%-ból lesz akit mégis érdekel, sőt már két hét múlva is lesz olyan akinek más lesz a véleménye.

2013. máj. 3. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/76 anonim ***** válasza:
40%
Próbáltam, nekem nem jött össze. Bár én mindig is utáltam másokat győzködni meg beszervezni ilyenekbe, több mint való ezért se ment. jobban szeretem azt a munkát ami csak rajtam múlik. Ez nem olyan mivel itt van még 1 fél akinek van döntési képessége.
2013. máj. 3. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/76 anonim ***** válasza:
85%

Azt írtad, hogy állítólag ebből élsz, mert állítólag profi vagy.

Egy profit nem érdekli az emberek véleménye ő tisztában van a 95-5%-os aránnyal. Tehát kétlem, hogy profi vagy, sokkal inkább kezdő, mert ők szoktak ilyen kérdéseket kiírni.


Csak tudnám, hogy mi értelme van az ilyen kérdéseknek. Semmi.

2013. máj. 3. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/76 anonim ***** válasza:
80%

Az emberek 95% át nem érdekli. Na de ez minden mással is így van. Azt mondom gyere mellém péknek, az emberek 95%-a szintén nem fog jönni. Akkor most pék se legyek emiatt?


Amúgy nem hozzáértés kell hozzá. És győzködni sem kell. ez már az egyik hiba. A péket se fizetik ha sütés helyett győzködi a kenyeret hogy süljön meg.

Igaz több szisztéma is van, nem tudom ez melyik. De ha az amit én ismerek akkor te meghívsz embereket s a felső vonalad tartja az előadást. Ő neki kell értenie hozzá. S mire te az ő szintjére jutsz addigra te is megtanulod. Beszélni mindenki tud. Ha meg zavarban vagy az se számít hidd el a felső vonalad is zavarban volt az első néhány előadásán...

2013. máj. 3. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/76 anonim ***** válasza:
79%

Kedves lia315 !


A hálózatos kereskedelem a kereskedelem egyik ága. Ha egy hálózathoz csatlakozol, gyakorlatilag vállalkozó életmódot választasz. Ez azt jelenti, hogy nem a munkádért, hanem annak eredményéért jutsz bevételhez. -Amennyiben ez a munka eredményes. Mint a kereskedelem, értékesítés minden formájához ehhez is érteni kell. -Ehhez azonban a hálózatban szinte biztos, hogy van valaki olyan aki a szükséges tudással rendelkezik, amit te később valóban megtanulhatsz. Ám ha neked gondot okoz az, hogy az ismerőseid most és később meghívd egy olyan bemutatóra amit egy profi tart. És esetleg ezt nem vagy hajlandó megtenni, vagy nem vagy hajlandó esetleg később sem új emberekkel megismerkedni, vagy netán az ismerőseid ismerőseit is elhívni egy bemutatóra, akkor szerintem ne kezdj bele.


Mert ennek hiányában egy profi sem tudja az ismerőseidnek korrekten bemutatni magát a céget vagy a termékeket.


Pénzt keresni lehet a hálózat építéssel, én ismerek embereket akik ezzel jól keresnek és olyanokat is akik nem. Van néhány ügyfelünk aki ebből keresett pénzből fizeti ki termékeinket és szolgáltatásainkat. Aztán van aki nem keres pénzt, mondjuk nem is hív meg senkit és bemutatókat sem tart, mert abban bízik, hogy majd a vonzás tőrvényével vagy máshogy előbb utóbb üzlettársai lesznek.

A leges legfontosabb azonban maga a termék -Jaj de utálom ezt a szót. Hívjuk kütyünek jó ? Fontos a kütyü. Mert a cég amelynek üzleti partnere lennél a kütyü gyártásából és forgalmazásából él. Ha a kütyüt kipróbálva az számodra semmilyen előnyt nem ad, azaz maga a kütyü nem győz meg, sem az érte cserébe elkért pénzért, sem ingyen. Akkor nem érdemes ezzel foglalkoznod, legalább is, a kütyüt gyártó és forgalmazó céggel biztosan nem. Ugyanis egyrészt ha a kütyü neked sem kell, nem tisztességes azt ismerőseidre rásózni Ám ha a kütyü a te életedhez hozzá tesz valami fontosat akkor, ezt a fontosat az ismerőseiddel is érdemes megosztanod. A legjobb ha a kütyü olyan amit te ingyen is szívesen ajánlanál. Tehát előbb próbáld ki a kütyüt.


Sokan bírálták a kérdésedet, ezzel kapcsolatban szeretném megjegyezni neked, hogy ez egy piackutató kérdés. Bár ez az oldal nem erre való. A lényeg azonban az, hogy a célcsoportot sajnos rosszul céloztad meg. Ugyanis, két féle csoport fog egyáltalán válaszolni.

Az első aki már csinálja, és akár keres vele akár nem, azt fogja mondani, hogy megéri, mivel ha nem hinne benne, nem csinálná. Egy vállalkozásban bizony sokszor az eredménybe vetett hit és munka megelőzi a fizetséget. -Még pedig körökkel.

A másik az, aki totálisan ellenzi az ilyen fajta kereskedelem minden formáját, pilótajátéknak átverésnek tartja. -Mellesleg ha bele vágsz munkád során velük többet fogsz találkozni, mint azokkal akik csinálják.


Ami engem illet, hosszú a lista amiért csinálnám, amiért viszont nem az egy picikével hosszabb. Tehát én nem vágnék bele.


Mindenesetre a kütyü a lényeg és az, hogy pénzt keresni te akkor fogsz, ha a munkád eredményeként jó sok kütyü fogy.

Nem a belépés eredményeként, nem a hited, célod eredményeként, hanem az általad elvégzett munka eredményességének függvényében.

Ha eddig mással foglalkoztál, ez a munka kezdetben nem biztos, hogy eredményt hoz. illetve nem biztos, hogy anyagi eredményt. Emiatt az ilyen rendszereket sokat bírálják. Te is munkaként fogalmaztad meg, de ez valójában egy vállalkozás, egy vállalkozásban pedig az eredményeinkért fizetnek. A vállalkozókról kialakult kép persze más, jó ruha, jó autó nagy lakás, sok pénz. Ám akinek ez mind meg van, nem így kezdte, a vállalkozását fel kellet építenie. Ugyan ez igaz a hálózatod felépítésére is. Nem fogja egy jó tündér neked adni csak azért mert hiszel benne.

Bár a te munkádban kezdetben a meghívás az amit csinálni érdemes és az, hogy terméktapasztalatokat szerzel. A meghívást is jól meg kell tanulnod.

Én nem ezzel foglalkozom, de én is jó sok idegen emberrel beszélek, naponta vagy hetente, hiszen új ügyfelekre van szükségünk. Van akit én hívok ismeretlenül van aki engem. Nincs ebben semmi ijesztő, a cégem, termékeim és szolgáltatásom mutatom be. -Pedig nem építek hálózatot.

Néha az ismerőseim ajánlanak, néha ők vásárolnak tőlünk.

Ha értékesítésből élsz másokkal kell kommunikálni és bizony a kütyüidről beszélgetni. Ha ezzel gondjaid vannak, és esélyt se látsz arra, hogy ezt leküzd, nem fogsz pénzt keresni belőle. Mert nem fogod elvégezni a szükséges munkát, így annak eredménye sem lehet.


Ha ezt a munkát választod, fogsz olyanokkal találkozni, akiknek ezt vagy más hálózatos céget valaki más rosszul mutatott be, vagy rosszul hívott meg vagy csak tényleg rossz céggel találkozott, esetleg annak nem túl jó vonalával. Ők a rendelkezésükre álló információk birtokában, bizony ellenezni fogják amit te csinálsz és meglehet, hogy akkor sem tudod már megértetni velük, hogy ez jó, ha te ezzel sikereket érsz el, vagy számodra a kütyük tényleg valami pluszt adnak az életedhez.


Arra is számíthatsz, hogy a sikered, ahogy más vállalkozásban sem, nem garantált. Akkor biztosan nem, ha nem tanulod meg, mi kell egy sikeres vállalkozás felépítéséhez főleg a te ágazatodban, mi kell egyáltalán a sikerhez és nem teszed meg mindazt ami ahhoz kell.


Haza mész és nézed majd a cégtől kapott csomagod és bárhogy rázod nem fognak belőle csekkek kihullani, sem Merecedsz kulcs. Ha pedig nem lesz egy üzlettársad és nem adsz el egy terméket sem, akkor nem fogsz vele pénzt keresni. Ahogy én sem keresek semmit ha nem adok el semmit, hagyományos vállalkozásban. Míg akik bérért dolgoznak nálunk, ők akkor is ki vannak fizetve. A vállalkozás más világ. Azaz egy vállalkozó látszólag az elején ingyen dolgozik, én 2-3 évig semmit nem kerestem vagy amit kerestem azt is a vállalkozásomra költöttem, sőt még én fizettem, hogy dolgozzak.

Ha te hálózatot építesz az elején ugyanígy nem keresel sokat majd. Ellenben sok ember ezt fogja kérdezni : Te mennyit keresel? Ha persze két hét után mondnál egy 6-7 jegyű számot, akkor rögtön csatlakoznának, de ha ezt tennéd valószínűleg hazudnál. Jó esélyed van arra, hogy évek munkája mire eléred azt amit szeretnél, de nekem is az volt vállalkozóként és majdnem minden vállalkozó ismerősömnek is és igen, volt akinek nem sikerült.


Amúgy ha érdekel az ismertebb és régebbi cégek biztosan kifizetnek, ha eléred az adott szintet, forgalmat. Az emberek problémája inkább az szokott lenni, hogy az adott szintet nem tudják elérni. Van akinek sikerül, van akinek nem. Persze sokan nem szeretik amikor ezt írom, de akiknek sikerül egészen mást is csinálnak, mint azok akiknek nem.

Ennek ellenére a sikeredre nincs garancia, sem a hálózatos értékesítésben, sem a hagyományos vállalkozásban, sem a sportban. Viszont vannak elvek amiknek a segítségével jóval nagyobb eséllyel leszel sikeres.

2013. máj. 3. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/76 anonim ***** válasza:
76%

Azért nem annyira ritka az egy hónap után 6 számjegyű jövedelem, 2 hónap után meg pláne nem. Inkább az, hogy ez tartós jövedelem legyen az a kérdéses, ahhoz kell a folyamatos és sok munka.

Emlékszem az egyik vezető előadására amikor megkérdezték, hogy mennyit keresett a régi vállalkozásával amiből elege lett, mert nem volt élete. Napi 30e Ft-ot, aztán megkérdezték, hogy mennyit keresett az MLM-el az első hónapban 34e Ft-ot és kiröhögték. Majd később ezzel az ismerősével elmentek egy motoros kiállításra. A nap végén azt mondta neki, hogy válasszon magának egy sisakot. Lehúzta a kártyáját és azt mondta: Amíg itt jártáltunk megkerestem ennek az árát.

2013. máj. 3. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!