Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Kell könyvelő ahhoz, hogy...

Kell könyvelő ahhoz, hogy katás vállalkozó legyek? Mennyi idő, míg megkapom a papírt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Grafikusként dolgozom (főállásban), és szeretném kiváltani a vállalkozóit, mert kaptam egy ajánlatot, hogy lenne néhány folyamatos extra megrendelésem a jövőben, ehhez viszont szükségem lenne a papírra.

Hogy csináljam? Kigyűjtöttem a tevékenységeket, amiket végzek, ezzel elég elmennem egy Kormányablakhoz és ott megcsinálják nekem? Vagy mindenképp könyvelő kell ehhez? Mennyi idő alatt engedélyezik?

A válaszokat előre is köszönöm.



2017. máj. 21. 09:49
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Az okmányirodában is el tudod indítani, de ők kb ehhez értenek és kész (vagy ehhez se, elég sok vállalkozót félrevezetnek). Az adószámod azonnal megvan, a vállalkozásod azonnal elindul.


De ezen kívül van bejelentkezési kötelezettséged az önkormányzathoz, hipa alá. Ott több lehetőséged van, amiből választhatsz, mi alapján akarod fizetni. Ehhez nem árt szakember, hogy eldöntsétek, mi éri meg.

Attól, hogy ev-ként nincs szakképzési fizetési kötelezettséged, még alanya vagy a szakképzési hozzájárulásnak, tehát vagy havonta beküldesz egy nullás 08-ast, vagy kiváltod Ny-nyel. Meg tudod oldani?

Be kel jelentkezned a kamarába.

Nem tudom, mennyi lesz a bevételed, de tisztában vagy azzal, mi bevétel, mi nem, mikor számít bevételnek valami?

Tudod, hogy egy decemberi teljesítésű számlád áfa szempontjából decemberre számolandó, míg kata szempontjából lehet, hogy már a következő év bevétele?

Tudod, hogy a 8 milliós áfa-határt napokra kell arányosítani?


Tudom, hogy katásnak nem kell könyvelő, de ezek csak a vállalkozás indításakor felmerülő kérdések...

2017. máj. 21. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A kormányablaknál nagyon gyorsan végezhetsz - max fél óra kiváltani a vállalkozóit és igen, ott megmondják, milyen tevékenységhez milyen képzettség szükséges - felveheted-e vagy sem.

Könyvelőt mindenképpen javasolnék a kezdeti lépésekhez - ha nem is havonta, de néha adódnak olyan kérdések, amikor mindenképp jó, ha egy könyvelőhöz tudsz fordulni.

Én úgy oldottam ezt meg, hogy az év végi bevallást Ő csinálja és megállapodtunk, hogy pl. negyedévente adok neki 5 ezer ft-ot, ezért cserébe "rendelkezésemre áll" néha kérdezek (úgy 2-3 havonta) valamit telefonon.

2017. máj. 21. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nincs "papír", azonnal kapsz egy vállalkozói nyilvántartási számot és kész. Ha van olyan tevékenységed, ami végzettséghez kötött, akkor esetleg kérhetik annak a bemutatását, pl. diploma. (Úgy emlékszem, nekem a nyitáskor nem kérték, de pár év múlva behívtak és akkor be kellett mutatnom.)
2017. máj. 22. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Whispering Tree ***** válasza:

Szia! Menj el egy könyvelőhöz, aki korrektül végigviszi a bejelentést + elmondja, mit hogy kell csinálnod, számláznod, adóznod stb.


Nem kell folyamatosan könyvelés, te is tudod csinálni, de azért évente egyszer vizsgáltasd felül.


Kb. 10.000.-Ft/alkalom. Nem akarok a zsebedben turkálni, de ez bele kell, hogy férjen, ha vállalkozol.


Kérj tanácsot, mielőtt vállalkozol, szánj rá 1-2 napot, meg egy kis pénzt - az az őszinte tanácsom.

2017. máj. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nincs "papír", azonnal kapsz egy vállalkozói nyilvántartási számot és kész"


Nem egészen így van - ugyanis van papír (rajta a felvett tevékenységek és az adószám, nyilvántartási szám), csak nem igazolvány. És a mai napig is csak ezzel a papírral + személyivel lehet számlatömböt vásárolnia a vállalkozónak.

2017. máj. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Utolsó, ez jogos, egy igazolást valóban kiadnak.
2017. máj. 22. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!