Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Vállalkozzak vagy a biztos...

Vállalkozzak vagy a biztos állásomban maradjak?

Figyelt kérdés

Nem tudom mit tegyek...maradjak a biztos nyugdíjas állásomban, vagy menjek az álmaim után, és legyek vállalkozó?

Megéri e feladnom a biztos közalkalmazotti állásomat (ami egyébként nekem annyira nem jön be)azért,hogy azt csináljam,amit szeretek?

De mi rá a garancia,hogy menni fog a mai világban?

Hogy ki tudom e termelni a működéshez szükséges összeget, és még a fizum se a minimálbért közelíti?

Ti mit tennétek?

Hónapok óta rágódok, hogy legyek bátor vagy maradjak nyuszi...


2017. jún. 1. 09:17
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Na, hát ennyi -szinte semmi - infóból mit tudnánk tanácsolni? Ha egy mondjuk 1.000 fős kis faluban élsz és a Polgármesteri hivatalban dolgozol, de pl. egy műkörmös vállalkozásról álmodozol, akkor azt mondom, ne tedd.

De ha egy olyan életképes ötleted van vagy olyan ritka szaktudásod, ami keresett lenne, akkor azt mondom: vágja bele, kezdd el - lehetőleg először a főállás mellett, mellékfoglalkozású vállalkozóként és ha kinőtte magát a dolog, akkor ki lehet lépni.


Egy dolgot szonte biztosra tudok: aki eddig alkalmazott volt sok éven keresztül, annak kell egy kis idő, amíg átáll vállalkozói szemléletre. Bizony nem mindenki bírja a bizonytalanságot, a kockáztatást, a hirtelen változások lekövetését - ezért sok vállalkozás hamar csődbe is megy.

2017. jún. 1. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Bocs a hibákért:

* vágj bele és

szinte biztos

2017. jún. 1. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

iskolai tanító vagyok és egy kis ruhaüzletet szeretnék egy 9500fős faluban,aminek jó az elhelyezkedése,mert 2 nagyobb város (az egyik megyeszékhely) is 27km-n belül van.

1es adószámmal már most is árulom a ruhákat a neten...

2017. jún. 1. 09:36
 4/10 anonim ***** válasza:
92%
Szerinted ki fog eljárni hozzád ruhákért a nagyvárosból, mikor ott is megkapja?
2017. jún. 1. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
83%
27km-ről fognak szerinted lejárni hozzád pár ruháért amit valszeg olcsóbban megkapnak a helyi boltokban?
2017. jún. 1. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
82%
Csináld párhuzamosan, aztán meglátod. Alkalmazottként a vállalkozói járulékok is kevesebbek.
2017. jún. 1. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"és egy kis ruhaüzletet szeretnék egy 9500fős faluban,aminek jó az elhelyezkedése,mert 2 nagyobb város (az egyik megyeszékhely) is 27km-n belül van.

1es adószámmal már most is árulom a ruhákat a neten..."


Tehát akkor jól értelmezem, már mellékfoglalkozású vállalkozóként árulsz a neten?


Ha így van akkor azt mondom a boltnyitásra, hogy ne tedd. Miért? Mert:

1.- a megyeszékhelyről senki nem fog kiutazni hozzád, a boltba - jellemzően az emberek inkább ellenkező irányban mozognak, azaz a nagyobb városok felé - ha meg már úgyis ott van, akkor a Tesco/Lidl, stb. bevásárlás mellett megveszi a ruhát is.

2. egy bolt üzemeltetése sokkal nagyobb költség, mint az interneten eladni: bérleti díj (vagy ha megveszed, akkor annak a nem kevés ára) + rezsi, pénztárgép (100 ezer ft), ha nincs boltvezető/kereskedő végzettséged, akkor egy alkalmazott kell, akinek van - na az Ő fizetése mindjárt nem kis pénzzel dobja meg a havi kiadást (minimum 200 ezer ft-al), az adó, a könyvelő - mert egy bolthoz, hiába KATA-s, már könyvelő is kell - szóval ez mind-mind olyan kiadás, ami után korántsem biztos, hogy nyereséges lennél. Ha meg a ruhákat adnád drágábban emiatt, akkor meg nem is mennének hozzád. nagyon sok ruhaboltot láttam már becsődölni a környékünkön - pedig ez BP- belváros.


Szerintem folytasd ezt így - nem tudom, mennyi a bevételed, megéri-e - hogy főállás mellett mellékesként árulsz.

Ja, és amit nem írtál le, de fontos: van-e más ruhabolt a településen, Lidl, stb - szóval konkurencia - mert ez is csökkentheti az esélyeid.

2017. jún. 1. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Max mellékállásban,szivás dolog.

De miért nem mész el a versenyszférába dolgozni?

Mellette ha akarsz lehetsz vállalkozó de nagyon brutál,életed nem lesz hónapokig előre szólok,és dolgozhatsz 0-25-ben a vállalkozásodon.

Nem egyszerű.

Plusz járkálhatsz a k_cs_g NAV-hoz is állandóan.

Aztán arra keresel,hogy fizesd a f_sszopó adókat,meg az orkok purgyékainak.

Én itthon tuti nem vállalkoznék SOHA.

2017. jún. 1. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ruhaüzlettel?

Tuti bukas!

2017. jún. 1. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
teljesen felesleges fizikai boltot nyitni.. kibebszott sok a fizetnivaló.
2017. jún. 1. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!