Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Egyéni vállalkozást szeretnék,...

Nemtudooom kérdése:

Egyéni vállalkozást szeretnék, mégpedig ruházati eladással foglalkoznék. Az első kérdésem máris adott, : lehet e egyéni vállalkozásban ilyen tevékenységet folytatni?

Figyelt kérdés
Állandó 8 órás bejelentett munkahelyem van, tehát ha jól tudom nekem a KATA féle adózást kellene választanom, Valaki tud tanácsot, ötletet adni ebben a témában?Gondolom nem én vagyok az egyetlen aki pénzt szeretne csinálni minél előbb-... Negatív hozzászólók inkább kíméljenek. Sajnos nem vagyok jártas a témában, és tanácsot kérni sem tudok. Épp ezért fordultam ide

2017. jún. 6. 13:16
 1/4 xswerdy ***** válasza:

hogy ne lehetne. Nagyon kevés tevékenység van, aminél meg van kötve a vállalkozási forma. Pl. bankot nem nyithatsz egyéni vállalkozóként.


Nem biztos, hogy a KATA a nyerő. Az inkább olyan tevékenységre jó, ahol kevés a költség. A kereskedelem tipikusan nem ilyen. Azon kívül a KATA-t az első hónaptól kell fizetni, akkor is, ha nincs bevétel.


A Te helyzetedet még az is bonyolítja, hogy feltehetőleg alkalmazottra is szükséged lesz, hiszen ha 8 órát dolgozol, akkor nem tudsz az üzletben lenni. Bár ha mondjuk online árulsz, és esténként csomagolod a rendeléseket, akkor lehet, hogy mégsem.

2017. jún. 6. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az a probléma ezzel hogy nagyon túl vannak bonyolítva az erre vonatkozó törvények és a KATA rendszernél már valóban a bejelentés napjától kell fizetned és lehet kell idő mire lesz belőle normális bevételed, mert az üzletet fel kell futtatni, hirdetni kell ezerrel, meg sok ember más vásárlók ajánlásával kerül be hozzád.

Ha nagyon pontos választ akarsz egy könyvelőt keressél fel, és nem árt bemenned a NAV irodába erről részletes tájékoztatást kérni, mert ez olyan dolog amit nagyon pontosan kell csinálnod, mert nagyon ellenőrzik az ilyet. Nem bántani akarlak de előtte alaposan gondold át hogy pontosan mit akarsz és hogyan akarod. Nem mindegy a termékek tárolása sem, rengeteg szabálynak kell megfelelni és ugye a kezdő tőke is meg kell hogy legyen és elsőskörben azt kell behoznod plusz a üzlethelyiség rezsijét ha az van tervbe hogy bérelsz.

2017. jún. 6. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget :)

Kedvesek vagytok

2017. jún. 7. 09:39
 4/4 Whispering Tree ***** válasza:

Szia!



A helyedben a következőt tenném:

- először NEM KATA-sként indulnék

- ha már beindult a tevékenység, bejelenteném a KATA-t. Ez akár hónapokig is tarthat....

- ÁFA kötelelzettséget választanék, tehát NEM alanyi mentességet (kereskedelemnél ez jobb, pláne az elején, ameddig a bolt berendezése tart stb.)

2017. jún. 7. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!