Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » KATA-na az évi 12 millió vagy...

KATA-na az évi 12 millió vagy a havi 1 millió a fölső határ?

Figyelt kérdés

Tehát akkor is van a 40%-os különadó, ha éven belül van egy pár hónap, amikor fölötte van a bevétel az 1M-nak, de éves szinten nem haladta meg a 12-t?

Vagy csak akkor, ha éves szinten megy 12 fölé?



2017. jún. 9. 06:28
 1/8 anonim ***** válasza:
Êvrs szinten kell figyelni. Annyiszor 1m, ahány hónapra megfizetted a tételes adót.
2017. jún. 9. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Bocs, első, de ez így nem pontos válasz: nincs havi 1 millió.

Éves szint van, ez a 12 millió, de ha szünetelteted a vállalkozásodat, akkor részarányosság van. Vagy pl. most júl. 1-től indítanád, akkor csak évi 6 millió (fél év) a keretösszeg.


Ha teljes évben üzemelsz és pl. februárban 3 millió a bevételed, de márc, ápr-ban semmi és nem szüneteltetted egész évben a vállalkozást, akkor a fennmaradó összeg 9 millió, ennyi bevételed lehet még (de persze az adót minden hónapban fizetni kell).

És VIGYÁZAT!!! A 12 millió csak a bevétel, de az Alanyi adómentes csak 8 millióig él - e felett már ÁFA - KÖTELES leszel!!

2017. jún. 9. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

ha szünetelteted a vállalkozásodat, akkor részarányosság van.


öööö, mondom annyiszor 1 milla, ahány hónapra megfizette a tételes adót... olvasol, de értelmezni luxus?

2017. jún. 9. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
csak hogy törvényi hivatkozást is kapj: Ha a kisadózó vállalkozás nem köteles a naptári év minden hónapjára az (1)-(2), valamint a (4a) bekezdés szerinti adót megfizetni, a 40 százalékos mértékű adót a kisadózó vállalkozás bevételének a kisadózó vállalkozási jogállás fennállásának az (1)-(2), valamint a (4a) bekezdés szerinti adófizetési kötelezettséggel érintett hónapjai és 1 millió forint szorzatát meghaladó része után fizeti meg.
2017. jún. 9. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Tudok értelmezni- épp ezért példálóztam, mivel ahogy írtad az első válaszodat, abból a kérdező félreérthette.

Azt írtad, annyiszor 1 milla, ahány hónap adót fizet, de ezt félreértheti a kérdező, mert nem havi 1 millió a felső határ.

Lehet 1 hónapban 3 millió bevétele, következő hónapban 500 ezer ft, aztán semennyi, aztán, 1,5 millió, stb..

Éves szintre valóban ÁTLAG 1 millió jön ki, de ez csak idéntől van - mivel tavaly még 6 millió volt a határ.

Nem kötözködni akartam, csak pontosítani, hogy ne értse félre a kérdező :-)

2017. jún. 9. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
írtam, hogy éves szinten... rajtad kívül szerintem kb mindenki érti, mit jelent, amit írtam.
2017. jún. 9. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Kár ennyire túlbonyolítani, megértettem. Évi 12M, és nem gond ha adott hónapban 1M fölé megy.
2017. jún. 9. 13:40
 8/8 anonim ***** válasza:

Kérdező, az áfát napokra kell arányosítani, erre figyelj

Meg arra, hogy nem ugyanaz a bevétel áfa és kata szempontjából.

2017. jún. 9. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!