Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Azokhoz szólnának a kérdéseim,...

Azokhoz szólnának a kérdéseim, akiknek saját sörözőjük/kávézójuk/bárjuk/pubjuk van?

Figyelt kérdés

-Hány fős településen van? Ha faluban, milyen messze van a legközelebbi nagyobb város?

-A tiéteken kívül hány vendéglátó egység van a településen?

-Mekkora maga a hely (hány fő fér el benne)?

-Étel is van-e? (hambi, hotdog, ilyesmik)

-Mennyi volt kb a nyitási ktsg?

-Mennyi idő alatt térült meg a befektetés?

-Családi vállalkozás, vagy vannak "idegen" alkalmazottak is?


Köszi a válaszokat :D



2017. jún. 11. 12:19
 1/4 anonim válasza:

Szia! Nekünk van 2 sörözőnk.

Kb. 3000-3500 fős település.

Összesen 4 söröző van, ebből ugye 2 a miénk.

A hely durván 100 nm ebben benne van a raktár, fogyasztótér, pult, wc, terasz.

Ételt nem készítünk.

Nyitási költségről nem tudok nyilatkozni a nagypapám és a szüleim nyitották kb 20 éve.

Az áru készlet költsége legyen 1.5 millió de akkor nagyon fel van töltve a raktár.

A megtérülési idő, szerintem legyen 2 hónap de ez függ a helytől és a vásárlói szokásoktól.

Alkalmazott dolgozik nálunk. Ha teheted és van kedved energiád legalább az első hónapokban dolgozz benne, amíg átlátod a működést. Aztán vehetsz fel alkalmazottat. Viszont rájuk figyelni kell. Előfordulhat, hogy vizezik az italt, esetleg azt adják el amit megvesznek ők a boltban és akkor a teljesen haszon az övé. (Nálunk volt ilyen alkalmazott)

2017. jún. 22. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy írtál :)


A 100nm-ből mennyi marad a vendégeknek? 50? Akkora helyen kb hány ember fér el? Gondolom vannak székek, asztalok is?

Az épület maga is saját, vagy bérlitek?

Van végzettséged is hozzá? Olvastam, hogy kell egy vendéglátóegység vezető vagy mi nevezetű végzettség, amit viszont csak akkor lehet elkezdeni, ha már van egy ehhez kapcsolódó szakma + 2év tapasztalata az embernek, na és itt el is akadtam, mivel ezeknek híján vagyunk.

Az igényesebbje jár hozzátok vagy az alkesz réteg?


Köszi mégegyszer :)

2017. jún. 24. 13:04
 3/4 anonim válasza:

Ne haragudj hogy most írok vissza!

100 nm-ből kb. 70-75 nm marad a vendégeknek, de közében van egy billiárd asztal.

30-40 ember elfér, akkor azt mondom hogy tele van a hely.

Az épület saját.

Végezztség az ugy van hogy 2 féle lehetőség van.

Mikor a vállakozóit kiváltod akkor lesz 3(?) hónapod arra hogy bemutasd a végzességedet igazoló papírt, szerintem egy üzletvezetői elég. Vagypedig olyan alkalmazottat jelentesz ugye a könyvelőnél akinek van ilyen végzettsége (ugye akkor már neked nem kell végzettség).

Ugye az előző válaszban írtam hogy 2 kocsmánk van.

Az egyikbe az alkesz réteg jár, bár ott a környék is olyan (hetente min. 2x jön a mentő). Ők szeretnek hitelbe inni, ott kevesebb a bevétel.

És ugye van a másik (az előző válaszomban erről írtam).

Ott az a szerencsénk hogy 1 km-es körzetben nincs másik kocsma. Oda az igényesebbik réteg jár. (igényes alatt azt értem hogy nincs össze sz@rva-huggyozva merthogy ilyen is előfordul és persze fizetni is szeret).

A végzettséges dolognak kérdezz utánna az okmányirodában, nem vagyok 100%-osan biztos abban amit leírtam.

Remélem tudtam segíteni!

Ha bármi kérdésed van akkor privátban küld el az email címed és emailben válaszolok!

Sok szerencsét! :)

2017. júl. 2. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Igen azokhoz szòlnának.
2018. febr. 20. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!