Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha KATÁsként internetes...

Ha KATÁsként internetes kiskereskedelmet akarok, akkor az megy gyorsan, ugye?

Figyelt kérdés
Voltam már könyvelőnél, és azt mondta, hogy gyorsan le lehet rendezni a dolgokat, és 1-2 nap múlva már lehet űzni a tevékenységet, de azért gondoltam rákérdezek, hogy ez így van? Ügyfélkapun 1-2 pipa, és mehet is, ugye?

2017. jún. 23. 15:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ha egyéni vállalkozó leszel, akkor nagyon gyorsan bele tudsz kezdeni.
2017. jún. 23. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
75%

Valóban gyorsan el lehet intézni, de én inkább bemennék a helyedben az okmányirodába - mert ott olyan dolgokat is meg tudsz kérdezni, amit ügyfélkapun nem.

Pl. azt is elmondta a könyvelőd, hogy ne kapkodj, mert ha még ebben a hónapban elindítod a vállalkozást, akkor már júl. 12-ig be kell fizetni az 50/25 ezer ft havi adót - ha van annyi bevételed, ha nincs? Teljesen mindegy, hogy csak 2 napig voltál vállalkozó a hónapban - főállásúként pl. már júliusban 50 ezret kéne fizetned.

2017. jún. 23. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
73%
Az ocsmányirodában kb semmire nem tudják a választ...
2017. jún. 23. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
76%

3-as, lehet, hogy Nálatok semmire nem tudták a választ, de nekem pl. nagyon sokat segítettek (Bp. VI.ker)

Meg azért egy nyomtatványkitöltőnél csak többet tud az az iroda :-)

2017. jún. 23. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
63%
max azt tudják, mit kell kitölteni, de tanácsot adni nem tudnak, lévén fogalmuk nincs se a jövedelemadózási módokról, se az áfáról, semmiről. HA megkérdezed, kell-e szakképesítés, engedély, széttárják a kezüket, hogy hívd fel a ksh-t... és ez nem egy város, és nem egy megye...
2017. jún. 23. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Igazából a könyvelőre nincs panasz, régebben megbeszéltük a dolgok nagyrészét, csak most kicsit beindult a dolog, és lehet, hogy nagyon gyorsan kéne elintéznem a "papirokat" jövőhéten, és kicsit beparáztma, hogy mi van akkor, ha megvannak a rendeléseim, postáznám, de még a hivatalos dolgokkal szarakodás van. Ma meg már nem akartam telefonálni :) Köszi a válaszokat, kicsit megnyugodtam.
2017. jún. 23. 22:23
 7/14 anonim ***** válasza:
Maga a vállalkozás elindítása kb két perc, adószám, nyilvántartási szám azonnal van. Ezzel már végezheted a tevékenységet. Csak aztán ne feledkezzvel az egyéb beküldendőkről.
2017. jún. 24. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
60%

Kérdező, ezt is elolvastad a 2-es válaszomban?

"ha még ebben a hónapban elindítod a vállalkozást, akkor már júl. 12-ig be kell fizetni az 50/25 ezer ft havi adót - ha van annyi bevételed, ha nincs?"

Főállásban 50 ezer, mellékben 25 ezer.

Tehát könnyen elképzelhető, hogy bár beindultak a megrendeléseid, de 1 hét alatt nem fog összejönni az 50/25 ezer ft, hogy be tudd fizetni az adót 12-éig.

Bár nem tudom, mit árulsz, lehet 1 hét alatt is kitermeli a hasznot :-)

2017. jún. 24. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönm hogy erre is figyelmeztetsz, de tisztában vagyok vele.
2017. jún. 24. 10:45
 10/14 anonim ***** válasza:
Akkor jó, OK :-)
2017. jún. 24. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!