Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Milyen olyan üzleti ötleteitek...

Milyen olyan üzleti ötleteitek vannak melyeket nem tartotok jónak, illetve miért nem tartjátok jónak őket?

Figyelt kérdés
befektetés,cég,egyéni,eladás,jog,online,ötlet,pénz,üzlet,vállalkozás

2017. aug. 4. 21:32
 1/8 A kérdező kommentje:
Véletlenül a leírás mezőbe is a kulcsszavakat írtam.
2017. aug. 4. 21:34
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Minek foglalkozzak rossz üzleti ötlletekkel? De tessék itt van pár:


-Nyitnék egy cukrászdát, ahol kakaópor helyett őrölt kaka lenne a sütiken. Miért rossz ötlet? Mert pár kakaevő fétises emberen kívül nem lenne vevőm.


-Niytnék egy könyvesboltot, ahol csak a gyakorira feltett műveket árulnám. Miért nem jó? Mert a gyakorira kilencven százalékban mocskot raknak fel.


-Csinálnék egy vállalkozást, mely használt kotonokat vásárolna fel. Miután a munkásaim megmosták és kiszárították őket, megpróbálnám újra eladni. Miért rossz? Mert senki se venne.


Szóval akérdésed értelmetlen, kismillió olyan üzleti ötlet van, ami nem jó.

2017. aug. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Jégbárt nyitnék az Antarktiszon. Se munkaerő, se vásárlóréteg, se igény, se utánpótlás.
2017. aug. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

kettes: Igaz :D

Akkor írnátok olyan ötleteket melyekkel egy ideig komolyan foglalkoztatok, de valami miatt elvetettétek őket?

2017. aug. 4. 22:32
 5/8 anonim ***** válasza:

Anyagi okok miatt vetettem el az ötletemet, pedig rááldoztam 8 évet, az üzleti tervem elkészítésére, utánajártam az engedélyeknek, kapcsolatba léptem gépgyártókkal, alibabán 906db-os levélforgalmam volt, Kínában találtam meg a legolcsóbbat. Folyamatosan kerestem a beszerzési forrásokat, frissítettem a listámat.


8 évig nem költöttem a fizetésemből 1 Ft-ot sem, nem vettem ruhákat, nem mentem soha nyaralni, szórakozni, csajozni, stb. mamahoteles voltam, hogy összetudjam szedni a szükséges pénzt.

A bankokat is körbejártam hitelért, ezért is kellett a 8 év, hogy minden paraméternek megfeleljek, 60%-os önerőt kértek.

A pályázatokat is figyeltem, volt hasonló témában 4 kiírás is, de mindenhol inkább a 100milliós és milliárdos irányba mentek el.


Munkahelyemből adódóan volt néhány közös feladatom a környezetvédelmi állomással is, tőlük is érdeklődtem, ha lehetőségem nyílt rá.

Folyamatosan követtem a jogszabályi váltózásokat, ennek megfelelően átterveztem, átszámoltam mindent, új terület, épület és gépkeresés. Az előírások miatt a megnövekedett munkaerő és költség miatt folyamatos javítás, átszámolást végeztem.


8-9 óra munka, 1+1 óra zötykölődés a buszon, majd tervezés, kalkulálás, néha 1-1 sorozat pihenés gyanánt, ez volt az életem 8 évig!


Amint említettem anyagi okok miatt adtam fel, eredetileg 6 év spórolás lett volna, majd kitolódott 8-ra, jelenleg meg ilyen ütemben 1000 év alatt sem lenne meg!

Mindennek elszállt az ára 10 éve még 4m Ft volt a legkisebb kapacitású gép, erre jött volna minden egyéb költség, jelenleg meg 46mFt-tól indulnak.


A jogszabályokkal, előírásokkal, határértékekkel kapcsolatban sem vagyok már naprakész. A területet amit 10 éve kinéztem, viszont már 3 éve nem megfelelő a célra.


Régen a pirolízisről megváltásként cikkeztek, manapság meg szitokszónak számít, anyáztak már le érte elég sokan itt a gyakorin :)

2017. aug. 5. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Mi most vagyunk benne egy ilyen projektben ott olyan 10 milliárd körül csak az összeg, amit kockázati tőkebefektetésként adják, sajátjuk már 300 milliót beleraktak. ÉS még olyan 1,5 milliárdot bele kell rakni nekik.

Kötve hiszem, hogy 46 millióból kijönne csak a gép.

Mondjuk ők itt tervezték a gépet, ami hulladékból üzemanyagot, és gázt állít, meg pár dolgot.

2017. aug. 5. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Hát igen, igazad van, Eu-s pénzeket nem szabad értelmesen felhasználni, különben nincsen profit!


Meg jellemző, hogy annak a fejlesztésére megy a pénz amit már mások feltaláltak. Ti gondolom egy folyamatos technológia hazai kifejlesztésére törekszetek, ebből is van több 100 féle már a piacon, bár azok nem hazaiak!


Másrészt amit én kinéztem anno az szakaszos üzemű volt, manapság meg mindenki automatizált folyamatos üzemű rendszert akar fejleszteni EU-s pénzekből.

Gondolom kapacitást tekintve sem 10t/nap amiben ti gondolkoztok, inkább 1-2t/órás rendszerben.


Bátorterenyei üzem 2 milliárd volt, ott is folyamatos üzemben megy a termelés, de csak 6000t-át tud évente, a 46milliós szakaszos (max. 10t/nap) meg 2500t/évet, de 3x annyi ember kell az üzemeltetéséhez.


Küldjél kérlek egy linket a cégetekről, vagy cikket a fejlesztésetekről, tudományos jellegű is jöhet. Amennyiben nem magyar arra kérnélek angol verziót küldjél, köszönöm!


Esetleg valami infó, a Csányi üzem mégis megnyílik, esetleg másik égisz alatt? Vagy ez a ti projektetek?

Melyik cégnél dolgozol?


(Persze, ha nem csak egy beböffentett kamuról van szó, bocsi sokszor futok bele :) )

2017. aug. 5. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
OK, ezek szerint csak büfiztél :)
2017. aug. 23. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!