Hogyan csinaljak penzt?

Figyelt kérdés
21 eves vagyok. Es teli vagyok mindenfele fobiaval. Nagyon sulyos, a hazbol alig tudok kijonni. Emberekkel nem merek es nem tudok beszelni es rengeteg ehez hasonlo dolgok. Par honap mulva jonnek behajtok mert nem fizettem a tbt.. 200 ezer + tartozas. A csaladom nagyon primitiv es nem fogjak fel ezeknek a sulyat. A nagyanyam nyugdijabol "elunk" de mar mar 4 honapja nem ad kajara penzt. Ha a baratnom nem hozot volna kajara penzt nem tudom mi lenne. De mar neki sincs.. hogy tudnek penzt szerezni barmilyen modon??

2017. aug. 24. 10:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
66%

Sajnos el kell fogadni, hogy szaktudás nélkül nem megy. Még ebben a nagy modern világban sem jön házhoz semmilyen munka...


Próbálkoztam régen mindenféle weboldallal, melyekre hirdetéseket pakoltam fel, de blogolással nem kerestem lényegében SEMMIT, hiába fordítottam rá rengeteg időt és pénzt is... No comment.


Én is ebben a helyzetben vagyok, jelenleg angolul tanulok és programozást is próbálom kisajátítani, de 24 éves vagyok és én még nem dolgoztam pont olyan problémák miatt, mint ami neked is van.


Most valamilyen 4 órásat próbálok találni, de már a részmunkaidő is luxusnak számít ebben a putri országban.


Azt tudom tanácsolni, találj valamit, ami érdekel és kezdd el tanulni. Nincs jobb lehetőség, ha nincs pénzed. Sajnos ez a szomorú valóság.


Nagyon vonz engem is az otthonról való dolgozás, de egyelőre nem megy, addig meg valamit csinálni kell, mert itthon a depresszió és a pánikbetegség még mindig valamilyen "hisztinek" van titulálva...

2017. aug. 24. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
70%

Munkára gondoltál már? :-)


Ha emberekkel nem mersz beszélgetni, akkor menj el hajnali újságkihordónak - ott nem kell beszélgetni, csak bedobálni az újságokat a postaládába, emberek se nagyon vannak körülötted olyankor :-)


21 évesen életerős, egészséges fiatalember vagy - a fóbiák pszichológiai betegségek, melyek gyógyíthatók.


"A nagyanyam nyugdijabol "elunk" " Kik?


"nem fizettem a tbt.. 200 ezer + tartozas."

Ez kb. 3 évi tartozás - ezek szerint még egyáltalán soha nem dolgoztál?

2017. aug. 24. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
61%
Dolgozz.
2017. aug. 24. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
56%

Hát igen, ezzel sokat segítettetek a kérdezőnek...


Én is kerestem újságkihordást, SEHOL nem találtam, maximum diákmunkaként, pedig nagy városban élek...

2017. aug. 24. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Először ki kell gyógyulni a betegségből. Szociális alapon fizethette volna az önkormányzat helyetted a Tb-t ,de már késő. Így utólag nem tudom mit tennék a helyedben.Alkalmi munka ?
2017. aug. 24. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
82%
Sajnos az éhség nagy úr, meg a lefelé való csúszás is. Meg kell próbálnod kimozdulni a komfortzónádból, különben még rosszabb lesz minden és egyre nyomasztóbbak lesznek a gondolataid. Sokkal több van benned, mint amit gondolsz. El kell indulnod azon az úton, hogy felfelé húzod önmagad és fejlődsz. Pszichiáterhez pénz kell sajnos, tehát az első keresetedből azonnal fordulj szakemberhez. Gyári munka csak van felétek... meg kell próbálnod és harcolnod kell. Egyébként neten is lehet találni kezdetnek lelki segítő szolgálatokat, nézz utána.
2017. aug. 24. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Tb miatt én úgy tudom nem mennek behajtók!

Ha tévedek,javítsatok ki! :)

2017. aug. 24. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 .,,.,,.,, ***** válasza:
#4 te hol élsz hogy nem találtál újsághordás munkát? Alig van ember aki azt csinálja, de ha azt nem talász akkor ott a posta ott is alig vannak és elég helyettesnek menni.
2017. aug. 24. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Kérvényezzed az önkormányzatnál hogy fizessék helyetted a TB-t, így nem gyűlik tovább az adósság.


A már meglévő adósságra kérhetsz mérséklést vagy elengedést, de ha nem csinálsz semmit akkor is elévül 4 év alatt, fogalni ugyse tudnak tőled mert nincs semmid. Illetve majd vonják a fizetésedből ha lesz munkád 4 éven belül.

2017. aug. 24. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
9# Elévül 4 évenként? Ilyet még nem hallottam...
2017. aug. 24. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!