Hogyan csinaljak penzt?

Figyelt kérdés
21 eves vagyok. Es teli vagyok mindenfele fobiaval. Nagyon sulyos, a hazbol alig tudok kijonni. Emberekkel nem merek es nem tudok beszelni es rengeteg ehez hasonlo dolgok. Par honap mulva jonnek behajtok mert nem fizettem a tbt.. 200 ezer + tartozas. A csaladom nagyon primitiv es nem fogjak fel ezeknek a sulyat. A nagyanyam nyugdijabol "elunk" de mar mar 4 honapja nem ad kajara penzt. Ha a baratnom nem hozot volna kajara penzt nem tudom mi lenne. De mar neki sincs.. hogy tudnek penzt szerezni barmilyen modon??

2017. aug. 24. 10:59
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
70%

Most kivételesen bunkó leszek, de aki életképtelen az megdöglik. Ha burokba teszed magad ne csodálkozz, hogy éhen halsz. Kinek kéne megoldani a problémádat ha nem neked? Ha fóbiáid vannak meg antiszociális vagy még is mit vársz ettől a világtól? A pénzszerzés legprimitívebb és legalapvetőbb módja a munka. Ha képtelen vagy rá, ne számíts sok jóra.

Nem fizetted a tb-t? Kinek a felelőssége a tb-d? A tiéd, úgy ahogy az én tb-m és megélhetésem az enyém. Senki nem csinálja meg helyettem.

2017. aug. 24. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Én sajnállak, mert fóbiás vagy, ugyanakkor felháborító, hogy eddig is hagytad magad a szerencsétlen nagymamád által eltartani...
2017. aug. 26. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Szívás.


A tb-folyamat kellett volna fizetni, főleg, ha beteges vagy.

Suli után én se fizettem (kb. 300ez volt),de sose kellett orvoshoz mennem, így nem találtak meg. Kinti keresetből befizettem 2 részletbe.


A fobiáidon nem esel túl, akkor életképtelen leszel! Nekem is volt 2, de magam miatt mindenáron túl akartam esni az agyi korlátaimon.


Ha szüleidnél vagy s minden az övüké, elmúltál 18...szval a szüleid dolgaihoz a végrehajtó nem nyúlhat, főleg nem a házhoz, ami a nevükön van.

Ez a te adósságod s a te cuccaidhoz nyúlhatnak csak. Ami ezek szerint lényegében nincs is.


Hallottam olyan megoldásról (nem tudom igaz e), hogy a szülők főbérlő szerepbe bújtak a gyerek meg, mint bérlő. Így semmi se a bérlőjé. Ruháidat meg gondolom csaknem viszik el.


Ha csak úgy otthon ülve lehetne jó pénzt keresni, akkor nem kellene az embereknek bemenni dolgozni.


Bocs hogy így írom, de otthon ülő semmit tevővel mi a rákot kezdjen az ember?!


A barátnőd flangál a házhoz s ellát?


Nem szégyenled a helyzetet?

Mindenképp túl kell esned MAGADtól az agyi korlátokon!


Mi lesz ha felnősz, szüleid lassan lassan el el távoznak, párt így nem fogsz tudni megtartani, mert kinek kellene olyan, aki magát se tudja a felnőtt világba/életbe emelni? Nemhogy gyereket feleséggel fenn tartani.


Neked nem olyan nő kell, aki alád rakja a dolgokat, hanem segít a kimozdulásba, még ha pánikbetegség is jön rád, neked kell kontrolálni a testedet.


Én is féltem az emberektől, a földet néztem, hogy kevesebbet lássak. Ha valami kisebb kellemetlen dolog ért a vérnyomásom az egekbe, volt hogy pánikbeteg őrült módra kapkodtam a levegőt s egy ismim lefogott, befogta a számat-orromat, ne kapjon hirtelen sok oxigént az agyam, mer beájulok.


Untam ezeket s nyitottam a javulásra.

Főleg, hogy olyan célom van ami mellett elkerülhetetlen az emberekkel való kommunikáció minimum.


Alkotóművész vagyok, rengeteg ágához jó alapanyag voltam/vagyok.

Csakhogy ha ezt csak a négy fal közt csinálnám magamnak semmire se mennék!


Ahogy leküzdöttem agyi korlátos dolgaim szinte határozott személyiségem feltört.


Szegény öreged kis nyugdíját meg ne sajnáld, hogy sajnálja tőled...

Ő megdolgozott azért amije van, te nem.


Örülj annak, hogy nem arogáns fsz szüleid vannak, kik szemrebbenés nélkül utcára dobnak. Adj hálát s tiszteletet, azért amiért van hol lakni s elláttak/látnak.


S szánd el magad a változtatásokra, ha nem is magad miatt, akkor legalább értük, mint hála.


Nem könnyű egyedül a felnőtt élet olykor, nem hogy még a gyereket is ennyi idősen eltartsa.


Kicsit gondolkodj el ezen, kelts fel magadba akarat tudatot s célt!

Az adósság pedig csak halmozódni fog.

Magaddal bszol ki, ha nem lépsz! De lehet a családod se fog sokáig tűrni, főleg az adósság miatt, ami neked köszönhető részben.

Részben pedig azok hibája, akik téged se informáltak a tb valamilyen úton módon befizetéséről. (ahogy én se tudtam suli után egy jó ideig , de megoldottam)


Barátnőd se lesz így sokáig. Biztos valami kis fiatal kislány, aki még nem tart ott hogy felnőtt dolgozó élet. De ha belekóstol, tuti hogy elhagy, ha józan eszű s akar jövőt.


Nem kell neki majd egy "gyerek", akit eltart.


Utáltam magamat is, amikor nem volt melóm, hogy nem tudtam magam eltartani s csak kolonc voltam. Ha meg a pasimat kéne eltartani, mondanám neki emeld meg a segged vagy vége.


Hooooosszan gondolkozz el!


Otthoni melóra van ötletem, de csak alkotóként. Ha semmihez se értesz, az a kinti világban is szívás.


24/N

2017. aug. 28. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!