Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Könyv írása, folyamata....

Könyv írása, folyamata. Hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Ha írnék például 1 könyvet, az termelne valamit?

Gondolkoztam egy könyv megírásán hogy azzal hátha tudnék pénzt keresni. Csak ugye nem tudom ennek a folyamatát. Tegyük fel hogy meg írtam a könyvet. De utána hogyan tovább?

Le egyszerűsítve a konkrét kérdésem az lenne: Mit tegyek a könyv megírása után? És abból valami pénz esetleg?



2017. aug. 26. 19:26
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem valószínű. Mindenesetre ezek a lehetőségek vannak:

-a kész könyvet e-book-ként árulod a neten (vevők is kellenek persze)

-A kész könyvet elküldöd egy kiadónak, akinek annyira megtetszik, hogy kiadja. Kapsz érte némi pénzt egy összegben, vagy részesedést az eladott példányuk után (csak ehhez ugye vevő is kell). Mindenesetre egyik se nagy összeg.


De ha hatalmas sikerű író leszel, akkor már később kereshetsz többet is az írásaiddal, de érdemes mellette más foglalkozást is űzni.

2017. aug. 26. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Oké, a harmadik lehetőség:

-van olyan kiadó, aki a te saját pénzeden adja ki a művedet. Ők szívesen kiadnak minden mocskot, hisz úgyis a szerző fizeti. Itt is van persze részesedés az eladások alapján, de valószínűleg soha nem fogja elérni a befektetett összeg nagyságát.

2017. aug. 26. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Kezdd azzal, hogy beruházol egy helyesírási szótárra.

Aztán tanuld meg a szöveg tagolását, írásjelek használatát.

És még ezek után is túlórázhat a korrektor...

2017. aug. 27. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
30%
Az ilyen emberre találó a kifejezés, hogy BALF***SZ !
2017. aug. 27. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
71%

Ha a kereset motivál, én nem javaslom a könyvírást. Azt szenvedélyből kéne űzni, és a folyamat szépségével foglalkozni, nem a végeredmény anyagi vonzatával. Ezt nem kritikaként írom, de egy terjedelmes könyvet enélkül jól megírni, hát az baromi nehéz lehet. :)

Az esetleg jobb, és gyorsabb is, ha megkeresel pár netes újságot, és nekik írsz heti x cikket (aktuális témákban, amihez csak a netet kell bújni), és cikkenként fizetnek neked alamennyit. Eleinte biztos nem sokat, de ha sokat írsz, összeadódik, és kiegészíti a jelenlegi kereseted.

2017. aug. 27. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem van ismerősöm, aki a saját pénzén csinálta ezt meg. 1000 db-t nyomtatott ki, el is adta, de nem vett belőle házat.
2017. aug. 27. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 xswerdy ***** válasza:
84%

1. -nek: további opció a magánkiadás. Ekkor a szerző keres korrektort, tördelőt, borító-tervezőt, nyomdát stb. és fizeti őket. És árulja a könyvet, ahol tudja.


És igen, jellemzően a kiadó egy első kötetes szerzőtől kér egy nagyobb összeget, ami a fenti költségeket fedezi. Aztán az eladott példányok után persze valami be is jön, de inkább az a valószínű, hogy nem jön vissza az elején beletett pénz.

2017. aug. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
69%
Az esélye, hogy ebből pénzt szerzel kb. annyi, mint a magyar válogatottnak kijutni a világbajnokságra.
2017. aug. 28. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!