Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Miért nincsenek tuti ötleteim...

Miért nincsenek tuti ötleteim vállalkozáshoz? 16/f

Figyelt kérdés

Németországban élek, és már körülbelül 3 éve érdekel a vállalkozás dolog, azóta el is döntöttem, hogy biztos nem fogok másnak dolgozni ( persze valahogy el kell kezdeni de az más ), épp ezért nem érdekel annyira a tovább tanulás se. ( Mielött valaki írja hogy ez csak kifogás, osztályelsö vagyok és felsöszinten beszélem németet, angolt is középszinten és ez csak jobb lesz) Egyszerüen én úgy vagyok vele, hogy nem szeretnék úgy meghalni, hogy életem végéig dolgoztam, oké, lehet 3000 eurokat is keresni akár ha jó helyen van az ember, de nekem az böven nem elég.

Olvasok könyveket, nem régiben kezdtem. Szinte minden nap akárhol vagyok, mindig figyelem cégeket, tudakozok melyik hogy müködik, van már 1-2 ismerösöm is akik vállalkozók vagy csak azok voltak, ( 10 millio euros cege van egyiknek), szóval próbálok tenni érte, de egyszerüen ötletekböl hiányom van. Van pár dolog amire gondoltam, de nagyrészük olyan ami inkább befektetésnek jó, szóval mikor embernek már van 0.5 - 1 millio euroja legalabb. Másik gond meg az, hogy amiken gondolkodtam azokban az egyedüli dolog ami vonzana hozzájuk az csak a pénz.


Ami igazábol engem érdekel, azok az autók, motorok, szerelés, igazábol elég sok kétkezü munka. Autoszerelö céghez viszont elöbb sok sok év tapasztalat kéne. Fogalmam sincs mivel érné meg kezdeni, az ismerösöm aki vállakozó azt mondta, hogy az ötlet majd jön magától, de neki nem volt nehéz mert az apjának már akkorra mire ö elkezdte több millió euros cége volt ugyan ugy ( egyébként költöztetö cég).


Az ötleteimet folyamatosan leírom, néha ki is fejtem öket egy Word dokumentumba. Biografie-t is tervezek írni vállalkozókról, és a történetükröl, hogy ök hogyan kezdték. Egyenlöre amit tudok tenni az a folyamatos tanulás, próbálok minél több könyvet ezekröl olvansi, németet szeretném perfekt szintre, bár ez alap mivel itt lakom, meg az angolt is idövel. Ezen kívül meg próbálok ahogy eddig is sikeres emberekkel ismerkedni. Amivel szernecsém van, hogy jól tudok spórolni, és németországban azért jóval többet lehet mint otthon. Mivel még fiatal vagyok, magamtol is tudom jól hogy ez nem olyan egyszerü dolog, de nem komolytalan fellángolás ez, hogy " Jajj gazdag akarok lenni" meg ilyenek, nem az az elsödleges a számomra, viszont az is fontos nyilván.


Ha esetleg valakinek valami ötlete van, amit tehetnék még a dolog érdekében azt szívesen meghallgatom, plusz ha valaki tud jó könyveket ezzel kapcsolatban, azok is érdekelnékek ( Magyar, Német, Angol nyelvü jöhet) Negatív dolgokat is meghallgatom, de az apám féle emberek ne fáradjanak azzal, hogy próbálnak rábeszélni inkább arra hogy dolgozzak mert egyszerüen nem olyan típus vagyok. Nem a fizikai munkával van bajom mert tudok dolgozni mint egy gép, csak nem másnak szeretnék dolgozni.

Köszönöm elöre is!

( Helyesírásért bocsi, hosszú ö,ü stb nem tudok írni)



2017. szept. 3. 15:23
 1/10 anonim ***** válasza:
33%

Istenem, ezt végigolvasni is rossz volt. Ha egy sikeres vállalkozó azt mondja, hogy majd úgyis jön az ötlet, akkor mit vársz, majd egy gyakoris random xy éves elmondja, hogy mit hogy kell csinálni?

És hidd el, KÖNNYEBB másoknak dolgozni, mint egy vállalkozónak lenni. Szüleimnek is van egy vállalkozása. Apumnak kb egész napja abból áll, hogy az embereket intézze és azt, hogy hol dolgozzanak következőleg... Ja, és bármikor pattania kell oda, ahova kell. Nyáron például minden 3. nap mehetett Siófokra, ami tőlünk 2-3 órára van autópályán.

Anyum meg a papírokat intézi, emailezget... NEM EGYSZERŰ.

Szóval előbb azt tanácsolom, hogy gyűjts össze valami kis eszet és ne ide írogass ki ilyen kérdéseket

2017. szept. 3. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
38%
Mert 16 éves porbafingó vagy?
2017. szept. 3. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
65%
16 évesen én is azt hittem hogy majd megváltom a világot. Majd rájössz mi a valóság öcsi.
2017. szept. 3. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

1. Nem a könnyü út érdekel, nekem nem az a bajom hogy dolgozni kell. Egy kezdö vállalkozó ismerösömnek segítettem, mert kellett neki a munkaerö, és ö is mondta, hogy pl az nap már 26 órája nem aludt, haza is csak lefürödni és átöltözni tudott menni, pedig nem is egy bonyolult cége van.


2. Oksa köszi


3. Nem a világot akarom megváltani.

2017. szept. 3. 16:24
 5/10 anonim ***** válasza:
75%

A sikeres vállalkozóknak van egy közös vonásuk (teljesen függetlenül attól, hogy milyen területen vállalkoznak). Ez pedig az, hogy ÉRTENEK ahhoz, amit csinálnak.


Lehet "hogyan lettem sikeres"könyveket olvasgatni napestig, semmit nem ér egyik sem.


Gondolom látod hova akarok kilyukadni: Ha se nem tanulsz se nem dolgozol sehol (legalább pár évig), akkor nem fogsz érteni semmihez. Aki meg nem ért semmihez, az belebukik bármilyen világmegváltó vállalkozásba nagyon hamar. Főleg, ha még a pénznek is híján van.

2017. szept. 3. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
23%

Utolsó hülyeség ír.


Ezt csak azok mondják, akik mindig nyuszik voltak belefogni valami újba és új területen kipróbálni magukat.

Egy csomó nagyon sikeres vállalkozónak olyan vállalkozása van, aminek köze nincs az eredeti tanult szakmájához.

Csak egy pár a saját ismerettségi, rokoni körömből: Építési vállalkozó: eredeti szakmája pincér, mélyépítő vállalkozó: eredeti szakmája hentes, az ország egyik legnagyobb autókereskedője: eredeti szakmája géplakatos, munkaerőkölcsönző vállalkozó: eredeti szakmája szakács.

Erről ennyit.


Akikre te gondolsz, azok az úgynevezett kényszervállalkozók, akik tényleg nagyon jók voltak az adott szakmájukban, de ahhoz hogy szintet tudjanak lépni jövedelemben, az alkalmazotti státuszból kilépve megcsinálták a saját bt-jüket, kft-jüket.


Henry Ford pl. elemi iskolát végzett, erről ennyit.

2017. szept. 3. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
24%

Ezek szerint tehát az a közös vonása a vállalkozóknak, hogy mind 4 elemis tróger, esetleg valami hentes, kőműves vagy egyéb tróger melós.


Mondjuk erre magam is rájöhettem volna a viselkedésükből :P

2017. szept. 3. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
67%

#6

Ja, pontosan így terjednek a hülyeségek és urgan legendek.


A valóságban (attól eltekintve, hogy Henry Ford önmagában zseni volt, ami nyilvánvalóan nem mondható el sem rólad sem a kérdezőről), a valóságban az iskola elvégzése után huszonéves koráig gépész inas volt ( = gyengébbek kedvéért, akkor még nem volt OKJ-s gépész kérdés, ez volt a módja a tanulásnak, hogy a fiatalok inasnak álltak egy mester mellé ). Utána pedig 10 (!) évig mérnökként dolgozott egy nagyvállalatnál. Tehát messze nem a semmiből épített egy világcéget. És mielőtt jössz a következő hülyeséggel Bill Gates, Zckerberg és Pénztáros Lőrinc sem.


Biztos vagyok benne, hogy az "Ismerősöd" sem úgy lett mélyépítő, hogy hétfőn felkelt, hogy elinduljon a vágóhídra de rájött, hogy "áh, megy a faxom" és inkább kedden alapított egy mélyépítő vállalkozást és szerdán elkezdett mélyépíteni. Valahol csak meg kellett tanulni, hogy mi fán terem az a mélyépítés ugyebár...

2017. szept. 3. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Mert a vállalkozások 98%-a nem valami tuti ötleten alapszik, hanem pont ugyanolyan, mint az összes többi, leszámítva azt, hogy van valamilyen helyzeti előnye. Olcsón tudsz beszerezni, akár nagy mennyiségben valami eladható cuccot? Ha van rá kereslet, légy kereskedő!

Nincs egy normális fagyizó a közelben? Akinek van hozzá megfelelő szakképesítése, és némi (nem kevés) pénze, az nyit egyet.

Van egy kis háromnégyzetméteres bodegád, amivel nem tudsz mit kezdeni? Csatlakozz egy jegyiroda-hálózathoz, és árulj a sarkon jegyeket.

Van egy leselejtezett, kínai esztergád? Kezdj fémmegmunkálásba (egy helyi vállalkozó 3 társával így kezdte a '80-as évek végén, három évvel ezelőtt már 450 főt foglalkoztatott, volt egy rakat CNC megmunkáló gépe és néhány műanyag fröccsöntő gépe - pár éve adta el a céget 9 milliárd ft-ért külföldinek).

2017. szept. 17. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha ezzel foglalkozó könyvet keresel akkor ajánlom a Gyorsítósáv a milliókhoz című könyvet.
2017. nov. 10. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!