Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ti milyen vállalkozást indítan...

Ti milyen vállalkozást indítanátok az alábbi feltételekkel?

Figyelt kérdés

Az elmúlt években külföldön dolgoztam, banki területen.

Nem kerestem rosszul, sikerült összegyűjtenem annyi pénzt, hogy ingatlanvásárlás, autó, stb mellett maradt kb 20 millió Ft mozgatható pénzem.

Itthon tervezem a jövőt, ebből a 20 millióból akarok egy vállalkozást indítani.


Amiben jó vagyok: nagyon gyorsan megtalálom a közös hangot az emberekkel, az átlagnál jóval gyorsabban építek ki bizalmat az emberekben, nagyon jó vagyok az értékesítésben, a kudarctűrő képességem az átlaghoz képest sokkal jobb.


Nos, a fentiek ismeretében ti a helyemben milyen jellegű vállalkozást indítanátok?



2017. szept. 23. 14:17
1 2
 11/12 xswerdy ***** válasza:
amit leírsz annak alapján a legkézenfekvőbb, ha valamilyen pénzügyi termék értékesítésére specializálódott ügynökséget nyitsz. Megvan a szakmai háttered, és tudsz embereket meggyőzni.
2017. szept. 25. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Ok az emberek felé a kapcsolat kiépítésed megvan, szval a saját vállalkozásodban a vevők fele nem lesz gond.

Kérdésem: Mihez értesz az elméleti szakmád mellett? Mik érdekelnek? Hobbid?


Pl én ruhatervezőnek tanultam, de jelenleg a szobrászattól kezdve a grafikáig értek több mindenhez.

Figurákat faragok s azokat szilikon negatívval sokszorozom, de ezeket cukrászati dekorkészítésre is fel tudom használni. Névjegykártya tervezés/nyomtatás stb.


A mihez értesz dolgot úgy értik, hogy valami olyan, ami termékek elkészítése vagy csak annak tovább fejlesztése stb.


De ha kész terméket akarsz forgalmazni, akkor ahhoz kell tudni olcsó beszerzési helyeket. Gondolni arra, hogy ha megveszed s majd eladod megéri-e. Mert ugye kisebb nagyobb haszon van, de abból le kell számolni a kiadásokat is.


Sokan buknak el, mert ötletük sincs s olyat érdemes csinálni, amit szeretsz is. Ne olyan legyen, mint másoknál a mindennapi undor a fejükön, hogy be kell menni.

Ami nagy hiba, hogy sokan nem keresnek fel szakembert üzletnyitás elején legalább. Lehet hogy költség, de ezeknek az embereknek az a feladatuk, hogy amiket nem tud az illető, mindenről tájékoztat.


Pénz s emberek jól kezelésén kívűl legalább valami hobbit vagy miféle üzleteket szeretsz, azt jó lett volna megjegyezni.


Én is jól kezelem az emberekkel való kapcsolatot. Termékeim vannak s ott hever a 2-3cm es vastag könyvem az összes ötlettel. Még gyűjtök, de neten eladogatok.

Sokat olvasgattam s rokonaimat "nyúztam" infókért, ki mit hogyan csinált/épített fel.

Apám unokatesója mezőgazdasági gépek/alkatrészek gyártásával foglalkozik, apám a jobb keze. Egyik távolabbi rokonomnak pizzériát tartanak fent. Kedves keresztanyáméknak cukrászdájuk van.


Kajában is van pénz, csak a meleg konyha, pincérkedés stb nem az én világom.

2017. szept. 27. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!