Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Hol találok információt...

Hol találok információt vállalkozás alapításával kapcsolatos jogi kérdésekben?

Figyelt kérdés

Miknek kell megfelelni? Mivel kell rendelkeznem?

Melyik a számomra legmegfelelőbb cégforma?

Stb...

Minden jogi dologra kíváncsi vagyok.


Köszi


2017. szept. 30. 23:31
 1/5 anonim ***** válasza:
92%
könyvelő
2017. okt. 1. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
48%
Ptk... Meg néhány adójogszabály. És nem könyvelő, hanem adótanácsadó kell először, más szakma...
2017. okt. 1. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
54%

Könyvelő, jogász, esetleg üzleti tanácsadó.

De most már elég sok minden fent van a neten is, érdemes előre tájékozódni, nagyjából utánanézni, hogy a fent említett szakembereknél csak feleannyi időt üldögéljél- elég borsos órabére van a többségnek.

2017. okt. 1. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Pláne, ha valóban pl. adózással, vállalkozás indítással kapcsolatos alap tudnivalókat összegzed, összehasonlítod és nagyjából körvonalazod a neten található aktuális anyagokból, hogy melyik a megfelelő számodra, a szakembereknél pedig már csak a hiányosságokra kérdezel rá és kérsz egy megerősítést, hogy jól gondolod-e.


Azt ők is külön szeretik, mivel valóban nem raboljátok egymás idejét felesleges körökkel és nem egy újabb kalandort kell majd szolgáltatással ellátni, ami kétes fizetőképességgel fog rendelkezni ezért.


Egy alap vállalkozói ismeret azért nem árt.

Vannak erre jó összegzések, és kiadványok is, attól függ milyen területen akarsz tevékenykedni.


A könyvelő, adótanácsadó, auditor, stb. már csak a részletekbe menő dolgokban jó segítség. Pl. milyen adózási, cégforma, milyen kötelező jogszabályok és kötelezettségek vonatkoznak rád a tevékenységed alapján.


De egy könyvelő pl. nem fogja tudni megmondani, hogy kell berendezni egy üzletet, hogy azt a Nébih elfogadja,egy ügyvéd nem fogja tudni megírni az alapító okiratot társas vállalkozásnak, míg nem tudod konkrétan megmondani, hogy milyen jogviszonyban leszel benne biztosított társas vállalkozó (munkaviszonyos, megbízási szerződéses, tisztelet díjas, stb.) , ami a könyvelő szerint adózás és adókedvezmények érvényesítése szempontjából a legelőnyösebb számodra. Amit meg csak a Te egyedi lehetőségeid határoznak meg.


Pl. ha Te szabad vállalkozási zónában működsz badarság lenne egy fix összegű HIPA-t vagy katat, esetleg átalány adózást választanod, mivel szocho és beruházási adókedvezményt is tudsz érvényesíteni az akár 0 Ft HIPA mellett is. Ugyanez, ha fontos a jövedelem igazolás, a biztosított időszakba beszámítandó jövedelem (pl. gyed, tgyás, nyugdíj, álláskeresési járadék, stb. szempontjából) megint csak átgondolandó a jelenleg "olcsóbbnak" tűnő megoldás.


Egy jó referenciákkal rendelkező üzleti tervezéssel, ügyviteli tanácsadással foglalkozó pályázatíróval meg akár egy társas vállalkozást gyakorlatilag tőke nélkül is össze tudsz hozni akár támogatások igénybe vételével, ami meg mindezt magába tudja foglalni amellett, hogy biztosabb indulást is jelenthet a kezdő vállalkozásod számára.

2017. okt. 1. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Együgyvédnél és egy könyvelőnél.


Készülj fel, ha egyik se haver, rendesen elkérik az árát 1 óra felvilágosításért.

2017. okt. 1. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!