Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Bio zöldség természetesen...

Bio zöldség természetesen gondolkozom. Szerintetek mellek állásnál megeri?

Figyelt kérdés
Bankban dolgozom de szeretnek fizikai munkát is csinálni. Szeretek dolgozni Es fizikálisan elfáradni , nem csak ülő munkát végezni . Nagy kertem van több. Fóliázáson gondolkodom azonban a tőkén kívül a szakértelem hiányzik hozzá. De szorgalmas vqgyok Es szerintem képes lennék a permetezést, trágyázást megtanulni. Van akinek ebben van tapasztalata? Esetleg szakkönyvet tudna ajánlani? Mi az a terület amin minimum érdemes nekiállni gazdálkodni ? Egy 700, egy 900 Es egy 2000 négyszög öles kertem van. Szerintem ez elég lenne elkezdéshez. Ötleteket tanácsokat szívesen fogadok.

2017. okt. 10. 09:15
 1/9 anonim ***** válasza:
32%

Nos erre azt mondom, hogy jelen körülmények között NEM

érdemes.

A kert oké, kezdésnek elég lenne, de a nagyobb probléma

az idő. Vagy horribilis összegből kiépítesz egy teljesen

automata rendszert (értsd tíz-százmilliók), vagy pl

kútból locsolsz, húzod a slagot, elfáradsz, de egy 25x6

méteres fólia meglocsolása akár 2-3-4 óra is lehet. Nem

jutnál oda. És ez még csak a locsolás, a trágyázás, föld

forgatása, egyéb műveletek (pl metszés), aratás/szedés

még több idő és idő. Ha télen nem fűtött fóliázol, és

jön egy fagy, akkor ha fólia alatt kell locsolnod az

éjszaka közepén, hogy el ne fagyjon a növény. Felkelsz

éjfélkor, hajnalig locsolsz, hazamész, átöltözöl (fürdeni

sem lesz időd), lenyomod a banki 8+ órát, utána mehetsz

vissza a kertbe, mert tuti lesz tennivalód.

Nos ezt hosszútávon nem fogod tudni csinálni.


Úgy lenne érdemes, ha lenne kezdő tőke (de ne ilyen állami

támogatásba gondolkozz, azzal kb 99% befürdik, akinek nem

Mészáros a vezetékneve), fel tudnál venni állandóra néhány

megbízható! munkaerőt, és velük együtt dolgoznál délutá-

nonként, de ők egész nap ezt csinálnák. Úgy talán a leg-

kisebb kerttel indulhatnál...

2017. okt. 10. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
locsoló rendszert magamnak kiépíteni nagyon bonyolult? Koszonom a választ
2017. okt. 10. 10:09
 3/9 anonim ***** válasza:

Inkább drága. és a locsoló rendszer csak egy dolog, ha

fűtés nincs, akkor jön a 24 órás munkanap....


Cső, szivattyú, nagy terület esetén több kút fúrása,

automatizálás, vezérelhető szelepek... nem kevés.

Passzolnék, mert nem tudom a konkrét viszonyokat, de

milliókról indul.

2017. okt. 10. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Koszi!
2017. okt. 10. 10:52
 5/9 anonim ***** válasza:

Amíg beletanulsz a részletekbe, addig kicsiben, a család részére termeld meg a biozöldséget.

A szüleim kb. 300 négyszögölön két család részére megtermelték az éves zöldségszükségletet. Kb. 600 négyszögölön meg két szarvasmarha részére a burgonyát vagy takarmányrépát. Érett istállótrágyát használtak, vegyszer nélkül, tehát biozöldség volt az is. Az öntözés fúrt kútból történt egy kerti öntözőszivattyúval. Ahhoz tartozott collos átmérőjű slag két darab, egyiken szórófej volt a másikon kézi locsoló. A kút fúrását olyan csinálta aki a faluban ezzel foglalkozott házilag gyártott eszközzel, így jelentéktelen költség volt egy fúrt kút, a házba meg mégegy.

Ma városi mérnökként is azon jár az eszem hogy újraélesztem ott az egykori gazdaságot. Persze a boltban egyszerűbb megvenni az élelmet, de rájöttem hogy egészségesebb volt az az életmód minden tekintetben. A tiszta levegőn végzett mozgás, stb. A bolti élelem vs. önellátóan termelt bioélelem olyasféle összehasonlítás mint a konditeremben végzett mozgás és a szabad természetben végzett mozgás. Van különbség.

2017. okt. 10. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Őszintén szólva, ha soha nem végeztél ilyen munkát és te ebből komolyan pénzt akarsz, akkor óva intelek tőle. A bio termesztés addig néz ki jól, amíg elképzeled. A valóság: sokkal kisebb terméshozam, mintha permeteznél. Egy-egy rosszabb évben az egész éves gürcölésednek annyi haszna sem lesz, mintha bent maradtál volna 2-3 napot túlórázni a munkahelyeden.


"Es szerintem képes lennék a permetezést, trágyázást megtanulni."


Most akkor biot akarsz vagy sem? :D


Hobbiként nyugodtan nekiállhatsz, de ne vállald túl magadat. Aztán ha tetszik és megy, akkor esetleg megpróbálhatod, de én nem látok benne anyagilag túl sok fantáziát.

2017. okt. 10. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Dolgoztam mar ilyet, paraszt gyerek vagyok csak a nalam okosabbak tanácsára is Kivancsi vagyok
2017. okt. 10. 16:06
 8/9 anonim ***** válasza:

Itt a faluban van egy család aki zöldségekkel foglalkozik. A férfi reggel 4-től éjfélig nyomja. A nő másodállásban és még van egy néhány idénymunkásuk is. Biztosan jól keresnek vele , de egy szabad percük nincs, nyaralni soha nem voltak. A házuk átlagos viszont millióik vannak gépekben, fóliákban, földekben.

Akkor, ha a férfi kidőlne, megbetegedne azonnal buknák az egészet, így is alig-alig találnak becsületes munkásokat, de erre ők nem is gondolnak. Üzletszerűen ne vágj bele, kicsiben nem érdemes nagyban pedig a saját magad rabszolgája lennél. Vegyél egy kis fóliát, üvegházat és termeld meg saját magadnak a zöldséget, munka után az is éppen elég elfoglaltság.

2017. okt. 11. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Koszi a válaszokat , értékelem a meglatasokat!
2017. okt. 11. 11:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!