Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Fesztiváli, vásári árusítással...

Fesztiváli, vásári árusítással lehet évente 2-3 milliót keresni?

Figyelt kérdés

Tudom ezer tényezőtől függ. Termék, árrés, helypénz, utazás, járulékos ktg. , időjárás, látogatók száma stb.

Hétvégén jártam a velemi gesztenye fesztiválon és elképedtem, hogy ennyi ember ilyen dologgal foglakozik, hogy árul valamit. Nagyon nagy volt a tömeg, de inkább csak az olcsóbb ételeknél álltak sorba, pl. a grilleseknél halomban álltak a készre sütött ételek mégsem tolongtak .

Egyszer segítettem egy ismerősömnek a karácsonyi vásáron egy napot. Csúnya vége lett. 20000Ft volt a bevétel, 2000 a lopás, mint utólag kiderült a legnagyobb vásárlóm (8000) és a tolvaj együtt jöttek a bódéhoz és mindketten beépített emberei voltak az ismerősömnek akivel azóta sem tárgyaltam. Most ő egyedül árusított , valahogy csak megél belőle, elég csapzottnak tűnt, biztos a furgonban aludt, el nem hiszem, hogy egy szoba bérlése beleférne a költségekbe. Neki van egy kocsmája ez mellett, lehet ez csak hobbi, nem tudom.

Ugyanazok az emberek árusítanak évek óta vagy mindig megpróbálkozik valaki és pár hónap után belátják, hogy nem megy?

Talán van itt valaki aki csak ebből él , élt és tud értelmes választ is adni.



2017. okt. 11. 09:30
 1/8 anonim ***** válasza:
36%

Valóban ezer dologtól függ, mennyit keresel vele.

Mint az ismerősöd is volt, önálló tevékenységnek pláne kezdetben szerintem nem javasolt. Viszont egy meglévő üzlet kitelepülésével nem a hobbyd éled ki, hanem a szezonalitást tudod csökkenteni, a nyitvatartást és bevételt pedig növelni új piacok feltérképezésével.


Ha a meglévő tevékenység hoz havi 200.000-et tisztán, az alapból már több mint amit kérdeztél, azt meg ki tudja egészíteni egy pl. majálistól induló, október végéig tartó hétvégéi rendezvénynaptáras értékesítés.


Hogy mennyit keresel, azt az egész vállalkozás összbevétele és kiadása után tudod csak leszűrni, nem egynapi rendezvény helyszíni bevétele alapján.

2017. okt. 11. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
53%
Nettóba nem valószínű.Akik ezzel foglalkoznak nem vagy nem csak ebből élnek.Én piacoztam,vásároztam közel 3 évig.Rengeteg a kiadás(adó,járulékok,helypénz,helybérlet,autó fenntartás,javíttatás..stb..stb).1-2 zsírosabb nap nem jelent semmit,a többi panngás elviszi.
2017. okt. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Az ismerős nem kocsmai árut kínál , hanem ajándéktárgyakat, szóval inkább a több lábon állás lehet a mottója, bár én kétlem, hogy a velemi vásáron lett volna haszna. Inkább azt gondolom, hogy nem éri meg ezzel foglalkozni. Rengeteg ember nézelődött, de nem hiszem, hogy valaki mondjuk ilyen helyen fog illatszert, bögrét stb. beszerezni horror áron amikor ma már bármit meg lehet rendelni sokkal olcsóbban.
2017. okt. 11. 12:22
 4/8 anonim ***** válasza:

Ezzel úgy kb a rendszerváltástól a 2000-es évek elejéig lehetett jól keresni, amikor még minden "új" volt.

Azóta, mióta bejöttek a plázák, meg főleg hogy interneten már bármi megrendelhető a lehető legolcsóbban, ennek leáldozott.

Volt olyan ismerősünk, akik ilyen melegítő, meg egyéb cuccok vásári árúsításából nagyon szépen meggazdagodtak, nagy lábon éltek, aztán mikor leáldott az üzletnek, visszakerültek ugyanarra az anyagi szintre, ahonnan indultak.

2017. okt. 11. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Szerintem sem nagyon működhet, csak nem értem, hogy ilyen sok ember ( árus ) mi a fenét lát ebben ? Annyi munkahely van, miért nem mennek dolgozni? Mi a jó nekik abban, hogy minden hétvégéjük rámegy erre ? Hétköznap meg mit csinálnak? A kürtöskalácsos, lángosos, vattacukros stb. még O.K. , mert kaját, italt még csak-csak vesznek az emberek , de az ilyen-olyan "iparcikk" árusok miben bíznak?
2017. okt. 11. 18:39
 6/8 anonim ***** válasza:
36%
Ismerek nyugdíjas házaspárt,az öreg faragott dolgokat készít,a mama meg hímez.Nekik pl kikapcsolódás,szórakozás.Nem ebből élnek.Ismerek mérnökinformatikus feleséget aki gyöngyöket fűz,szappant készít..stb és ezzel jár fesztiválokba vásárokba,neki szintén szórakozás,hobbi,hiszen keresni gyakorlatilag semmit nem keres vele.
2017. okt. 12. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 érdekel0 ***** válasza:

Ha az ember a párjával megy kell venni valami kis emléket,hogy itt jártunk.

Ha egy-egy baromi húzós nap után épp abból a bögréből iszod a kávéd,mosolyt csal az arcodra a szép emlék,máris nem olyan car a helyzet és tervezed a következő közös programot.

Ha gyerekkel mész,no annak mindig kell vásárfia.

Amíg te nézelődsz,hallgatod a zenét,embernek érzed magad,addig ő 2 órán kersztül elszaladgál a fakardjával.

Olyan rosszul nem járhatnak az árusok.

Sokuknak ez reklám is egyben.

Ismerek ilyen rendezvényre járó méhészt,borászt,hentest.

Ajándéktárgy árust és könyvest is.

Jól élnek.

2017. okt. 21. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Jól élnek."


Az lehet,csak nem abból.

2017. okt. 21. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!