Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Hogyan lehet igényelni és...

Hogyan lehet igényelni és hogyan működik a vissza nem térítendő pályázat egy vállalkozás indításához?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egyik ismerősöm kért hogy nézzek utána, hogy hogyan is működik ez a dolog, de nekem sajnos nem teljesen egyértelmű a leírások alapján, hogy hogyan is megy ez a dolog.

Kérlek Titeket legyetek szívesek egyértelműen, részletesen írjátok le vagy esetleg linkeljetek egy oldalt ahol egy totál laikus ember is képes eligazodni a leírtakon.

Köszönöm!



2017. okt. 14. 09:28
 1/2 anonim ***** válasza:

Alapból tudni kellene mi a célja, milyen vállalkozást akar, fő vagy mellékállásban, van e tehermentes ingatlan fedezet, vagy mekkora az önerő része? Melyik pályázatot nézte ki?


Pályázatot úgy érdemes megpályázni, ha anélkül a támogatás nélkül is meg tudja valósítani, mivel van olyan eset, amikor csak csökkentett tartalommal és támogatás mellett fogadják csak be.


emellett jellemzően utófinanszírozott a dolog, tehát ha azt írjék minimum 10-20% önerő kell, az inkább legyen 30-50% is, mert pl. népszerű ez a fedezet nélküli 10%-os fiatalok vállalkozóvá válásának támogatása, csak épp a kifizetések csúsznak akár évet is, addig meg fent kell tudni tartani és működtetni önerőből. Tehát ez úgy néz ki, hogy kifizetsz x összeget, és azt beadod kifizetési kérelemben, hogy fizessék vissza Neked. emiatt önerő nélkül el sem tudsz indulni. emellett csak elszámolható költségekre, meghatározott összegek, vagy %-ok erejéig. szóval ne úgy képzelje el, hogy kap pénzt és azt vesz belőle amit akar. az eszközök pl. zömében csak újak lehetnek. Vagy épp forgó eszközre árukészletre nem is adnak támogatást, Azt oldd meg az önerőből + az első számlák/járulékok bérek kifizetését is.


Ezzel szemben pl. egy kezdő vállalkozási hitel esetében ahová viszont önerő minimális 10% is elegendő lehet, vagy csak az induló költségek megfinanszírozása, 100-150 ezer, szabadon felhasználható megkötések nélkül, igaz azt vissza is kel fizetni, jellemzően jobb kamatok mellett, mint egy szabadon felhasználható személyi kölcsönt.


Szóval csak pályázatra alapozni nem érdemes!

Illetve a fenntartási időszak alatt folyamatos működés kell, tehát úgy is kell tudni megtervezni (inkább alul tervezni) az üzleti tervet, nehogy jégre fusson a projekt pl. a fent említett kifizetések csúszása miatt és lehessen visszafizetni a támogatás arányos részét.


Adminisztrálni is kell, lehet havi jelentés, vagy PEJ ( projekt előrehaladási jelentés , ZPJ Záró jelentés ) de vana hol mg az arculati kézikönyvebne meghatározott méretű színkódú és tartalmú projekttáblának is ki kell kerülnie és kint kell hagyni meghatározott ideig, honlapot készíteni stb. ahhoz hogy megkapd,és az már pl. az elszámolható költségek során kapott támogatásodból megy el. Ha ellőtted a tervezést, és valamin százalékosan, vagy összegben többet számoltál támogatásra mint lehet, elutasíthatják a pályázatodat, hiába hogy jó és életképes lenne.


Alapból nem mindenre adnak támogatást, legalább szakértelemmel rendelkezzél az adott területről, de ez elmehet egészen az operatív programokba történő illeszkedésig is, ahol mindennek mindennel összhangban kell állnia, ahogy pl.egy problémafa és célfa sem lehet eltérő tartalmú és célú egy komolyabb pályázatban.

2017. okt. 14. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Idén ezek megszűnnek, kedvezményes hitelek lesznek helyette, már tavaly elkezdték bevezetni őket Ginop és Vekop formájában.

Ami pedig van, azt utólag adják oda számla alapján.

2017. okt. 14. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!