Székhelyes kérdések?

Figyelt kérdés

Beidéztek E. V. -ként, hogy a székhelyemet jogosan használom-e . Tulajdonos beleegyezett, de haszonélvező nem és az idézésben a haszonélvező beleegyezését is kérik. Szegedi vagyok, találtunk egy Pesti székhelyszolgáltatót, és ha én most beviszem a dokumentumokat itt Szegeden, amit kapok Budapestre befognak idézni?

Illetve a Fióktelephez kell szükség engedély a haszonélvezőtől?


2017. okt. 20. 09:45
 1/3 xswerdy ***** válasza:

ha ergy ingatlannak van haszonélvezője, akkor amíg a haszonélvezet tart (tipikusan holtig), addig ő mondja meg, hogy ki lakhat a házban, és hogy milyen vállalkozás telephelyeként, fióktelepeként működhet. Szóval igen, a fióktelephez is kell a haszonélvező hozzájárulása.


Amúgy ha minden tevékenységedet Szegeden végzed, akkor szegedi székhelyszolgáltatót keress, csak e miatt Pestre járni (mert pl. az ottani NAV lesz illetékes) nem érdemes.

2017. okt. 22. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
sajnos nincs szegedi székhelyszolgáltató (van egy, de ott egy nő egy régi lakásba jegyzi be és nem rakja ki a cégtáblákat)
2017. okt. 22. 18:45
 3/3 xswerdy ***** válasza:

[link]

[link]

[link]

[link]


hirtelen találtam 4-et.

2017. okt. 22. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!