Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Milyen feltételekkel árulhatok...

Milyen feltételekkel árulhatok piacon?

Figyelt kérdés
Szeretnék néha árulni a hozzânk közeli piacon, nem nagy tételeket, pl a lányom kinőtt ruháit, meg így karácsony előtt szoktam díszeket készíteni.A kérdésem az lenne, hogy elég helyjegyet vennem, és ha igen akkor ez mekkora összeg nagyjából, illetve hol tudom meg venni a jegyet?
2017. nov. 30. 06:45
 1/6 anonim ***** válasza:
41%

Reggel odaballagsz a piacfelügyelőhöz, és megkérdezed ugyan ezt.

A helyjegy árában minden benne van, a felügyelő megmondja a négyzetméter árat is, és hogy hol a kassza.

2017. nov. 30. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Már hogy a fenébe árulhatnál karácsonyi díszeket vállalkozás nélkül. Azért készítetted, hogy eladd, tehát kereskedelmi tevékenységet végzel! Így vállalkozás kell, nyugtaadás, adózás stb...

Miért gondoljátok, hogy el lehet azt játszani, hogy csak akkor árulsz, mikor neked megéri! Nyiss virágboltot, s akkor árulhatsz!

2017. nov. 30. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, amúgy nem tömeggyártásról lenne szó, csak pár díszről, nem hinném hogy ezért mindjárt virág boltot kellene nyitnom, valószínűleg a hetven éves nénikék akik a virágot, meg a savanyú káposztát árulják van vállalkózói engedélye!
2017. dec. 2. 22:02
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, amúgy nem tömeggyártásról lenne szó, csak pár díszről, nem hinném hogy ezért mindjárt virág boltot kellene nyitnom, valószínűleg a hetven éves nénikék akik a virágot, meg a savanyú káposztát árulják van vállalkózói engedélyük!
2017. dec. 2. 22:03
 5/6 anonim ***** válasza:

Igen van nekik, őstermelőként a saját terményüket és a belőle készült savanyított dolgokat simán árulhatják 50km-es környezetükben a lakhelyüktől.


Tehát mielőtt rosszindulatúan betámadod ezeket a 70 éves hátrányos helyzetű az életbennmaradásukért küzdő nyugdíjasokat tájékozódjál!

2017. dec. 8. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem támadtam senkit, semmi rossz indulat nem volt bennem, de szerintem az őstermelői nem ugyanaz mint a vállalkozói, őstermelőim nekem is van, vállalkozó engedélyem nincs!
2017. dec. 8. 13:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!