Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Érdemes panelbe költözni...

Érdemes panelbe költözni ilyen feltételekkel?

Figyelt kérdés

most készülünk a szülőktől külön költözni a párommal. Találtunk egy helyes kis lakást, 3szoba, konyha, WC-fürdő külön, panel, 7. emelet. (Pécs mellett, Komlón)


A bérleti díj 15,000ft, ezzel együtt nyáron olyan 55,000, télen 70,000ftot kellene maximum fizetni.

A lakás fűtésmérős, szigetelt, új nyílászárókkal.

Nyáron 10.000ftos díjat kell fizetni a fűtésre, télen 25.000et, ha "nem használjuk el", visszakapjuk a különbözetet. A főzés villanytűzhelyjel megoldott.

Na most párom kollegái, akik ott laknak a városban, azt mondják, drága. Én viszont nem tudom elképzelni, hogy mennyi lehet az, ami olcsóbb...


Szerintetek ez tényleg drága?


Azt nem említettem, hogy teljesen berendezett, esetleg 1-2 kanapét kellene csak vinnünk, de azt is tudnak adni. Fiatalos, szép szobabútor, hálóbútor, mind 3 szoba be van rendezve, mosógép, hűtő, mikró, gáztűzhely... szóval minden van, ami kell


Megéri? Vagy tényleg sok?


2012. aug. 14. 17:25
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Itt a válasz:

http://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__egyeb-kerdesek__331642..


NEM ÉRTEM MIÉRT KELLETT KIÍRNI EGYMÁS UTÁN KÉTSZER???

2012. aug. 14. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
mert itt is kapok értelmes válaszokat, és nem mindenki olvassa ám mind két kategóriát!
2012. aug. 14. 17:32
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha jól értem, a teljes rezsid - lakbérrel együtt - lenne 55.000, ill. 70.000 Ft. ebből a tulaj bérleti díjként 15.000-et kap. Ha ez így van, a tulaj 15.000 Ft-ja nem sok, de a fűtés szerintem igen.
2012. aug. 14. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
77%

1: reális a rezsi egy ekkora lakásra, de a 15k bérletet nem veszi be gyomrom, ezt 40-50k-ért szokták kiadni, ott elnéztetek valamit, kizárt, hogy 15 legyen, annyiért egy szobát szoktak adni.

2: ha a pároddal költöztök, mi a reteknek vesztek ki három szobás lakást? Egy egyszobás garzon tökéletes.

3: ha panel helyett egy pici téglalakást vesztek ki, ott 35k körüli bérleti díjjal (mint mondtam, kizártnak tartom, hogy 15k legyen a lakás) ennél kevesebbre kijönnétek és az kényelmesebb is - bár a hőérzet teljesen más.

2012. aug. 14. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

igen, kisebbet szerettünk volna, de sajnos nincsen.


a 15.000 az tényleg 15.000, mint írtam, nem pesti lakás, Komló, nagyon olcsók ott a lakások, megvételre és albérletre is. Részben, mert nagyon sok a kisebbségi...


pl.:

[link]


és ez teljesen a belváros. amit mi néztünk, az kb. 1km a belvárostól

2012. aug. 14. 17:38
 6/9 A kérdező kommentje:
köszönöm, aki áthelyeztette, ki fogom tenni még1X, meg még1X meg még1X.... -.-"
2012. aug. 14. 17:56
 7/9 anonim ***** válasza:
Én nem Komló lakom, de ahogy a várost ismerem, el tudom képzelni, hogy örülnek a tulajdonosok, ha egyáltalán ki tudják adni a lakásukat. A rezsi viszont szerintem akkor is sok. Mitől ilyen drága a fűtés? Én 67 m2-es hőszigetelt családi házban lakom, havi elszámolással fizetem a gázt, és eddig a legmagasabb számlám 33 ezer körül volt. Igaz, hogy nekem nem szolgáltat senki, a cirkót nekem javítani, vagy elromlik nekem kell újat venni helyette, de ennek figyelembe vételével is soknak tartom.
2012. aug. 14. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

hát, Komlón ahol távhő van, mindenhol ennyi... :(

nyáron 10, télen 25, ez a fix, és ha "nem fűtjük le" ezt az összeget, akkor visszaadják a különbözetet

2012. aug. 14. 20:06
 9/9 anonim ***** válasza:

Háromszobás panellakásra a távhő tényleg ennyi, többek között ezért fos a panel. Én 2 éve Szegeden laktam panelban, 74 nm-es háromszobásban; ott a távhő havi konstans 17 volt évszaktól függetlenül.


Ettől még mondjuk nem lesz 70 ezer a teljes költség, csak szerintem a kérdező a legrosszabb eshetőséggel számol. Abban a szegedi lakásban négyen laktunk, 45ezer volt az albérlet és így voltunk valahol szűk 90k körül.


Mindenesetre nagyon kemény, hogy Komlón ennyire olcsó az albérlet. Hallom, hogy kemény a helyzet arra a cigókkal, de nem gondoltam, hogy ennyire. :S

2012. aug. 15. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!