Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mi kell ahhoz, hogy vállalkozó...

Mi kell ahhoz, hogy vállalkozó legyek?

Figyelt kérdés
Csináltam egy webshopot, szeretném hivatalosan csinálni már, kütyüket, ruhadarabokat, ezt-azt értékesítek. Ez a kisebbik egyelőre. Családi vállalkozásban dolgozom, vendéglátás, szállás, turizmus. Alapvetően értékesítek, de mindent csinálok, ami feladat van. Ha már katás lennék, esetleg átvenném a vállalkozás egy részét és lehet, hogy jobban jönnénk ki, mivel apám egyéni vállalkozó. Ahhoz, hogy én vállalkozó legyek, milyen végzettség kell? Végzettséghez kötött?Nekem érettségim van, jártam egyetemre, de nem fejeztem be, inkább dolgoztam. Mi kell ahhoz papíron, hogy vezethessem az üzletet, illetve vállalkozóként üzemeltethessek? Kell-e egyáltalán valami?

2017. nov. 30. 23:39
 1/7 A jó édes ***** válasza:
Tevékenységi körtől függ, hogy szükséged van-e egyéb végzettségre. Egy sima webshop üzemeltetéshez általában nem kell - ha éttermet akarnál nyitni vagy villanyszereléssel foglalkoznál, akkor már neked vagy egy alkalmazottadnak kell ilyen irányú képesítés.
2017. nov. 30. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Tehát, ha egyéb kereskedelmi szálláshelyet üzemeltetek, vagy saját tulajdonú vagy bérelt ingatlant adok bérbe, közvetítési, ügynöki szolgáltatást nyújtok, vegyes szórakoztatást, illetve online értékesítest és kereskedelmet folytatok, akkor, ha ezeket szeretném a vállalkozói igazolványomba tevékenységi köröknek megjelölni, nincs szükség szakképesítésre? Egyébként, ha én kereskedő vagyok, akkor milyen szakképesítés ajánlott? Van olyan esetleges képzés, ami a legtöbb kereskedelmi tevékenységhez esetleg jó? Semmi speciálisat nem csinálunk, szálláshelyet üzemeltetünk, vendégeket fogadunk, plussz én még egy webshopot csinálok.
2017. dec. 1. 00:05
 3/7 anonim ***** válasza:
Az általad említett vállalkozói igazolvány például nem kell hozzá.
2017. dec. 1. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Webshophoz nem kell kereskedelmi képesítés, amiket felsoroltál, azon kívül ahhoz meg vállalkozói sem kell.


Ha üzletet akarsz nyitni, akkor meg okj kereskedelmi üzletvezető, vagy kereskedő vállalkozó bőven elég. De a kereskedelemhez, meg nem a legoptimálisabb a kata.


A két ev. helyett, meg több értelme és kézzel foghatóbb eredménye lenne,egy új társas vállalkozásnak, akár pár milliós támogatással is megtoldva és létrehozva, ha már van mire alapozni az életképességét a meglévő tevékenységek, tárgyi eszközök apportjával.

2017. dec. 1. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ha panziót akarom üzemeltetni, akkor ahhoz kell szakirányú végzettség?
2017. dec. 1. 11:11
 6/7 anonim ***** válasza:
61%

Kérdező, egyszer már feltettél egy ilyen kérdést, válaszoltam is rá, de rám se bagóztál! miért nem ott írtad le ezeket?

https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__adozas-ko..


Nos, ahhoz, hogy webshopot üzemeltess, eleve ki kellett volna váltani a vállalkozóit - így illegális.

Továbbra sem tudjuk, kinek milyen jogviszonya van: apádnak van-e főállása, azt írod, hogy apád vállalkozásában dolgozol, de be is vagy oda jelentve, alkalmazott vagy?

Tb jogviszonyotok milyen?

Azt is leírtam, hogy ha nincs főállásod, azaz heti 36 órát meghaladó munkaviszonyod, akkor KATA-sként havi 50 ezer ft az adó.

2017. dec. 1. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
61%

"Ha már katás lennék, esetleg átvenném a vállalkozás egy részét és lehet, hogy jobban jönnénk ki, mivel apám egyéni vállalkozó."


És nincs könyvelőtök? Mert az jobban meg tudná mondani, hogy jönnétek ki jobban, mint mi itt.

2017. dec. 1. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!