Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Akiknek "sajat" lottozojuk...

Akiknek "sajat" lottozojuk van, azok hogy mukodnek es h tudtak ra szert tenni?

Figyelt kérdés
Ket helyen is jartam, az egyik a legutobbi lakhelyemnel, ahol a lakohazaktol nem messze ilyen kis epuletekbe voltak kialakitva lottozok. Talan sajat valalkozasnak hivhatjak mert ezek ugy uzemeltek ugye, h mindket helyen mindig ugyanaz a ferfi/srac volt, es a sajat nevukre allitottak ki a szamlat. Az erdekelne h ilyenre h lehet szert tenni? Mert ugye mukodik ugy h pl plazakba lottozok es ott tobb pultnal allnak, de ennel sztem sokkal jobb ez, nekem ilyen alommelo lenne, legalabb is ahogy azok a sracok csinaltak :) szoval megveszik vagy berlik azt a helyet, es kotnek egy szerzodest a szerencsejatek zrtvel h o naluk is lehessen fogadni es ennyi? Tkp valamennyi lenz kell h egy ilyen vallalkozas szerusegbe belefogj? Bocs nem ertek hozza de egy kis kezdotokem lenne. Gondolom olyan sokat nem lehet vele keresni, de nekem nagyon megtetszett, ahogy osszegyultek ott a helyiek, egesz nap csak dumalt veluk a meccsekrol, neha jott vki aki fogadott egyet azt ki kellett azolgalni es kesz.Gondolom van ilyen helyekre meg kereslet amennyien jatszanak, egesz ritkasan lakott helyeken ia latok ilyen uzletet a haz tovebe. Koszi a valaszokat!
2017. nov. 18. 08:33
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Sok feltételnek kell megfelelni - többek között terminál kezelői vizsgát is kell tenni.

Amúgy nem volt bonyolult: csak annyit írtam be a keresőbe, hogy Szerencsejáték zrt lottózó nyitás :-)

[link]

2017. nov. 18. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha éppen nincsen létszámstop a Szerencsejátéknál, akkor jelentkezned kell, hogy vállalkozó partner szeretnél lenni, létrehozni a vállalkozást, megfelelő helyszínnel és engedélyekkel, vizsgákat tenni, stb. De ha az egészben az a vonzó számodra, hogy a helyiek egész nap ott dumálnak és foglalják a helyet egy darab lottó feladásáért cserében, akkor inkább felejtsd el. Ne érts félre, maga a légkör tetszik és lehet, hogy jó, de üzletileg eleve halott ötlet. Megélni abból lehet, ha forgalmas helyen, folyamatosan pörgő vendégkörrel viszed a lottózót és egy vásárlót 5 percnél tovább nem látsz.
2017. nov. 18. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
De az olyan lelketlen, én inkább azt akarom, h odagyűljenek a helyiek és dumáljunk a meccsekről :D. Amúgy akit említettem nála egy-két kanapén, vagy kint ülnek ott gyakran ugyanazok az arcok, de attól még van forgalma, persze nem olyan, mint egy plázás lottozónak, de sztem egyedül bérli a helyet és egyedül is viszi, és így is kijön belőle gondolom, annyira, h magát fent tudja tartani. persze nem nagy üzlet és örökké ott van, de azon gondolkodom, h a mostani tőkémhez még gyűjtök egy kis pénzt más munkával és megveszek egy lottozót, láttam lottozókat 4-7 millióért a jófogáson, gondolom az jobb, mert akkor nem kell variálni, h hova, elég messze van-e a többitől, lesz e forgalma, hogy rendezzem be, beférek-e még a létszámba stb. És ha a sajátom lesz megúszom a bérleti díját a helynek, akár felveszek egy-két alkalmazottat és akkor nem kell mindig nekem ott lennem és annak ellenére is jön a pénz. De nekem fontos, h olyat csináljak amit szívesen csinálnék, mert tudom, h sok munka jobban megéri, de egy csomó minden nem az én világom... :/ De köszi a rendes válaszokat, felpontoztalak titeket, a kérdés után én is utánakerestem, meglepően egyszerű volt, azért csak most válaszolok.
2017. nov. 23. 06:56
 4/8 anonim ***** válasza:

"És ha a sajátom lesz megúszom a bérleti díját a helynek, akár felveszek egy-két alkalmazottat és akkor nem kell mindig nekem ott lennem és annak ellenére is jön a pénz."


Na, akkor segítek egy kicsit "leszállni" a földre :-)

Mert látom, az álmodozás már megy... Maradjunk a realitásoknál: oké,hogy megveszed - ez idáig rendben van, de!:

- ha Te akarsz dolgozni benne, akkor mindenképpen kell terminálkezelői vizsga

- "felveszek egy-két alkalmazottat" -tudod Te, mennyit kell MINIMUM fizetni egy alkalmazottnak?

Kb. fél éve itt lelkendezett valaki, hogy egy ismerőse nyugdíjba megy és eladja a lottózót, ami havi 300 ezret hoz tisztán (egyedül csinálta az öreg), kéne neki pénz, hogy megvegye. Nos, ha egy lottózó 300 ezret hoz tisztán úgy,hogy valaki egyedül csinálja, akkor abból ugyan nem tudsz felvenni egy alkalmazottat. Akinek van terminálkezelőije, tehát szakképzett, annak 2018. jan 1 -től a bruttó fizetése 180.500 ft lesz, ami azt jelenti, hogy a munkáltatói terhekkel együtt Neked kb. 230 ezer ft-odba lesz egy alkalmazott. Marad 70 ezer ft-od havi megélhetésre - ha épp nem ázik be a helyiség, és semmit nem kell felújítani, javítani, stb. 70 ezer ft-ból "dől a lé? " :-)

Szóval gondolkodj el azon, vajon miért árulják a lottózókat? Tudod, mikor szoktak egy boltot eladni? Ha nem megy... Meg ha valaki nyugdíjba megy, nem bírja idővel, vagy családi okok miatt, de ez a ritkább.

Na, kijózanítottalak? :-)

2017. nov. 23. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, tudom, h kell terminálkezelői vizsga, utánanéztem nagyjából, az árának is, igazából max. 1 alkalmazottat vennék fel, mert egész nap nem ülhetek bent, a 2őt arra az esetre írtam, ha én már nem csinálom, és csak mint tulajdonos hoz valamennyi pénzt. Valójában ezt nem tudtam elhelyezni, h mennyit hozhat, mert ha 300 ezret, akkor az tényleg kevés... de biztos, h csak ennyit? :) Azért a legtöbben szerintem bérlik ezeket a helyiségeket, mert akkora tőkéjük nem volt, h megvegyék, oké egyedül viszik, de úgy is megélnek. Talán, nem tesz ki annyit a bérleti díj, mint felvenni egy alkalmazottat. De akkor ennyire nem érné meg felvenni valakit, és csak egyedül lehet csinálni? :O Olyat kéne, h mást is árusítók mellé, nem? Akkor elérhető nagyobb bevétel. De azért ez a 300e remélem kicsit több.
2017. nov. 25. 11:02
 6/8 anonim ***** válasza:
Én csak leírtam egy esetet, meg azt, hogy nem véletlenül adják el a lottózókat: baromi magas az adóteher, a bérleti díj, a minimálbérek meg emelkednek - sokan nem tudják kitermelni a vállalkozók közül. A fő haszon meg nem a Tiéd lesz, vállalkozóként, hanem a Szerencsejáték Zrt-é - ennyi...
2017. nov. 25. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Amúgy amiket láttam, ott arra hivatkoztak, h külföldre mennek, elköltöznek stb., nem hogy nem menne :D. Amúgy egyedül valaki azért biztos nem tud bent lenni túl sokat, bár megpróbál a legforgalmasabb időszakokban, de ha 2en viszik, akkor az már alapból lehet akár 350-400 is sztem, mert többet megy a bolt, időben. De csak spekulálok :D. Amúgy, ha egyedül viszem, és jön 300 ezer, abból, h mondjuk kinézem a legforgalmasabb időszakokat, és azert 45-50 óránál nem dolgozok többet, az elég jó. Akkor csak rezsim van, meg amik költségek felmerülhetnek (karbantartás stb.). Meg valami adó biztos van, h ott folytatom ezt a tevékenységet. De 230-250 lehet megmarad, nem?
2017. nov. 25. 13:23
 8/8 anonim ***** válasza:
Te leírnád egy hirdetésben, hogy nem megy a bolt, ezért eladó? Na ugye...
2017. nov. 25. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!