Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mibe kerül ma Mo-on egy...

Mibe kerül ma Mo-on egy kisvállalkozást elindítani? Egyáltalán érdemes-e.

Figyelt kérdés

#vállalkozás-indítás
2017. dec. 25. 13:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
74%

Kb most azt kérdezted meg, hogy mennyibe kerül a közértbe egy áru?


Mégis milyen vállalkozásról beszélünk?

Szolgáltatóként szinte minimális befektetéstől kezdve (pl. takarítás, programozás) akár a 300 millióig (panzió, szálloda, stb), határ a csillagos ég.


Nem ártana, ha behatárolnád, mire vagy kíváncsi - amúgy meg kb, 100 hasonló kérdés van itt is - nézz körül.

2017. dec. 25. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

0-csillagos ég a határ.

Igen érdemes, ha eredményes ( több a beveteled, mint a költséged) vagy.Egyéb esetben nem érdemes.

2017. dec. 25. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Norbi, én is a 0 ft-ot akartam írni, de rájöttem, hogy ha valaki takarító vállalkozó, nem árt, ha legalább egy söprűje meg vödre van ... :D - így aztán csak minimálist írtam.
2017. dec. 25. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Lehet, de ha pl. rontás levétellel, jóslással vagy ingalanközvetitéssel, esetleg valami komolyabb tanácsadói vagy előadást tartó esetleg szellemi terméket állít elő, már annyi sem fog kelleni neki.
2017. dec. 25. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
KISVÁLLALKOZÁS-ra kérdeztem rá. Milyen kötelező terhekkel, adókkal kell számolni? 20 éves vagyok, még nincs tapasztalatom, ezért kérdezem.
2017. dec. 25. 22:57
 6/12 anonim ***** válasza:
2017. dec. 26. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
74%

Mi meg válaszoltunk :-)

De továbbra sem írtad le, hogy mihez értesz, mit akarsz indítani, mik a terveid (kell-e üzlethelyiség, műhely, raktár hozzá, és az a tulajdonodban van vagy bérelni szeretnéd (bérleti díj) stb.)


És nem kell "kioktatni" minket, mert Norbival mindketten többet tudunk a vállalkozásról, mint Te - ezért próbálunk segíteni, csak nem hagyod magad :D .


De ha már annyira kötözködni akarsz, akkor íme a kisvállalkozás maghatározása:


"MIKROVÁLLALKOZÁSnak minősül az a vállalkozás, amelynek

– összes foglalkoztatotti létszáma 10 főnél kevesebb, és

– éves nettó árbevétele vagy mérlegfőösszege legfeljebb 2 millió eurónak megfelelő forintösszeg.


KISVÁLLALKOZÁSnak minősül az a vállalkozás, amelynek

– összes foglalkoztatotti létszáma 50 főnél kevesebb, és

– éves nettó árbevétele vagy mérlegfőösszege legfeljebb 10 millió eurónak megfelelő forintösszeg.


KÖZÉPVÁLLALKOZÁSnak az a vállalkozás minősül, amelynek

– összes foglalkoztatotti létszáma 250 főnél kevesebb, és

– éves nettó árbevétele legfeljebb 50 millió eurónak megfelelő forintösszeg, vagy mérlegfőösszege legfeljebb 43 millió eurónak megfelelő forintösszeg."


Végezetül, ha nincs heti 36 órát meghaladó főállásod, akkor minimum 50 ezer ft a havi adó KATA-s vállalkozóként.

2017. dec. 26. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Na, de egyszerre írtunk már megint :-)

Nem kötözködés, de a jósláshoz is kell jósgömb vagy kávézacc :D


Tanácsadáshoz reklámköltség, stb. De amúgy igazad van :-)

2017. dec. 26. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 jani273 ***** válasza:
Lenin azt mondta hogy "tanulni-tanulni-tanulni". Cane (Kung Fu) azt mondta hogy "Patience Grasshopper"
2017. dec. 28. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
71%

Ha egyéni vállalkozó akarsz lenni, akkor nincs kezdeti költség, csak meg kell csinálni az ügyfélkaput és azon el is tudod indítani.


Ha gazdasági társaságot alapítasz (Bt, Kft, stb), azoknál már van egy kezdő tőke, amivel rendelkezni kell. Jelenleg nem tudom, hogy Bt-nél mennyi (talán 500ezer), Kft-nél 3millió. Ennek nem kell azonnal rendelkezésre állnia, és nem csak készpénz, hanem vagyontárgy is beleszámolható.


De normális válaszhoz tényleg tudni kellene, hogy mivel szeretnél foglalkozni, akarsz-e alkalmazottakat, stb.


Egyéni vállalkozóként lehetsz KATA-s adózó, ebben az esetben 50ezer forint a havi költség, nagyjából ennyi. Társaságnál be kell jelentened magad legalább minimálbérre, ami nagyban megdobja a költségeket, mert sok járulékot kell fizetni, társasági adót, stb.


Neten lehet keresni adótanácsadót vagy könyvelőt, én is elmentem egyhez vállalkozás indítás miatt. 15ezer volt egy óra, mérlegelni kell, hogy neked megéri-e. Nekem sem mondott sok újdonságot, de egy-kettő volt, ami számít, illetve megerősítette azt, hogy milyen irányba induljak el.

2017. dec. 28. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!