Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Hogy tudnám kiküszöbölni ezt...

Hogy tudnám kiküszöbölni ezt a problémát?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy saját vállalkozást, de még tanuló vagyok, ebből kifolyólag nincs bejelentett teljes munkaidős állásom. Azt olvastam, hogy ezesetben csupán a vállalkozói papír után kellene fizetnem 50.000 Ft-ot.


Van bármilyen kiskapu, amivel ki lehetne ezt játszani?


Az egyik ismerősömnek van egy vállalkozása, és arra gondoltam, hogy ha esetleg "felvenne" teljes munkaidőbe dolgozni, de persze úgy, hogy nem igényelnék fizetést, akkor ingyen tudnék vállalkozni.


Persze ebben az a hátulütő, hogy az előbb említett személynek független attól, hogy igénylek-e fizetést, muszáj egy bizonyos összeget fizetnie utánam, amit nyilván nekem kellene kifizetnem neki. Tehát ugyanott tartok, sőt... így ha jól informálódtam, akkor még többet kellene fizetnem havonta.


Nem tudtok véletlen ilyen kiskapukat, amiket kihasználva teljesmunkaidős állás nélkül is ingyen, de ha nem is ingyen, legalább lényegesen kevesebb pénzzért tudnék vállalkozni?


Előre is köszönöm a válaszokat!



2017. dec. 25. 15:29
 1/3 anonim ***** válasza:

Helló!

2018-tól a felsőoktatásban tanuló nappali tagozatos diákoknak KATA adózás esetén 25000-t kell csak fizetni, nem 50-t.

Üdv!

2017. dec. 25. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha nappalis vagy, akkor szja szerint adózva,másodállásúnak számítasz, így nem kell járulékot fizetned.Csak kivét esetén.
2017. dec. 25. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha meg levelezős vagy, akkor regisztrálj be munkaügyibe mellette és ha olyan a tevékenységed akkor válts ki adószámot és végezd adószámos magánszemélyként,-amit így akár piackutatásra is felhasználhatsz magadnak- majd pályázd meg az önfoglalkoztatóvá válás támogatást jövőre 6 havi bér és opcionálisan 2-3 millió vissza nem térítendő tőketàmogatàsra, amennyiben az releváns.
2017. dec. 25. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!