Ez legális megoldás?

Figyelt kérdés

A mai nap kilátogattam egy programra. A lényeg, hogy egy presszó is ott volt a helyszínen, de a tulaj egy sátorban is árult a presszótól kb 20-25 méterre.


Én kértem egy rövidet kinn a sátorban, amiről tudtam, hogy 180Ft, mert néha szoktam a presszóban is kérni ugyanazt a rövidet.

De kinn a sátorban 400Ft-ért adták ugyanezt, én csak lepkéztem. Később bementem a presszóba és direkt kértem egy ugyanolyat, csak kíváncsiságból is, hogy ott is 400Ft lesz vagy a szokott ár. És ott a megszokott 180Ft-ért adták.


Ez legális vagy a tulaj így akarta lehúzni azokat a vendégeket, akik kinn vásároltak. Amit még így fél füllel hallottam az egy adott márkájú sör, benn 380Ft, kinn meg az is 400Ft volt.


Annyira nem izgat, nem vagyok spicli vagy ilyesmi, csak érdekelne, hogy ezt azért legálisan tette így egyáltalán?



2017. dec. 31. 00:21
 1/6 anonim ***** válasza:
92%
Helypénz meg a plusz 1 fő nyilván nem kerül semmibe.
2017. dec. 31. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
87%
Legális-e annyiért árulni valamit, amennyiért akarod? Az esetek 99%-ban igen. Van néhány hatósági áras termék, azokat nyilván nem lehet szabad áron adni, de egy presszóban nincs ilyen.
2017. dec. 31. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ja azt elfelejtettem megemlíteni, hogy kint a sátorban se nyugtát semmit sem adtak, illetve a rendes benti dolgozók szolgáltak ki. Helypénz tekintetében nem tudom, de kétlem, hogy fizetniük kellett volna a helyért, mert úgymond magánszervezésű esemény volt ( Tapolca, Nohab találkozó, szóval nem város vagy egyéb szervezet szervezte az eseményt hanem civil alapon )
2017. dec. 31. 01:53
 4/6 anonim ***** válasza:
67%
Nincs benne semmi törvénytelen. Legalábbis az árképzés szabad.Annyiért adja amennyiért gondolja. A nyugta miatt max bejelentheted a navnal, ha ez fontos Neked.
2017. dec. 31. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem akarom én bejelenteni vagy ilyesmi, csak ez érdekelt, hogy ebben mennyi a legális út és mennyi a kis " zsiványság ".
2017. dec. 31. 13:44
 6/6 anonim ***** válasza:
62%

Egy rendezvényen megteheti, de ki kell írnia az árakat jól láthatóan, forintban, és nyugtát is kell adnia. NEm jellemző, meg lehet ismert is téged, de beeszaladhat egy ellenőrzésbe.

Értjük, hogy nem akarod feldobni.

Azért ha van ennek a rendezvénynek fb oldala, és valakinek van kamu fb-profilja, belinkelhetné oda ezt a kérdést, meglátjuk, mit írnak rá.

Csak akkor itt is jelezze. :)


Gondolj a Forma-1-re, 3 napos esemény, egy zsíros kenyér 2000 Ft, egy gyros 4000, gondolom mindenki hallott már róla.

Akik ott árulnak, ők is kitelepülnek, mert amúgy nincsenek ott egész évben, meg nem is azért a 3 napért hoznak létre egy kis céget.

HA van egyéb rendezvény, a kutya nem venne ennyiért semmit, lehúzhatnák a rolót.

De nem, mert az eseményhez igazítják az árakat.

Most is ilyesmi történhetett, bár ez számomra ismeretlen rendezvény, valószínű a tulaj zsebébe ment az egész, tisztán.

2017. dec. 31. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!