Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Egyéni vállalkozóként nyitnék...

Mrichard95 kérdése:

Egyéni vállalkozóként nyitnék webshopot!? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Külföldi webshopot nyitnék a shopify rendszerével magyar vállalkozással. Európa területén értékesítenék, vagy az USA-ban. Hogyan működik egy ilyen adózása, illetve könyvelése? A számlázz.hu rendszerét használnám számlázásra. A hazai, vagy a külföldi adókulccsal kell számlát kiállítanom? Milyen bejelentési kötelezettségek vannak? PayPal-t használnék fizetési rendszernek. Milyen vállalkozói számlát nyissak? A válaszokat előre is köszönöm.

2018. febr. 2. 12:11
 1/3 xswerdy ***** válasza:
eu-ba bizonyos értékhatárig (a legtöbb országnál ez 35.000 EUR/év) csinálhatod csak magyar adóalanyként. Utána kell már az adott országbeli adószám, ottani ÁFA fizetéssel (ami általában kedvezőbb, mint a magyar, de plusz adminisztráció). EU-n kívülre netto áron számlázol, és majd a vevő fizeti az ottani ÁFÁ-t, meg vámot. Valami költséged lesz a kimenő vámkezelés miatt is.
2018. febr. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. És ha mondjuk EU-n belül, főként Spanyolország és Ausztriából rendelnék terméket, majd itthon továbbértékesítem, így volna lehetőségem ÁFA mentesnek lennem? Vagy így is érvényes a 35 ezer eurós limit, azt hiszem ebből a két országból 100 ezer euró a limit. A nagyker amit kinéztem, az ÁFA nélkül adja a termékeket. Anyagilag így mi a legjobb lehetőség, hogy megérje az említett két országból itthon értékesítenem? Dropshipping metódussal csinálnám egyébként.
2018. febr. 2. 17:32
 3/3 anonim ***** válasza:
Nehogy már bármit is a magyar adóhivatal orrára köss! Az oldal külföldi, a PayPalra nem látnak rá, lehet kaparni a falat, ha nem tetszik. Tíz évig toltam így, szóval csak tudom. Még rendes boltom is volt a Nagykörút közepén, azzal se tudtak mit kezdeni, hiába jöttek oda óberkodni. Nem volt bejelentve telephelyként, nem tudtak mit kezdeni vele.
2018. máj. 5. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!