Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Másodállásban vállalkozás?

Másodállásban vállalkozás?

Figyelt kérdés

Sziasztok, Jelenleg fő állásban katona vagyok és váltásos munkarendben dolgozom. (24/72)

A szakmám villanyszerelő és szeretnék benne vallalkozni másodállásban

Az lenne a kérdésem hogy működik ennek a folyamata hova menjek először hogy ezt kiváltsam, elindítsam?

Valamint mennyit kell adozni egy adott munka után?

Esetleg vannak dolgok amiket fontos még tudnom azokat leirnatok? Köszönöm.



2018. febr. 3. 16:21
 1/2 anonim ***** válasza:

"fő állásban katona vagyok ... hova menjek először"


Legelőször is a Honvédséghez, hogy egyáltalán engedélyezik-e? ugyanis a Munka törvénykönyve szerint is, de a katonaságnál még inkább bejelentési kötelezettség van a munkáltató felé a mellékfoglalkozásról.

Aztán, ha ők engedélyezik, akkor kezdhetsz el gondolkodni a vállalkozásról. okmányiroda, vállalkozói kiváltása, szakmunkás bizonyítványodat nem árt vinni, stb.

és nem csak adózni kell a munkák utáőn, hanem számlát is kell adnod a munkáról - anyagköltség, stb.- nem ártana keresned egy könyvelőt is, hogy elmondja ezeket.

2018. febr. 3. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Az engedélyel semmi gond nincs, tisztaban vagyok vele hogy kell, azzal is hogy mi a menete, ezert nem is kerdeztem ezt a részét.
2018. febr. 3. 16:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!