Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Facebook webshopba bele...

Facebook webshopba bele köthet a NAV? BŐVLENT

Figyelt kérdés
facen szeretnék csinálni egy oldalt ahol háztartási, smink, ruházat, pékárut egy szóval mindent árulnék. Ebbe a Nav bele köthet? Illetve feljelenthetnek a rossz akarók? Hisz névtelen lenne az egész úgy gondoltam h egyik névtelen facebookomról csinálnám az oldalt így a "tulaj" is vagy is én anonim lennék.. Mindent nagyon olcsón szeretnék árulni smink ruházat háztartási dolgok nagy része használt lenne rengeteg felesleges dolgom van de rengeteg új is amik felhalmozódtak és bontatlanok. Viszont ha beindulna az ebből keresett pénzből nagy tételben vásárolnék alibabáról stb...De ez még a jövő zenéje

2018. febr. 4. 23:18
 1/8 anonim ***** válasza:
93%

Tehát te most azt kérdezed, hogy az adóhatóság "beleköt-e" abba, ha valaki adót csal?


El kell, hogy keserítselek, bele...

2018. febr. 4. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Több bibi is van ezzel.

Egyik az, hogy ez illegális tevékenység. Ha valaki alkalmilag szabadulna meg felesleges holmijaitól, az év 650 ezer (ha nem változott a szabály) összegig nem adómentes.

Tehát így eladhatod megunt pilcsid, rossz méretű szoknyád, nászajándékba kapott 7 egyforma kávéfőződet stb.

De ha meghaladod ezt a határt, akkor már visszamenőleg is adóznod kell a már eladott cuccok után is.

Te üzletszerűen kívánsz árusítani. Ehhez legalább egyéni vállalkozónak kell lenned, s ennek megfelelően adózni.

Ezen felül te internetes árusítást végeznél, erre külön extra elvárások vannak.

Anonim nem tudsz lenni, de nem is fog értelmes ember vásárolni el nem érhető eladótól.

és értelmes vevőnek szemet fog szúrni, hogy áron alul dolgozol.

2018. febr. 5. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Estádio de Felchút ***** válasza:
100%

Pékárut?! Nem csak a NAV fog análisan izgatni seprőnyéllal, kis kedves...

Az meg, hogy a tízmillió dropshipper országában feltaláltad a dropshippinget, egyenesen zseniális. Avonnal nem akarsz kereskedni, tuti pénz van benne!

2018. febr. 5. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ezen azért gondolkoztam el mert pl van a cipő birodalom oldal la papaya webáruház stb azok peldaul replikakat arulnak tonna szamra mivel a facebook oldalon nem latod hogy amugy kiír csak maga az oldalt én is vettem tőlük régen ágyneműt se számla se semmi de nem is izgatott és hihetetlen vevő körük van de sehol sincs egy adó szám meg semmi egyéni vállalkozó van a családban azzal igazából nem lenne gond mert vállalkozáshoz csatolnánk de egyenlőre megunt dolgaim adnám el ezért akarok oldalt csinálni mert töménytelen dolgom van amivel nem tudok mit kezdeni kidobni meg sajnálom... Egyesevel hirdetesek minden hova felrakni nagyon hosszadalmas munkám mellett időm se lenne oda felraknám 1 havi facebook oldal hirdetes 800ft kidobná az embereknek aki akarja látja... de a fent említettek akkor még is hogy működnek? A rendelt dolgokon mindig más név állt a csomagon...
2018. febr. 5. 00:59
 5/8 A kérdező kommentje:
Pék áru csak egy felvetett ötlet ha esetleg sikeres lennék:)
2018. febr. 5. 01:00
 6/8 anonim ***** válasza:
20%

"én is vettem tőlük régen ágyneműt se számla se semmi de nem is izgatott"


Igen, de azt már nem fogod látni, amikor egy NAV-os próbavásárlóba beleszalad és több százezres bírságot fog kapni.

Amúgy sok probléma van a terveddel:

"Hisz névtelen lenne az egész"... Face regisztrációkor meg kell adni az adataidat - és azt nem tudom, tudod-e, hogy a Felhasználási feltételeikben benne van, hogy csak a személyi igazolvánnyal megegyező nevet lehet megadni... Az más kérdés, hogy mennyire tartják be az emberek... lopni sem szabad, mégis lopnak. De IP cím alapján is bármikor lenyomozhatnak.

"Viszont ha beindulna az ebből keresett pénzből nagy tételben vásárolnék alibabáról stb..."

Van egy rossz hírem: jelenleg az embereknek a nagy része már közvetlenül rendel az alibabáról, stb - nem akar még többet fizetni egy közvetítő hasznáért - még akkor sem, ha olcsón adod.

Aztán azt pl. tudod-e, hogy ha nagyobb tételben rendelsz, akkor már 27 % áfa és vám is megy rá? Úgy meg azért nem lesz ám annyira olcsó - csak maga a vámolás költsége pl 3.000 ft környékén van...

2018. febr. 5. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
29%

2-est annyiban kiigazítanám, hogy évi 600 ezer ft bevételig lehet használt cuccot eladni.

Kéárdezőnek: csomagban is fel lehet tenni a cuccokat - nem kell egyesével.

2018. febr. 5. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
86%
És hogy fizetnek neked névtelenül?
2018. febr. 5. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!