Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha az alaptőkém 1-3%-át...

Ha az alaptőkém 1-3%-át fektetem be kb.200-as tőkeáttétel mellett az már túl kockázatos, vagy még ésszerű? (tőkeáttételes kereskedéshez viszonyítva természetesen)

Figyelt kérdés
csak devizapárokkal kereskedek.

2018. febr. 6. 20:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
5%

Mennyiről van szó? 2000Ft-ról? :D

Elég komoly üzletembernek tűnsz :DDDD

2018. febr. 6. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
:DDDD. 1M felett fektetnék be. Ennek 1%-a 10k. Ha ezt befektetem 200as tőkeáttétel mellett, akkor pip-enként kb 200-300 forintot mozdul az árfolyam.
2018. febr. 6. 20:52
 3/14 anonim ***** válasza:
32%

Vagy 1-2 rossz bejelentés, és az egész tőkéd elúszik.

Ha nem értesz hozzá, akkor felejtsd el a tőkeáttételes kereskedést.

De ha rám hallgatsz, akkor azt csinálsz amit akarsz.

2018. febr. 6. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
0%

"Vagy 1-2 rossz bejelentés, és az egész tőkéd elúszik. "


Bizony-bizony, hallgass a tapasztaltakra: annak idején nekem is igen megérezte a pénztárcám Matolcsy bácsi megszólalásait :-(

2018. febr. 6. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
48%
Stop-loss használat mellett teljesen ésszerű.
2018. febr. 6. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
köszi a választ. Stop loss-t természetesen használok. :D
2018. febr. 6. 23:14
 7/14 anonim ***** válasza:
64%

Hmmm.... Azért az a stop loss sem mindenható ám...


"* Bár a stop loss megbízás az egyik legjobb módja annak, hogy a kockázatot kezeljük és a potenciális veszteségeket elfogadható szintre állítsuk be, de nem nyújtanak 100% -os biztonságot.


A veszteségek vágása szabadon használható, és védi fiókját a kedvezőtlen piaci lépések ellen, de kérjük, vegye figyelembe, hogy nem garantálhatja mindig a pozíció azon szinten zárását. Ha a piac hirtelen ingadozóvá válik, és az első jegyzett ár átugrik a szinten (rés keletkezik az árban), akkor lehetséges, hogy a pozícióját a kértnél rosszabb szinten zárhatja le."


Forrás:

[link]

2018. febr. 6. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
ezzel tisztában vagyok. Bár ahogy én tapasztaltam ez a jelenség a devizapiacon elég ritka. Személy szerint én még nem futottam bele.
2018. febr. 6. 23:57
 9/14 anonim válasza:
Nézd meg, milyen stopokat érdemes beállítani, számold ki mennyit vesztenél, és ha neked ez még nem okoz problémát, akkor a kockázat megfelelő.
2018. febr. 7. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
51%

6: Ja, mert olyan nincs ám, hogy hirtelen ugrás miatt átugorja a stoploss-t és ugrott a tőkéd...

A devizakereskedésen egyvalakiről jelenthető ki, hogy biztosan keres az üzleten, és az a brókercég.

2018. febr. 7. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!