Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Egyéni vállalkozás, alanyi...

Tomi1984 kérdése:

Egyéni vállalkozás, alanyi mentes, KATA, külföldi beszerzése?

Figyelt kérdés

Adott a külföldi, EU-s nagyker webshopja. Itt az árak ugye végig nettó árak. Én nem adom meg a közösségi adószámom mivel bőséggel beleférek az itthoni 10e euróba, tehát ő ebből látja, hogy neki áfa fizetési kötelezettsége keletkezik a saját országa áfa %-a szerint.

Hogy kapom a számlát, ha a rendeléskor végig, a (kártyás/paypal stb, stb) fizetésig nekem nettó érték jelenik meg? Külön számlát kapok az országának befizetendő áfa összegéről?



2018. febr. 8. 20:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Fizetni már a bruttót kell neked, rá fogja tenni az áfáját, az lesz a számlán is.
2018. febr. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Szerintem: a külföldinek is csak akkor kell magyar áfával számolnia az eladást, ha túllépi a meghatározott összesített értékhatárt.

Mivel nem adod meg a közösségi adószámodat, ő nem állíthat ki áfamentes számlát, az ő szemében nem minősülhetsz "adóalanynak", lényegében olyan, mintha magánszemély vásárolna (az áfa szabályok szemszögéből).

[link]

Elvileg nem lehet olyan EUS-s számla, ahol a vevőnek nincs rajta a közösségi adószáma és mégis áfamentes. Vagyis az volna a szabályos, hogy az eladó áfás számlát állít ki és te neki fizeted a teljes áfás ára.

2018. febr. 8. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Igen, én is így gondolom, hogy én fizetem az Ő bruttóját. Ez eddig tiszta, csak azért furcsa, mert egészen a fizetés pontig nekem nettó összeg jelenik meg, így még keresem az infót és nem is mertem addig rendelni.
2018. febr. 8. 20:31
 4/13 anonim ***** válasza:
Itthon csak a különbözetet kell fizetned, Vagyis, ha nála 20%, akkor te 7%-t fizetsz be.
2018. febr. 8. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Rendeld meg nyugodtan, neked ebből bajod nem lehet, hiszen nem adtad meg a közösségi adószámodat. Ha ő ennek ellenére mégis áfamentes számlát állít ki, azért legfeljebb őt büntetheti meg az ő adóhatósága.


(Ha megadtad volna, az sem lenne nagy baj, csak akkor neked kellene bejelentést tenni a NAV felé valamint ÁFA bevallást beadni. Emiatt nyilván célszerű könyvelőt igénybe venni.)

2018. febr. 8. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Végigviszem a folyamatot és fizetéskor kiderül, hogy milyen árat írnak.
2018. febr. 8. 21:29
 7/13 anonim ***** válasza:

"Én nem adom meg a közösségi adószámom mivel bőséggel beleférek az itthoni 10e euróba,"


Bocsánat, hadd "potyázzak" egy kicsit, ha már épp erről van szó, mert látom, eléggé képben vagytok.

Van könyvelőm, de nem nagyon van otthon ezekben a KATA-s, külföldi beszerzéses dolgokban - így én még nem is mertem rendelni.

A kérdésem az lenne: ez a 10 ezer euró ez milyen határ? Éves vagy egyszeri vagy hogy van ez (erről egyáltalán nem is tudott)

És ha nekem nincs is közösségi adószámom, (ÁFA mentes vagyok)akkor azért rendelhetek külföldről (EU)?

És ezek szerint akkor nem is kell semmilyen áfát fizetnem, mert nekem a bruttó árat fogják számlázni - jól gondolom?

Előre is köszi, ha válaszoltok.

2018. febr. 9. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Közösségi áfa számot kérhetnek, kb 1 hét míg megkapod. Hiába vagy áfamentes, nem kerül semmibe, ha van.
2018. febr. 9. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Kérhetsz közösségi adószámot, ha alanyi mentes vagy, akkor is. Ha ebben az esetben a közösségi beszerzésnél mégis megadod a közösségi adószámod, akkor az eladó áfamentesen fog számlázni. Ilyenkor viszont, mivel nincs áfalevonási jogod, a beszerzés után neked be kell vallanod és be is kell fizetned az áfát Magyarországon. (Ha nem teszed be a számlát a könyvelésbe, az persze már "más" kategória...khm)
2018. febr. 9. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Köszi 9-es. Az igazság az, hogy amikor kiváltottam a vállalkozóit, én mondtam az okmányirodában, hogy kérek közösségi adószámot is - mondjuk ez jó pár éve volt - de mondták, hogy ááá, az nem kell nekem, mert úgyis ÁFA mentes vagyok. Meg ha majd mégis kell, akkor menjek vissza.

Szóval, ha nincs közösségi adószámom, azért még rendelhetek külföldről- csak akkor bruttó árat számolnak? Én nem szeretnék itthon ÁFÁ-zni, nincs akkora forgalmam egyenlőre, hogy megérné...

2018. febr. 9. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!