Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha egy vállalkozónak az éves...

Ha egy vállalkozónak az éves adózott eredménye 2 millió forint alatt van, akkor az adott személy miből él jól?

Figyelt kérdés

2018. febr. 10. 10:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
82%
Egyéb bevételből.
2018. febr. 10. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
93%

Miből gondolod, hogy jól él és mit jelent Nálad a jól él?

Amúgy az adózott eredmény azt jelenti, hogy tisztán marad annyi, ami havi szinten nettó 170 ezer ft-os "fizetést" jelent.

És az illető vállalkozó egyedül él? Vagy van társa, akivel közösen fizetnek lakásrezsit, stb - mert az sem mindegy, ugye?

2018. febr. 10. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
90%
Én sose értettem, miért kell más zsebében turkálni?
2018. febr. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
96%
Elméletileg a vállalkozás eredménye nulla vagy néha akár veszteséges is lehet egy-egy évben. Attól még fizethet saját magának havi 5 milliós bért,mint a vállalkozás egyik alkalmazottja (ügyvezető igazgató).
2018. febr. 10. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
74%
én a bruttó 161-ből is jól éltem, kinek mi a jó... az nincs 2 milla egy évre...
2018. febr. 10. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
20%

Most alapból mi az, hogy "egy vállalkozó"?

Vállalkozó bárki lehet. Lehet egyéni vállalkozó aki egyszeri kis munkák után kapja a pénzét. Meg lehet egy nagy vállalat vezetője is, aki adott esetben szinte mindent le tud írni céges pénzből.

2018. febr. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
34%
ne legyünk naivak. tipikus magyar adócsaló vállalkozó...
2018. febr. 10. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
52%

7-es, Te meg tipikus előítéletes válaszoló vagy.

Azért válaszoltam a kérdezőnek (2-es), mert éppen 2 millió körüli az éves bevételem (költségem szinte semmi).

Lehet, hogy a Te fejedben ez totálisan elképzelhetetlen, de MINDIG adok számlát - még akkor is, amikor a vevő erőszakoskodik, hogy nem kér - mert szeretek nyugodtan aludni :-) És el nem hiszed, hogy milyen jókat tudok aludni éjszakánként (mondjuk jól el is fáradok addigra :-) )

Ja, és KATA-s vállalkozó vagyok: messze-messze a 8 meg 12 milliós bevételtől, tehát még csak érdekem sem fűződik hozzá, hogy ne adjak számlát - semmire nem mennék vele, max idegeskedhetnék, hogy ki vagy melyik vevő van a NAV-tól.

2018. febr. 10. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Rólam is azt mondják, hogy jól élek, pedig nem flancolok és nem is keresek olyan hú de jól (nettó 132e étkezésit is beleszámítva).


Mégis havi szinten betalálnak a kéregetők és kölcsönkérők, akik 500-700e-es fizuval rendelkeznek. Szomszéd 10m-ot akart kölcsönkérni az új kocsijára, gondolta olcsóbb mint a banktól kérni. Meg jött a dumával rajta a bank ne gazdagodjon, nekem meg úgy is milyen jól megy...

Aztán elhűlt, mikor megtudta, hogy 1/5-ét keresem mint ő, miután közöltem vele, hogy bár van 10m megtakarításom, 1Ft-ot sem adok az új verdájára, akkor meg kitört rajta a dühroham :)

2018. febr. 11. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
73%

Kaptunk kölcsönbe egy 17 éves kocsit, mert a saját vállalkozás mellett a feleségemmel, külön kellett járnunk.

Na a szomszéd" de jól megy"

2018. febr. 11. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!