Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mennyire veszélyes vállalkozón...

Mennyire veszélyes vállalkozónak lenni?

Figyelt kérdés

Vállalkozó alatt olyan valakit értek aki egy céget vezet, mondjuk Kft-t.

A többség ugye nem úgy kezdi, hogy fut a szekér, belefektet párszázezer, pármillió forintot, és ha jól megy a dolog szépen fejlődik a cég.


Gondolok itt használtautó kereskedésekre, építőipari vállalkozásokra, vendéglátásra stb.

Veszélyes alatt pedig, hogy mennyire kell tartani a konkurenciától stb. Mekkora esély van arra, hogy egy közepes méretű cég tulaját "nem törvényes eszközökkel" állítják félre?


Egyáltalán kell ilyentől tartani? Számottevően veszélyesebb vállalkozóként létezni, mint alkalmazottként?



2018. febr. 22. 00:46
 1/7 anonim ***** válasza:
Kockázatosabb, de vannak eszközök amivel ez is mérsékelhető.
2018. febr. 22. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Milyen eszközök vannak amivel a kockázat mérsékelhető?

Mármint, mit kell érteni itt eszközök alatt?

Nem konkrét történeteket várok (bár ha valaki megszeretné osztani ne tartsa magában) hanem, hogy általánosságban mik fordulnak elő? Milyen helyzetek állhatnak egy vállalkozóval szemben, ami miatt ez az egész "életforma" veszélyesebb, mint beosztott szakemberként dolgozni, akár ugyanazon a területen, mint amelyiken vállalkozik?

2018. febr. 22. 12:57
 3/7 anonim ***** válasza:

Kockázat mérséklés, pl. olyan dologra vállalkozol, ami hiánypótló és amihez értesz is. Amit írtál, hogy egy azon szakmán belül az jó, mert feltételezi, hogy van kompetenciája az egyénnek és nem csak vaktába lövöldöz, mert azt hallotta, hogy másnak az bejött.... Vagy ötlet hiányába drága pénzeken csatlakozik franchisehoz, aztán éven belül roló le.


Konkurencia ettől függetlenül lehet, de alakíthatsz ki konkurencia mentes környezetet is, pl. olyan szerződéssel, ami területi, vagy egyéb módon kizárólagosságot biztosít neked a működésedhez. Tehát mert valaki látja, hogy neked bejött és jól megy, ne akarjon melléd ugyanazt benyitni 10%-al olcsóbban kínált azonos termékkel.


És akkor itt van a harmadik az azonos termék.. Ha egyedit alkotsz ami a vásárlói igényekre épül, már kisebb a kockázatod, mint egy tömegcikkel próbálkozva, amit máshol is meg tud venni.

2018. febr. 22. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Azt hiszem félre értettük egymást. Teljesen igazad van azokban amit írsz, de "veszélyes" és "kockázatos" alatt mást értek.

Nem arra gondolok, hogy üzleti szempontból veszélyes a konkurencia, mert olcsóbban nyit üzletet (nyilván ez is létező dolog).

Veszélyesség alatt azt értem, hogy mennyire jellemző ma Magyarországon, hogy egy sikeresebb közepes méretű vállalkozás tulaját "kiiktatják".

Tehát ilyenekre gondolok, hogy a konkurencia nem az olcsóságával akar versenyképes lenni, hanem egyszerűen ráküldenek a már sikeres cég vezetőjére mondjuk egy verőembert stb.


Szóval, hogy alapvetően teljesen legális tevékenységet folytató vállalkozóknak (építőipari kivitelezők, autókereskedők stb) mennyire kell(het) félniük az utcán, vagy bárhol a fentebb említett dolgok miatt?


Vagy ez teljesen alaptalan, és semmivel sincs nagyobb veszélyben egy vállalkozó élete/testi épsége, mint egy alkalmazotté?

2018. febr. 22. 15:13
 5/7 anonim ***** válasza:

Ostoba emberek mindig lesznek, de kicsi az esélye ha törvényes vállalkozást csinálsz. Egyszerűbb lejáratni valakit a neten.

Persze a drog, fegyver és lányok futatása, már más világ. Ja meg a lomizás :D

2018. febr. 23. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem, semmi illegális dolog, csak legális tevékenységek jöhetnek szóba. Csak megfordult a fejemben, hogy ha például villanyszerelő vagyok és csinálok egy céget, ami villanyszerelési munkákat végez, akkor kell-e tartani attól, hogy a konkurencia törvénytelen eszközökkel akar rávenni, hogy abbahagyjam.
2018. febr. 24. 20:11
 7/7 anonim válasza:

Mindenkinek lehet ellensége. Olyanról még nem hallottam, hogy egy legálisan működő vállalkozóra csak úgy ráküldenek verőembert. Az más, hogy a konkurencia felnyom valamelyik szervnél, de ha nem lehet belekötni a könyvelésbe úgyis megúszod.

A lényeg, hogy amit csinálsz, pl a villanyszerelést csináld a legjobban ahogy csak tudod; elégedetlen ügyfelek úgyis lesznek, de a szájuk úgyis nagyobb,mint a bátorságuk,vagy elszántság, hogy kárt tegyenek benned.

(A nem fizető ügyféltől jobban félhetsz, mint egy veréstől)

2018. febr. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!